• pkk'nın başına getirilsin, terör biter...
  • tenzile erdoğan'ın vefatıyla ilgili yayınladığı mesaja anlam veremediğim adam. ben ömrü hayatımda bu kadar kötü, bu kadar rezalet bir taziye daha görmedim. eminim ki daha kötüsü de yapılamaz.

--- spoiler ---

kıymetli başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan'ın annesi tenzile erdoğan'ın vefatı beni, ailemi ve camiamızı derinden üzmüştür.

türkiye cumhuriyeti'nin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi hedefinde büyük işler başaran, son yılların en büyük ekonomik yükselişinin mimarı olan sayın recep tayyip erdoğan'ı bizlere armağan eden, vefakâr annelerimizden tenzile erdoğan'a allah'tan rahmet, erdoğan ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim.

yıldırım demirören
    beşiktaş jk yönetim kurulu başkanı

--- spoiler ---

en ağır akp yandaşı bile olsan, taziye mesajında böyle şeyler yazmazsın. ekonomik gelişimmiş de bilmem ne. nası bi kafa bu ya?

edit: en beğenilenlerde kafada olunca hakkındaki mesajlar da arttı. mesajların ortak noktası şu:

+...nası bi kafa bu ya?
    -ev tipi tombul tüpe benzer.
  • 80'li yılların başında beşiktaş'a çok büyük bir miktarda nakit hibe ederek beşiktaş'ı ayağa kaldıran ve bunu yaparken yönetim kurulunda dahi olmayan büyük beşiktaşlı erdoğan demirören'in frankenstein'a benzettiğim oğlu, iyi bir beşiktaşlı.

yıllar sonra gelen edit: iyi bir beşiktaşlı olduğu konusunda bizleri şüpheye düşürmüş insan.

daha bi yıllar sonra gelen edit: ben de bu adama "iyi bir beşiktaşlı" demişim ya, ağzıma sıçsınlar benim. 19 yaşında yazıp da 26 yaşımda pişman olduğum çok şey var ama bu bi başka mına koyim. acı çekiyorum resmen.

en son edit: olm adam fenerbahçeli çıktı lan?

en bi son edit: erdoğan demirören için söylediklerim de içime kaçmış bulunmakta. hayırlı olsun.
  • ülkede adı amk olan bir spor gazetesi var.
    emre belözoğlu sporda şiddete karşı olan bir kamu spotunda oynuyor.
    türk milli takımı dünya çapında daşşak oğlanı olmuş falan filan.....
    ama en acısı,
    yıldırım demirören federasyon başkanı.
  • beşli ihale çetesinin yanında akp döneminin en karanlık iş adamı bu sanırım.koskoca medya devine mafya eliyle çök,sonra devletin bankasından aldığın krediyle devletin altın yumurtlayan kazı milli piyangoya çök ve krediyi de ödeme.tabi tek başlarına değiller akp ile kolkola yapıyorlar bu işleri,rte nin bunun 80 yaşındaki babasını hüngür hüngür ağlatmışlığı var.2023 te gelecek kişi şunları mahkeme salonlarında sürüm sürüm süründürmesse yazıklar olsun.
  • bir baskan dusunun ki

31 ekim 2003 besiktas galatasaray maci sonrasi alkollu bir sekilde kankasi kivanc oktay’la beraber besiktas degerlerini kucuk dusuren hareketler sergiliyor.

kivanc oktay’la beraber icinde bulunduklari yonetim kurulunun kuyusunu kaziyor, daha sonra yanlarina donemin icisleri bakaninin oglunu da alarak yonetimi ele geciriyor.

baskan secilmeden once lucescu teknik direktorluk gorevinden istifa etmisti, onun yerine del bosque’yi getiriyor. 3 ay, sadece 3 ay sabrettikten sonra, kovuyor. 9 milyon euro’ya yakin tazminat odetiyor besiktas kulubu’nun kasasina.

calimbay’i getiriyor teknik direktorluk gorevine, malmo macindan sonra arkasindayiz diyor, gozyaslari icerisinde sariliyor calimbay’a, istifasini kabul etmiyor… bir kac gun sonraki kayserispor macindan sonra sozunden donup, onu da istifaya zorluyor, kapinin onune koyuyor.

2006 yilinda bu sene biz kupayi, galatasaray ligi alsin. fener’in 100. yilinda da sampiyon olalim diyor.

bu olaydan sonra yaratici besiktas taraftarindan

yillardir biz ona saibe deriz
    polat'i gursoy'u zaten sevmeyiz
    papermoon'da yemege zalad geldi mi
    cok merak ediyoruz "sayin baskanim"

o cimbom sana da sarhos demisti
    ramazanda iciyor ayyas demisti
    taraftarina ayhan neler etmisti
    hatirlatayim dedim "sayin baskanim"

gibi guzel bi ayar aliyor.

roberto carlos'u iki saatte getirirdim gibi inciler dokuluyor dudaklarinin arasindan.

100.yildaki sampiyonluk haricinde hicbir sportif basarisi bulunmuyor.

(edit: 100.yildaki sampiyonlugumuz bilgili zamanindaymis...sinirden hata yapmisim...uyarilar icin tesekkurler)

100. yildaki sampiyon kadroyu teknik direktoru de dahil olmak uzere dagitiyor... (takimin maestrosu ibrahim uzulmez haric)

besiktas taraftarini parali tezahuratla tanistiriyor, bedava bilet ve avanta karsiligi destek topluyor.

fenerbahce’den tayfun korkut, ali gunes, mehmet yozgatli, fahri tatan, ve mustafa dogan’i satin aliyor.

yolladigi isimler ise sergen yalcin, tumer metin, john carew, burak yilmaz, koray avci, fahri tatan, oscar cordoba,… oluyor.

calimbay’i gonderip yerine getirdigi tigana’yi da bir sure sonra yetersiz bulup gonderiyor.. milyon euro’luk bi tazminat da ona odettiriyor besiktas kasasindan. tigana’yi istifaya zorlamak icin medyadaki satilik kalemlere “tigana’yi kotuleyin, istifaya zorlayin” diye talimat veriyor.

sivas maci’na paf takimla cikacagiz gibi bir inci daha dokuluyor dudaklarindan. ve yine tukurulen yalaniyor.

mehmet topuz’a 11 milyon avro teklif ediyor. o aralar penguen benzeri bir insanimsi "bizim baskan da boyledir iste. ne yapacagi belli olmaz, cani sikilir, gider transfer yapar" benzeri bi laf ediyor.

mali kongreyi ibra etmeyen uyeler tarafindan, yonetim kuruluyla birlikte su iddialarla mahkemeye veriliyor:

copy-paste:

- fulya projesi'nde besiktas aleyhine yapilan sozlesmeler: fulya projesinde insaatlar yapilirken paylasim yuzde 67 besiktas, yuzde 33 firma olarak gerceklestirildi. fakat anlasma sonrası degerli katları ascioglu firmasi aldi. proje 24 kat olarak basladi, sonra 36'ya cikti. iki blokta toplam 24 katta 96 fazladan daire yapıldı. siyah-beyazli kulup bu fazlaliktan yuzde 67'lik hakkini almayarak besiktas kulubu zarara ugratildi.

- fulya tesislerinin yikimi ve metro cikisinin bu alana yapilmasi: metro baska alana yapilabilecekken altyapinin oradan gecen proje kabul edildi. boylelikle altyapinin calistigi alan ranta cevrildi.

- besiktas cilekli tesislerinin siyah-beyazlı kulubun elinden cikarak bir universiteye verilmesi.

- kongreyi etkilemek. dernekler kanunu'na muhalefet edilerek "ibra etmemek hainliktir" aciklamasi yapildi.

- kongrede usulsuz oylama ve yasalara aykirilik gerceklesti. uye giris karti, kimlik numarasi bulunmayan kisiler maddelerin oylanmasinda el kaldirdi.

- bedava bilet verilmesi. bunun, vali guler'in ferdi aslan'ın olumunden sonra yaptigi "bazi gruplara bedava bilet verilmesi" sozleriyle ortaya cikmasi.

- gercege aykiri bilancolar: sampiyonlar ligi'nden gelen 11.884.840 ytl'nin bilancoda gosterilmesi, buna karsilik del bosque'ye odenecek tazminatın bilancoda yer almamasi.

- del bosque olayinda genel kurula yanlis bilgi verilmesi. bu paranin odenmeyeceginin alkislarla aciklanmasi. fakat bir ay sonra 8,5 milyon euro'nun odeneceginin aciklanmasi.

- genel kurul oyu olmadan san okten tesislerinin adinin degistirilmesi.

- schildenfeld'in transferi sirasinda meydana gelen usulsuzluk. drpic için anlasmaya varilmasi, vazgecilince 2 milyon euro fesih bedeli odemek durumunda kalinmasi. bu parayı odememek için schildenfeld'in transferinin gerceklesmesi. bununla birlikte kulubun zarara ugratilmasi.

- seyahat giderlerinin yuksekligi.

- menajer giderleri: alinan oyunculara odenen yuksek meblaglar; fakat buna karsilik gonderilirlerken ustune para odenmesi ve menajerlerin zengin edilmesi.

- futbolcu alacaklarinin odenmemesi ve ricardinho'ya alacagim yoktur belgesi imzalatilmaya calisilmasi.

- uefa kriterlerine aykiri borclanma yapisinin olusturulmasi. kulubun baskan demiroren'e olan borcunun her gecen gun artmasi.

bu baskan, protesto amaciyla umraniye nevzat demir tesislerine gelen taraftari jandarmayla karsiliyor.

ve son olarak ertugrul saglam’i da istifaya zorluyor ve ondan da kurtuluyor.
  • gün itibarıyla dili kahverengidir.
  • bir dönem beşiktaş başkanlığı yaptığı için utandığım şahıs. kendisinin yıllar içindeki "imaj" değişikliğini görmek için;

ziraat bankası'ndan kredi almadan önce

kredi aldıktan sonra

yaptığınız herşeyin tek tek hesabını vereceksiniz. bugün değilse yarın. ama mutlaka vereceksiniz.
  • bu kadar başarısız ve öngörü sahibi olmayan bir adamın,

nasıl olup da ticari hayatta varlığını sürdürebildiğini anlamıyorum.

sanırım şirketlerde hiçbir söz hakkı yok. her kararı babası veriyor olmalı. aksi takdirde topu bir iki ay içinde atması gerekir.

sözleşme nedir? tarafları ne şekilde bağlar? tazminat ne demektir? bu konularda hiçbir fikri yok sanırım.

bir de konu ile kesinlikle ilgisiz bir fıkra;

adamın biri çok zenginmiş ve bir oğlu varmış. oğluna kurduğu her işi, oğlu bir şekilde batırmayı başarmış. en sonunda sosis üreten entegre bir tesis kurmuş. oğluna almış fabrikaya götürmüş.

bak oğlum demiş. bu taraftan sığırı sokuyorsun, hattın öbür ucundan sosis olarak çıkıyor. yapılacak ne varsa makine yapıyor.

hattın diğer tarafına geçmişler, çocuk sormuş :

peki baba demiş, hattın bu tarafından sosis soksak, diğer taraftan sığır çıkar mı?

baba kızmış ve cevaplamış,

hayır oğlum demiş , bu makine o kadar gelişmiş değil. o özellik sadece annende var.
  • anadolu ajansının son dakika haberine göre futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, ''şüpheli'' sıfatıyla ifade verecekmiş.

z.ö.'den gelen edit akbayram: arkadaşım rahatsız mısın? ben mi çağırdım ifade vermeye?
hesabın var mı? giriş yap