• sozluk anlaminda gercektir.
    farkli bir perspektifine gireyim konunun,

bakin "zeki oldugu icin sevgili bulamayan" her 1 kadina kar$ilik, 10 adet "sevgili bulamadigi icin kendini zeki sanan" kadin var.

uyandirayim.
  • zeki hatunların sevgili aramamasıdır o, bulamaması olsa duramazdın!
  • ya şimdi zeki kısmını geçeyim, bilemem ama bulamama konusunda bir sıkıntım var.

o da zekiliğimden değil. şöyle ki kafa dengi adam yok. çoğu kadına saygısız, kas yığını, bir işe tutkusu yok, amacı yok, hedefi yok... e napayım öyle insanı ben şimdi?

velhasıl kelam, zekiliğinden midir bilinmez ama olgun (yaşı küçük dahi olsa kişilik olarak) olan kadın, tabi ki mükemmel değil elbet ama erdemli ve tutkulu bir adamı ister diye düşünüyorum.
  • doğru insan diye bir tanım var bir sürü spesifik kriteri olan ve öyle bir insan yok aslında reelde.aradıkları sadece zeka degil entellektuel birikimi yüksek,hayvan sevgisi,insan sevgisi,kadın hakları,ata erkil düzene karşıtlıkları,lgbt ,ahlâk,görgü kuralları,din ve siyasi gorusleri vs.... bu gibi konularda da hemen hemen ortak paydada olmak gibi net çizgileri vardır.tum bunların yani sıra fiziki ölçüleri,mesleği gibi katmanları da eklenince kriterler milyon tane kombinasyon yapmıyor tabi.net şekilde boyle bir insan yok aslında.
    boyle bir iki hatun tanıyorum hepsi de bu sevgilisizlikten yalnizliktan muzdariptir. inanılmaz iyi arkadaş olunuyor sohbetleri cok keyifli zaman geçirmesi cok kaliteli ve doyurucu.ancak bu zeki hatunların bu "dogru adam" in olmadığına kabulleri yok kabulleri olsa da bu bicimde mutlu olmanın formulunu yazip uygulayacak zekalari yok yani en azindan bu seçeneklerden kendileri icin en onemli 3-4 kriteri belirleyip diğerlerini umursamadan bazı yerlerde salaga yatmayı beceremezler.malasef gözlemlerim sonucu durum budur.

seviyorum zeki hatunları
  • zeki hatunların daha seçici olmasından kaynaklanan durum. kadın dediğin varlık kendisinden (herhangi bir alanda) daha eksik gördüğü karşı cinsiyle beraber olmaz.
  • genelde zeki kadının kendinden daha zeki bir erkek arayışı olacaktır.(ülkemiz kültüründe zeki erkek aynı zamanda iyi meslek sahibi başarılı erkek olmalıdır). eğer kadın zekasının hakkını verdi ise başarılı olduğu bir mesleği ve iyi bir geliri vardır. kendine sevgili olabilecek hedef kitle evrensel kümesi ( kendinden zeki, benzer paralar veya daha çok kazanan ve dişiye çekici gelecek er kişiler) toplamın yüzde 3 ü kadar olmalı. bu yüzde 3 ün bulunması olasılığı zordur. zeki hatunlar daha önceden başka birisine bağlanmadıysanız, liseden bir ilişki getirmiyorsanız okurken algılarınızı açık tutun. bu uygun insan bulma olasılığını artıracaktır. ama gerçekten aşık olmadan bir birliktelik kurarsanız ve sonra karşınıza aşk çıkarsa çok bocalarsınız. bu işler zor işler. çokça ekleme yaptım ama eğer bir gün kendinize "bu adam doğru adam mı" diye sorarsanız türkü seven (blues da olur) çocuklara değer veren seven, çay içen, hiç tanımadığı insanlara nazik davranan ( servis yapan garson, otoparkçı gibi) erkeklere pozitif ayrımcılık yapın. henüz aranızda çok yakın bir ilişki yokken bile sizi olası tehlikelerden korumaya çalışıyorsa (örnek olarak karşıdan karşıya geçerken sizi araba gelmeyen tarafa almak, ya da hafifce kolunuzdan tutmak, teklikeli olarak algılanabilecek durumda sizi gölgesine almak gibi) o insanlara şans tanıyın. ve erkek büyük hesabı ödeyebilmeli. gücü yettiğince. simavinin dediği gibi küçük hesabın ödeyicisi çok olur önemli olan büyük hesabı ödemektir.
  • zeki erkeklerin cok az olusundandir.
  • zeki erkekler zeki kadınlardan hoşlanmaz.. zeki kadın da zeki erkek arar, zeki erkekler zeki kadın istemediğinden zeki kadın sevgili bulamaz..paradoks gari
  • amme hizmeti olarak olayın gerçek şifresini veriyorum. bundan sonra kendinizi boşa yormazsınız.

zeki kadın kendini alt edebilecek bir erkekle karşılaşmazsa, çocuk isteği vs gibi zoraki durumlar hariç erkekleri hayatına sokmaz.

zeki kadının ruhunu ve bedenini tatmin edebilecek tek şey kendisinden daha zeki olana teslimiyettir. onları bu teslimiyete mecbur edecek adama taparlar. diğerleri onları sadece ya ağlatır, ya hissizlestirir.
hesabın var mı? giriş yap