şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eve gelip genis ozetini de izliyorum. çok keyifli. keske tum macla 0 0 bitse hic gol olmasa..
 • abd'de futbolun tutmamasının asıl sebebidir. amerikalılar, taraftarın gol izlemeyebileceği bir maçı neden izlesin ki der diye bir şey okumuştum zamanında. beyzbol, basketbol, rugby'de hep bol skor olur. niye ? adamlar atraksiyon seviyor. bir de simeoni'nin atletico'su mu izleyecek ?
 • mevzu gençlerbirliği ise her hafta izlenir.
 • kaç kaç biterse bitsin, bir insanın bir maçı 90 dakika izleyecek kadar boş olmaması gerekli ...

  hadi derbiyi izledin diyelim, hadi avrupa maçını izledin, rizespor - galatasaray maçının devre arasında bile bein tv'yi izlemeye devam eden insanlar var.
  arkadaşım hiç mi hayatta bi derdiniz yok.
 • 2000 yılı uefa kupası finali olan arsenal - galatasaray maçı da 0-0 bitmişti; ama öyle bir maç nasıl 0-0 biter herkes hayretler içerisindeydi. üst düzey bir mücadele, direkten dönen toplar, çizgiden çıkartılan toplar falan filan derken 120 dakika da 0-0 bitti mi? bak 0-0 biten maç nasıl da heyecanlandırdı insanları. türk halkının gözünde o umut nasıl belirdi bir bilseniz. keşke şimdiki ergenler buna şahit olabilseydi. insanların kupayı aldıktan sonra nasıl sevinç gözyaşları döktüğünü görmeniz lazımdı. yanıbaşımda komşumuz hüngür hüngür ağlıyordu.

  bu ülkenin insanı başarıya aç. sürekli birilerine bir şeyler ispat etme peşinde. inanılmaz bir hırs var. zaten o başarıdan 2 sene sonra gelen dünya 3. lüğü de ayrı bir sevinç kaynağıydı. sonra sırasıyla basketbol, voleybol, ampute milli takım derken bayağı bir başarı elde etmeye başladık dünya arenasında. o kupa resmen bir şeylerin fitilini ateşledi. biz de yapabiliriz hırsına büründü sporcular. şu sıralar işler biraz kesat ama nesil bozukluğundan o. gelecek nesil çok iyi geliyor. ilerleyen yıllarda tekrar büyük bir başarı elde edersek şaşırmam.

  neyse konu çok saptı. 0-0 biten maçın ne hissettirdiği önemli. sonucunda ne olacağı önemli. yoksa 1-1 biten maçın uzatmalarında atılan altın golle real madrid gibi bir takımı ekarte etmek de var. o daha güzel bence.
 • üst oynanmıştır, son anda bir mucize olur diye dua ede ede izlenmiştir
 • 85. dakika da skor 0-0 iken 90. dakikaya 1-1 giren ve 97. dakika da 7-4 biten maç seyrettim ben... siz ne diyorsunuz ?

  not: bir alman ve bir fransız takımının uefa kupası maçıydı...
 • amerikan halkının bildiğimiz avrupa futbolunu sevmeme ve ilgi göstermemesinin en büyük nedenidir.

  biz yapıyoruz evet...
 • mantık olarak hatalı ve önyargılı bir küçümseme içeren konudur. eğer mevzu bahis karşılaşma canlı izleniyor ise 0-0 biteceği kesin değildir haliyle. izleyenler her an gol olabileceği heyecanı ile izler. ancak 0-0 olarak sonuçlandığı bilinerek tümü izleniyorsa yine de sadece futbolu sevmiş olmak yeterlidir. golsüz bittiği halde iki takımın mücadelesinden müthiş haz aldığım sayısız maç vardır. evet gol ve goller futbolun meyvesidir ama gol olmadan da heyecan verdiği açık bir spordur kim ne derse desin.
  bazı salak amerikalıların bilmediği ve "soccer" diyerek küçümsedikleri şey, dünyada en fazla takipçisi olan spor dalıdır. eğer herkes amerikalılar gibi düşünseydi bu oran ne olurdu acaba? bir spor dalından hoşlanmayabilirsin, ama sırf sevmiyorsun diye bu sana o sporu küçümseme ve sevenlerine angut muamelesi yapma özgürlüğünü vermez.
  o kadar skor seviyorsan sen de futboldaki ofsayt kuralını en azından mls'de uygulanmak üzere kaldır, her maç 18-20 gollü olsun bilader. bizim bildiğimiz ve sevdiğimiz futbolu "skoru olmayan kabız soccer oyunu" olarak nitelemek de ancak yüzde 98'i elle oynanan bir oyunu "football" diye adlandırabilen sümsük amerikalıların yapacağı iştir zaten.