• anlamadım, boş film vs diyenlerin recep ivediğe devam ederek kendine geldikleri film.
  • film güzel. sonuna kadar çıkarımlarda bulunuyorsun ama sonunda film sana hiçbir şey söylemiyor. sende mal gibi kaliyon
  • “bir hâne kim binâsı ola âh u eşkden
    yâzık o âb u renge o nakş u nigâre yuf “

*

“oldukça söylerim der-i munlâ'da kâm-yâb
    dünyâ gamında çeküceğüm âh u zâre yuf”
  • filmi anlamayan bir sürü kişinin vakit kaybı yorumlarına itiraz ederek aksine kesinlikle izleyin diyebilecegim bir film. filmin sonunu bi çok kişi anlamamış. filmin anlamı çok derin.sonunda kadın oradan kurtuldu ama kendi yansimasini öldürerek kurtuldu. o yansıma kadının egosuydu. sonunda ordan kurtulan iki kisi vardı ikiside kurtulduktan sonra yani egolarını öldürdükten sonra başka bir varlık oldular. düşünün ki isminiz ahmet,mehmet vs siz benliginizi kaybettiginizde kim olursunuz? hiç kimse ya da herkes yada varoluşun saf kendisi olursunuz. iste bu film insanın egosun bir mutasyon gibi yayılarak herşeyi degistirdigini, hareketi ve akışı sağladığını gösteriyor. iyi ya da kötü yaptığı herşey değişim. filmin sonlarına doğru kendini patlatan bir adamın videosu var orada diyor ki " ben kendimi insan sanırdım ama artık emin değilim, ben sen miyim? yoksa sen ben misin?" iste bu cümle aslında herşeyi açıklıyor. bizler aslında varlığın ego şekline bürünmüş birer yansimasiyiz. kadın filmde yansımasını öldürdüğünü sanıyor ama aslında egosunu öldürüyor ve aslında kadın da adamda kurtulmuyor oradan. oradan kurtulan tek şey, var oluşun kendisi oluyor. velhasıl kelam biz aslında yohuz yohh.
  • vasat netflix filmi
  • 12 mart'ta netflix platformunda yayımlanacak film.

--- spoiler ---

gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “area x” bölgesi, onyıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. ilk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni yaşam biçimlerine şahit olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir...
    --- spoiler ---

kanyon alışveriş merkezindeki tanıtım görseli.
    https://i.hizliresim.com/3em6r4.jpg
  • (bkz: vakit kaybı)

bittiğinde , ' bu muydu lan?!' dedirten filmdir.
  • filmi az önce izledim.
    bu kadar boş bir film olamaz ya.
    o kadar umutla konu çekti dedik o nasıl son arkadaş.
    lost güzel bitmiş bunun yanında.
  • biz ettik siz etmeyin. ömrünüzden iki saati
    -film bitince "nasıl ya?", "ne oldu şimdi?", "sen ne anladın?" sorularıyla kalmak istemiyorsanız- bu filme vermeyin.
    ilk elli dakikası fena değildi. sonraki yirmi beş dakika durağandı. son yirmi beş dakika bitmedi, bitmedi! sonunda da ekranda orta parmak görmüş gibi kalakaldık.
  • son 25 dakikası geçmek bilmedi. kötü anlamda söylemiyorum. film zaten sizi 'rahatsız etmek' istiyor. ve bunu çok güzel bir şekilde başarıyor. görüntü yönetmeni bence filmin en başarılı adamı. efektler çok çok iyi. o son 25 dakikaya gelirsek; ben zaten bir altın oran manyağı olarak yüzünde belli başlı şeyleri eksik olan karakterleri çizgi filmde bile korkunç bulan bir insanım. asla simetri delisi değilimdir ama insan figüründe bildiğim, aradığım şeylerin dışına çıkıldığında müthiş rahatsız hissediyorum. slender man kılıklı, o yüzü gözü olmayan uzaylı beni müthiş gerdi. zaten filmin amacı insana bu huzursuzluğu vermek olduğu için taktir ettim.

lütfen devamı gelsin.
hesabın var mı? giriş yap