• "sonra yedi bahar geçer, o yaz hiç gelmez."
  • sözleri şu şekildedir ;

ah ne çok özledim seni
    bir bilsen ah bir görsen
    sonbaharlarım gelir
    o yaprak hiç düşmez

hepsi bitti hepsi bitti
    hepsi kaybolan günlerdi
    bir yalnız sen bir yalnız ben
    bizi ne nasıl tükettiki

belki unuturuz onu
    tüm kasımdan kalma çiçekler gibi
    arasına koyarız şarkı yazdığımız
    kırık hayaller saklı defteri
    belki de saklarız onu
    kalbimizde bir delik açar gibi
    belki denize ulaşır içimizdeki nehirler bir gün
    yine yazı bekleriz

ah ne çok özledim seni
    bir bilsen ah bir görsen
    sonbaharlarım gelir
    o yaprak hiç düşmez

seni bekler yağmurlarım
    öyle bir yağar ki hiç dinmez
    sonra yedi bahar geçer
    o yaz hiç hiç gelmez

belki unuturuz onu
    kırık hayaller saklı defteri
    belki de saklarız onu
    kalbimizde bir delik açar gibi
    belki denize ulaşır içimizdeki nehirler bir gün
    yine yazı bekleriz...
  • tnk'nin durduk yere adamın amına koyan şarkısı. ama öyle böyle değil. fena koyuyor efendim durduramıyoruz.

belki unuturuz onu
    kırık hayaller saklı defteri...

canımıza kastınız mı var lan, nasıl yazdınız bu sözleri. neyse ne diyordum ha, dinleyiniz dinletiniz efendim.
  • fark yaratan, iz bırakan, kalite kokan bişey yapmış tnk. helal.
  • bu şarkı bizim my immortalımızdır.
  • kızımın "anne çok özledim seni" diye söylediği şarkı. hoşuma gidiyor hala düzeltmiyorum.
  • çok ayıp bir tnk parçası. utanmıyor musunuz oğlum böyle şarkılar yapmaya? 1:58'den itibaren yazı beklemeye başlıyorum, sonra bir daha, bir daha. işimizden gücümüzden alıkoyuyorsunuz, olmaz.
  • şu aralar pek hazır değildim; ancak utanmadan bir de beklediğim bir film olan aşk tesadüfleri sever'in eşlik ettiği videosu ile şu saatte karşıma çıkan şarkı...

üstüne bir şeyler yazmak, zor.

hayatlarının herhangi bir denizin kıyısında şekillendiği dönemler olur insanların. bir kadın, bir adam, bir insan işte bir şekilde hayatınıza girer size umutlar verir, hayaller kurarsınız, çocuklarınızın isimlerini belirlersiniz örneğin, nasıl evlilik teklif edeceğinizi bile düşünmüşsünüzdür ona...

sonra sorunlar vardır.

sanki dört mevsim olsun da ne olursa olsun diye yazla bir diğer yaz arasına koyulmuş üç mevsim vardır. o üç mevsimin tüm acısını içinde taşıyan bir şarkı yapmış tnk.

koca bir yaz bu şarkıdan korkarak yaşayan biri için ağır geliyor işte böyle saatlerde karşılaşmak. elbette herkesin kafasında farklı bir insan oluyor; ama özlemenin hali bir tane, ölümün tıptaki her tanımı gibi özlemenin tanımları da birbirine benziyor. beklediğiniz insanın gelmeyişinin her hali, terk edilmenin her hali ölümle özdeş olmasa da birbirlerine benziyor.

sonra elinizde en sevdiğiniz yazarlardan birinin kaleminden dökülmüş satırlar kalıyor...

bir adam,
    bir kadın,

"kalk gidelim" diyorlar birbirlerine...

işte bu şarkı tam olarak "kalk gidelim"lerine cevap alamayan, 7 bahar yazı bekleyenlerin şarkısıdır. bu nedenle değerlidir...

umarım bazı genç insanların i-podlarında çarçur olmaz. malum onlar, yağmurda ıslanmanın da saçakaltında olmanın da anlamını bilmeyenlerdir.

bunlar gibi diğer beklentilerimiz de boş bilmekle beraber

ne diyelim,

biz yine yazı bekleriz...
  • tam bir sene önce. 26 ağustos beynime kazınan. nasıl da cesaretliymişim allahım, nası yapabilmişim! şimdi o yaz gününe buzzz gibi bakarken, o yaz geri hiç gelmez diyorum. tüm kasımlar ve tabi aralıklar geçicek, o gelmicek yazı beklicez, tıpkı şarkıdaki gibi. bizi ne nasıl tüketti ki?
  • belki denize ulaşır içimizdeki nehirler bir gün
    yine yazı bekleriz...

yine yazı bekliyoruz bu güzel şarkı eşliğinde...
hesabın var mı? giriş yap