• tiklim tiklim metrobuste aciyip yer verdigin teyzenin 45 saniye sonra ay burasi gunes tarafiymis deyip kalkmasi ve yerine bir dallamanin oturmasi.
  • geleceğe umut vaat eder. sirkülasyon güzeldir. kimse koltuk sevdasına kapılmasın. (bkz: erdoğan)
  • istanbul'da özellikle birine herhangi bir iyi niyet gösterisinde bulunduğunuzda ayarları yerinden oynuyor. çok saçma sebeplerden dolayı komplekse girebiliyorlar. 7'den 70'e bu böyle. akıl, izan hiç bir şey kalmamış zaten.

otobüste yaşadığım beyinsizlikleri başka başlıklarda yazdığım için tekrara girmeyeceğim.

3 hafta önce falan göktürk otobüsünde 55 yaşlarında bir kadına yer verdim. kadın ilk başta istemedi. lütfen buyrun dedim. oturdu. sonra yol boyu öfkeyle suratıma baktı. yalnız bakış öyle bir bakış ki sanki ailesini katledip kanlarıyla banyo yapmışım gibi. ilk başta çok takmadım, arkadaş 5 dakika değil 45 dakika bir insan sabit bir şekilde bakar mı, arada "cık cık cık" falan yapıyor. ha etkilenen bir tip falan değilim. her olayın altında yatan mantığı ve insan zihninin ucuzluğunu, köhne dehlizlerini gezmeyi severim.

birine yer vermeden önce artık ruhundaki kokuşmuşluğu sezinleme ihtiyacı yaratan saçma vaziyettir.
hesabın var mı? giriş yap