şükela:  tümü | bugün
 • orjinal adı ellenikí polemikí aeroporía / hellenic air force (haf) olan ve 1911'de kuruluş temeli atılan yunan askeri gücü
 • sinekli kuvvetlerdir, vızıltıları rahatsız edicidir.
  yunanistan'ın sahip olduğu sinekli kuvvetler, şanlı ve kahraman ordumuz türk silahlı kuvvetleri'nin göz bebeği, göklerimizin kartalları türk hava kuvvetleri'mizce kovularak; rezil edilerek ülkeciklerine yollanmışlardır...

  yaşanmış olan sıcak gelişmeye dair:
  (bkz: türk hava kuvvetleri'nin 6 yunan f-16'sını kovması/@bu alemi bilmeyen imparator olamaz)
 • dassault rafale, f-16v ve f-35 alımlarıyla güçlü ve kalıcı olarak ege’de hakim olacak güç.
  mmu fanı dostlarımıza selam ederim, mesaj kutumu doldurmayın. evet mmu 2200 gibi göklerde olacak o zaman yunan düşünsün.
 • bir dönem gazetelerde manşetler atılıyordu, (yeni jenerasyon hatırlamayabilir) “ırak ordusu amerikan araç gereçleriyle donatıldı, ortadoğu’nun en güçlü ordusu oldu” yazdılar, tsk ile karşılaştırmalar yapanları mi ararsın, yandık bittik diyenleri mi.

  sam amcanın planları istediği gibi işlemeyince iti köpeği bir araya toplayıp bir örgüt icat etti. lego yapar gibi, kısa sürede toplanan bu örgüt ırak’a yaklaşınca ırak ordusu araç gereci kullanmadan kaçıp kayboldu.

  şimdi yunanistan’a istediğin uçağı ver.
  idealist pilotu yetiştiremiyorsan, askerin ölmeye değil savaşıp geri dönmeye gidiyorsa, iş ciddiye binince can önce gelir kaçarlar.
 • s400 aldık diye sevinen geri zekalıların kaybettiğimiz $10 milyar, dünyanın en gelişkin sensorlarına sahip silah sisteminden sonra götünde hissedeceği son kazık...işin kötü yanı o geri zekalılar yüzünden bunları bizde hissediyoruz!
 • (bkz: #115509643)

  tanım: bir askeri birlik.
 • edit2: https://i.imgur.com/muq04oy.jpg

  yok yunan pilotları idealist değil iş ciddiye binince kaçar, yok yunan pilotları pilot değil, zaten f-35ler uçak değil..

  bunları diyen de 2016'ya kadar hava kuvvetlerini sümüklünün imamlarına teslim etmiş, tasfiyelerle birlikte pilot sayısında ciddi azalmalar olmuş, kalan pilotlarının aynı anda 5 cepheye (tr,az,libya,ırak,suriye) yetişmeye çalıştığı, hala f-4 uçuran ve uçurmaya da devam edecek olan ülkenin vatandaşları.

  aynen türko, yunan pilotları rafaleler, f-35ler, f16vler ve tek cepheleri ege cephesiyken, kesin bizle başa çıkamazlar. bizim idealist pilotlarımız f-4ler, 2023'de gökyüzünde olacak mmu ve tb2lerle ellerine verir.

  allah akıl fikir versin. umarım karar mercileri sizin kadar salak değildir ve alternatifleri düşünüyordur.

  edit: 4 ay önce libya hava üssümüzdeki hava savunma sistemlerini vuran, 2 ay önce yunanistan ile akdeniz'de tatbikat yapan, izmir'de deprem olunca yöneticilerinin twitter'da sevinçten göbek attığı birleşik arap emirlikleri, 2 hafta önce 50 tane f-35, 802 tane havadan havaya füze ve daha bi dolu şeyin siparişini geçti 30 milyar dolara.

  bu adamlar 3 ay önce israil ile barış anlaşması yapınca medyaları "it's not about iran" (konu iran değil yeğen) diyordu. daha bir de bunun eline geçen her türlü savaş uçağını satın alan mısır'ı var.

  biri de kalkmış "akıncı'nın air-to-air füzeleriyle uçaklarını harap edeceği hava gücü olacaktır." yazmış. ne desen boş.
 • 2040'a kadar sürecek planlarla ege'de hakim olacağı söylenen güç.

  tüm bu süre zarfında türk hava kuvvetleri'nin yerine sayacağı varsayılıyor garip bir şekilde.
 • maalesef kendi ellerimizle askeri olarak geriye düşüyoruz.

  "şimdi yunanistan’a istediğin uçağı ver.
  idealist pilotu yetiştiremiyorsan, askerin ölmeye değil savaşıp geri dönmeye gidiyorsa, iş ciddiye binince can önce gelir kaçarlar."

  yunan ordusu'nu ırak ordusu'yla karşılaştırmak da abesle iştigaldir. adamlar önce savaşarak bağımsızlıklarını kazandılar, sonra da gelip bizi işgal ettiler, kadınlarımıza tecavüz ettiler, hem de kendi topraklarımızda. daha 100 yıl geçmedi arkadaşlar bunun üzerinden. adamların antik çağ'dan gelen kahramanlık hikayeleri var. kendinizi üstün görmekten vazgeçin artık.

  zaten fetö'cülerin orduya yerleştirilmesi ve daha sonra yetişmiş elemanların ihracıyla hava kuvvetlerimiz büyük güç kaybetmişti. şimdi üstüne teknik olarak da üstünlüğü yunan'a kaptırıyoruz.

  iha-siha falan, bunları f-35'ler kuş gibi avlarlar zaten. ayrıca iha-siha işi karabağ'da işe yarayabilir ama hava savunma sistemlerine sahip gemilerde o iş biraz yaş arkadaşlar. havadaki gücü kaptıran, ege denizi'ni de kaptırır.

  sonra burada kendimizi tatmin ederiz "denize döktük" falan diye.