• beni zor durumda bırakan numaradır.ikinci defa aynı seri numara ile arandım ve adamların dolandırıcı olduğuna inanmış bir nefer olarak verdim gamatayı adama.o kadar inanmışım ki emniyete haber vermek için davranmadan önce bi kontrol edeyim dedim vodafone müşteri hizmetlerinden. müşteri temsilcisi az önce gerçekten vodafone tarafından arandığımı saati dakikası ile söyleyince adama saydırdıklarım kulaklarımda çınladı. bozuntuya vermeden zeytin yağ misali beni bir daha bu numaradan aramayın dedim kızdım.
  • bugün ikinci kez arandığım numara. ilkinde bir bant kaydı çıktı. bir kampanyadan bahsetti. ayrıntılı bilgi için "1"e, tekrar dinlemek için "2" ye, çağrıyı sonlandırmak için "4"e basın dedi. ("3"ün ne olduğunu hatırlamıyorum) bir kelime oyunu marifetiyle birşeylere onay monay veririm mantığı ile "4"e basmadım tabi ki. direk kapattım telefonu. yaklaşık yarım saat sonra aynı numaradan yeniden arandım. hiçbir ses gelmedi. nokia 5800 marka telefonum (şarj aleti ince uçlu yalnız hımsss) internete bağlanmak için onay istedi, reddettim yine onay istedi, kapattım sonra yine.

burdan bu numaranın kullanım haklarından sorumlu legal, illegal veya legal olmakla birlikte kelime oyunu, ilizyon, matematiğin kötüye kullanımı gibi marifetlerle bizi düdüklemeye çalışan nereye bağlı olduğu şaibeli firma yetkililerine sesleniyorum; sik sik arayıp durmayın. ayrıca! siz benim telefonumu neden kurcalıyorsunuz lan? memlekette götümüzü kollamaya çalışmaktan yaşamdan tat alamaz olduk olm. düşün lan yakamızdan. izin almadan insanları aramayın arkadaş, bu kadar zor mu yahu bu?
  • sevgilimden çok beni arayan numara. bir türlü açıp konuşmak nasip olmadı.
    "üff slk, çkda umrmdaydı snki..." diye mesaj atıp bir daha aramamasını umuyor ve bekliyorum artık.
  • iki gündür ısrarla arandığım numara. bugün yakaladım da açtım. türkçe'si düzgün olmayan bir adam bana bir yıl kalma sözü verirsem tarifemin yükseleceğini, fatura tutarımın düşeceğini söyledi. fakat konuşması o kadar laçka ve kötüydü ki güvenemedim. dolandırıcılığın bu denli fazla olduğu bir ortamda daha düzgün konuşan, güven veren çağrı personelleri seçmeliler. ben biraz daha araştırmak istediğimi söyleyince "neyi araştıracaanız" dedi bana. sen istersen aylık iki liraya her yöne 10000 dakika ver bana, o türkçe'yle ikna etmen zor.
  • vodafone'un 542 numaralı "ücretli" hattını arayarak kendilerine ait olduğunu teyit ettirdiğim numara.
  • az önce beni de arayan numara. e iyi tamam dolandırıcı da benim telefon taahhütlü sözleşmemin ne zaman bittiğini nerden biliyolar acep?
  • bugün beni aradıklarını arandıktan 3 saat sonra farkettiğim numara. işin en yoğun anı telefonu açmış bulundum. eleman vodafone falan dedi. mevcut taahhütümün yılbaşında biteceğini, kabul edersem aynı şartlarda aynı fiyata taahhütü bir yıl daha uzatıp ilk üç ay vodafone yönüne extra 1000 dakika, 1000 sms ve 1500 mb hediye edeceğini söyledi. iki dakikada işi bağladı kapattı.

iyi alışveriş yaptım diye düşünüyordum ki akşam çağrılara bakarken bir de ne göreyim. beni arayan numara 08502524222. birden sıkıntı bastı. google'a yazdım birkaç yorum okudum iyice daral geldi. aradım 542'yi bunlar bizim yan sanayi canınızı sıkmayın sizi strese soktuk özür dileriz dediler. rahatladım pelte gibi oldum. 1500 mb için bu strese değdi mi dersen emin değilim.

edit: sözünü ettikleri extraların hiçbiri hattıma yüklenmedi. geçen ay 542'ye bu durumu bildirmeme rağmen bugüne kadar geri dönüş olmadı. bugün taahhütü bozup başka tarifeye geçtim. 1500 mb kar edeyim derken 16 tl zararım oldu.
  • vodafone resmi satış ortağıdır. yaptıkları işlemler resmi yani. geçen gün arayıp tarifemi değiştirmek için iyi bir teklif yaptılar. ıki gün sonra değişiklik gerçekleşti. ileride bir sıkıntı çıkar mı bilemiyorum ama normal bir bayi kadar dolandırıcıdır.
  • bugün bana çağrı atan numara.
  • bu numara ile konusmam bittikten sonra ve taahhut ile faturami on iki ayligina ayda 15 lira indirime soktuktan sonra eksiyi actim. icime kurt dustu. bir arastirma yaptim su adrese ulastim. http://www.vodafone.com.tr/…akkinda/tempo-cagri.php

daha sonra da vodafonu arayip dogrulattim. sikinti yok.
    once korkutan sonra yuregime su serpen numaradir.
hesabın var mı? giriş yap