• mülakat tecrübelerini aktarma sırası bende. 1meb görevlisi 2 akademisyenin yalnızca lisans bilgimi ölçmek üzere sorular sorduğu bir mülakat oldu. ne genel kültür ne siyasi fikir adına tek bir soru sorulmadi. alanımla ilgili sorulara da ben cevap veremedim gerçi. komisyon gerçekten adaletli olacaktır çünkü ortalama ales puanım ve yüksek lisansla ilgili birkaç soru ardından yaş evlilik durumu kalanı eczacılıkla ilgili benim için ayrıntı ama aslında temel de diyebileceğimiz birkaç soruyla mülakat tamamlandı. benim kesin olumsuz ama girecekler kesin politik mevzulara girilecek diye üzülmesin. tamamen şans çünkü diğer bir komisyonda da kimyager bir adayla türkiye'nin ekonomisi tartışılmış. bundan sonrası kısmet.

edit: babaeren sınavdan önce bana da yardımcı olmuştu, kesinlikle onun söyledikleri yanlıştır demiyorum, şans işidir herkes o tarz sorulara maruz kalmadı demek istiyorum.
  • eşi, dostu, akrabası olmayan başarılı bir kişinin kazansa da faydalanamayacağı bir burs tipi.

sana kefil olacak kimsen yok diye bursiyer olamamak diye bir şey de varmış demek ki.
  • sözlü sınava çağrılmaya hak kazanan adayların açıklanmış olduğu programdır.
  • harita-orman mülakatına gitmeye karar verirsem tecrübelerim aktaracağım.
    geçen sene harita müh. alanında mülakata giren herhangi biri tecrübelerini aktarabilir mi?

edit : mülakata girdim. teknik konular dışında güncel sorular sorulmadı.
    bile bile lades , kendimi eledim
  • de da ayırmaktan aciz yurdum öğrencileri, kendi diline hakim olamadan henüz, dil masrafı ve dahası ile yurtdışına gönderiliyor ve evet bir çok eften püften diyebileceğimiz bölümlerin başlıkları altında. phd nedir diyene de rastlamamış değiliz alakalı platformlarda.

neden bu garez anlamıyorum. kendimden geçtim, arkadaşlarım ya da bir çok iyi üniversitenin başarılı donanımlı ve dile hakim öğrencileri varken... üniversiteyi de geçtim dili de hadi. adam kendini geliştirir, dili de fırsatı olmamıştır tamam karşılasın devlet. ama başarılı geçen mülakatlara dahi 48-50 vermek... bu başarılı insanları, bu kadar hazır insanları bu sistemde eritmek niye?
    en çok zoruma giden de bu platformlarda kazanan; ama ne kazandığından haberi olmayan, daha kendi dilini düzgün yazamayan güruh. ne diyeyim, ne denir... bu da böyle sitem işte, çözümü olmayan...
  • bu sinav ile ilgili genel bilgileri biliyorum, 1-2 ufak ayrinti soru soracagim, bilgisi olan (ozellikle bu sinavla yurtdisina gitmis biri olursa cok daha iyi olur) birileri mesaj atabilir mi?
  • mülakat sonuçları açıklanan burs
  • sözlü sınavından 60 aldim ylsy puanim 69.82 de kaldi sonra dedim ki ' siz benimle taş taş mi geçionuz' 'sizin allah belanizi versin hesaplayip mi verdiniz' 'bu ulkede okunmaz valla okunmaz' ' her sordugunuz sacma soruyu bile cevap verdim daha ne yapaydim totoşlar' 'geberin' 'fuck the systemmm'
  • mülakata girebilmek için yapılan tercih sonuçlarının, geçmiş yıllardaki süreç göz önünde bulundurulduğunda, 17 ekim'e kadar açıklanması gereken burs programı.
hesabın var mı? giriş yap