şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkenin ilerleyememesinin altındaki bir diğer gizli saçmalıklardan birisidir.
  • zevkler ve renkler farklı politik görüşlere göre tartışılamaz olabilmesiyle birlikte, düz mantık ve orman kanunlarında gayet tartışılabilir. önemli olan tartışılan zevkin ve rengin belirli bir konu dahilinde, açıklamasıyla beraber tartışılmasıdır. 'kırmızı sevilir mi?!?!' bir tartışma olmamakla beraber safsata örneğidir. bunun yerine 'kızmızı, elektron miktarı bol olduğundan dolayı sağlığa zararlıdır ve sevmenin ileride türün devamına zararı olabilir.' gibi bir aforizma ile bir öneride bulunduğunda gayet tartışma konusudur.
  • son zamanlar türeyen fenomen ve gündem popisi sik kafalıları görğnce insanın katıldığı saçmalıktır.
    renk değil de zevkler tartışılmalı artık a.k yerinde.
    neredeyse her gün bir sik kafalı ve o sik kafalıdan daha da sik kafalı takipçilerine maruz kalıyorum.
    sosyal hesaplarım yok ve olmamasına rağmen mağruz kalıyorum.
    işin en üzücü tarafı ise bu sik kafalı ve sik kafalılar yüzünden gerçekten güzel şeyler yapan insanların gölgede kalması.
    yapılan bişii benim hoşuma giymek zorunda değil evet ama içeriği ve anlamı olmalı. yani;
    arabesk kültürünü sevmem ama gerçekten işini çok güzel yapan sanatçıları var bunu kabul ederim.
    pop müzikten haz etmem fakat çok güzel pop müzik sanatçıları var.
    şiir sevmem ama çok gizel şairler var.
    yiğidi öldür hakkını yeme olayını çok geçtik artık. üstelik lrtada yiğit de kalmadı a.k.
    nerede sik kafalı var direk hak verir hale geldik.
  • bu saçmalığı çürüten bir örnek verecek olursak: sigara
    sigara gibi zevkler (ki zevk olup olmadığı tartışılır) gayet açık biçimde tartışılır.
  • bana kalırsa nietzsche bu konuda son sözü söylemiş, noktayı koymuş zaten. gerisi laf kalabalığı. bu lafı söyleyenlere söylenmesi gereken şey "hayır kardeşim zevkler ve renkler tartışılır, ama seninle değil" olmalıdır. ardından gelen bön bön bakışlar izlenmelidir.
  • tartışılabilir, yargılanmaz.
  • saçmalık değildir; zevkler ve renkler tartışılmaz

ama zevksizlik tartışılır.
  • şimdi ben patlıcan sevmiyorum diyelim, bunun neresi tartışmaya açık bir konu bana onu deyin hele.