şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
29806 entry daha
  • insan bu, herşey olabilir arkadaşlar. "asla" sı hayatı olabilir, "kesin" i hayali kalabilir. olabilir.
  • hayatta sadece disiplinli insanlar özgürdür. disiplinsizseniz, duygularınızın ve arzularınızın kölesisiniz.

eliud kipchoge'in oxford'da yaptığı bir konuşmadan.
  • şahsiyet filminin bir repliği benim için en sevdiklerimden biridir;

--- spoiler ---

...

- bir şey geliyor başına, 155'i arıyorsun bakan yok.
    - yangın çıkmış itfaiyeyi arıyorsun, gelen yok.
    - asansörde diafona basıyorsun biri seni duysun diye...
    - panik butonu mesela, orda duruyor öyle, basıyorsun;
    "kimse yok mu kimse yok mu duyuyor musunuz beni" diye bağırıyorsun ama hiç çıt yok.

- ya diyorsun ki yav arkadaş buna bir şey mi oldu ya? böyle bakıyorsun, açıyorsun, duvardan bi ayırıyorsun bunu;
    aaa ananı avradınıı... bağlantısı yok nevra!
    kablo yok! o duvarda öööyle duran bişeymiş.

- senin hayatın ona güvenmekle, inanmakla geçmiş. halbuki seni kazıklamak için koymuşlar onu oraya.

- sen ona güven diye! sen ona güven; başını kaldırmadan, soru sormadan işine gücüne bak diye koymuşlar onu oraya.

- sen de ona ööyle salak gibi güvenmişsin! aslında güveneceğin hiçbir şey yokmuş...

- işte kendimi şimdi öyle hissediyorum. bişeylere öyle haybeye inanmışım... o da çok boktan bi durum...

--- spoiler ---

linkini de o muhteşem tonlamayı merak eden olursa diye bıraktım şöyle.

https://twitter.com/…tatus/1084897507283480577?s=21
  • "başkalarının gözleri bizim zindanlarımız; başkalarının düşünceleri bizim kafeslerimiz..."

virginia woolf
  • "bir şeyin olması için mücadele etmeniz ve çabalamanız gerekiyorsa belki de hayatın sizin için başka planları vardır."
  • mecnun'a cihan dopdolu leyla görünürmüş.
  • “seni sessizken sadece önemseyenler duyabilir.”
    (bernard show)
  • ıntihar haramdı, bizde yüzümüzü astık:)
  • - içince her şey halloluyor değil mi?
    - hayır, hallolmayınca içiliyor.
  • birini çok sevmenin bedeli,bir daha kimseyi sevememektir.
22 entry daha