• 5. bölüm için;

--- spoiler ---

tek kat memet abi, güldü.(aslında gülümsedi desek daha doğru olur.)

--- spoiler ---
  • istanbul beyefendilerince ve bilecik delikanlılarınca beğenilmeyen internet dizisi.
  • diğerleri gibi ankara'dan esintiler taşımayan, bir kaç ''la'' ve ''bebe'' motifiyle diziyi süslemeyen aksine ankara'nın kendisi olan kimseye öğüt vermeyen, sırtını sıvazlamayan , sadece ben burdayım diyen angara izlencesi. şimdiden dillere pelesenk olmuş cümleleri yaratmaya başardılar. bu dizide güzel olan polisler karakola , çinçinliler pavyona gidiyor. olması gereken oluyor ve tam da bu yüzden izlettiriyor.
  • "yüzbinler izliyor ama tv’de yok!" başlıklı haber

http://www.magazinkolik.com/…a-as-bir-aakara-dumeni
  • ben bu işin başlamasından sonra, emre budak'ı keşfetmiş oldum. daha öncede yanrollerde izlemiştim. çok dikkatimi çekmemişti. zaten burada da oyunculuğuyla dikkatimi çektiğini söyleyemem.

dizinin metni, fehmi kır karakterinin herhangi bir ankaralı'ya garip gelmeyecek kadar doğal bir tipleme olması, metnin son derece apolitik görüntüsünün arkasında iyi politik mesajlar saklaması budak'ın yazıcılığı hakkında iyi ipuçları veriyor. öyle sanıyorum ki bu iş, daha sonra adını sıklıkla duyduğumuzda hatırladığımız bir sıçrama tahtası olacak. ilk önce bunu kaydetmek isterim.

ikinci olarak fehmi kır karakterinin sıradan bir çinçinli olarak bile ülkenin geri kalanındaki insanlara acayip gelecek halleri bence işlenmek için iyi bir malzeme olmuş. fehmi, her ankaralının seveceği ama bir türlü da ahbaplık etmek istemeyeceği bir karakter olarak çok iyi çizilmiş görülüyor.

bence iyi gidiyorlar, yollarındalar. "oralara kimse giremez" denen yerlere set kurup çekim yapıyorlar bir kere, bu bile onları alkışlamak için yeter. ellerine sağlık.

tekzip: senaryoyu hasan göktaşyazıyormuş meğersem. ayıp etmeyelim ona da, eline sağlık. ama ben yine de emru budak'ın altını çiziyorum, yönetmenin.
  • fehmi kır'ın hamleti oynadığı 7. bölüm için

http://sebastiyan.mynet.com/…lunda-a-s-izle-did317/
  • herhalde bir noktada televizyona geçecek, çünkü internetten yayınlanmasına rağmen maallede hiç sıkara konularının geçmemesini başka türlü açıklayamıyorum. ama iyidir. tek seferde oturdum tüm bölümleri izledim.
  • doğma büyüme ankaralı olarak kullanılan ''ağız'' cuk oturmuş diyebilirim net. ankara jargonunu ''bebe, la'' zannedenlere cevap niteliğinde olmuş. ankaranın liselerini şöyle bir dolaşın, tam olarak bu jargonla karşılaşırsınız. taksicileri, dolmuşçuları söylemiyorum bile.

''senin yaptığın gider, bizim ankarada hoşumuza gider''
hesabın var mı? giriş yap