72 entry daha
  • keşke bilet alırken hes kodu ile beraber iq testi sonucu da istense dedirten yazar beyanı. bu başlığa entry girmek bile üzüyor şu an.

demiş ki:

"04 haziran ıst-adana uçağı 10 gün önceden satın almıştım, şuan fiyatlara bakıyorum 3 katı nerdeyse, yani ucuza aldım diye heralde iptal ettiler resmen şaka gibi. rezillik."

bunu söylerken sanırım ciddi. uçuş iptal olmuş, sırf kendisi ucuza bilet aldığı için bileti iptal edildi sanıyor. arkadaşım, bu uçuş iptalinin (bak bilet değil) sebebi sen olmayabilirsin. sefer iptallerinin gerekçeleri malum. internet üzerinden işlem gerçekleştiremiyorsan bu kendilerine iletmen gereken bir problem, evet. bu kadar velveleye ve komplo teorilerine gerek var mı?

bu gibi hayatın akışında, hele ki şu süreçte anlık operasyon yürüten sektörler için normal karşılanması gereken aksaklıklar için yoğunluktan ötürü çağrı merkezine ulaşılamıyorsa yazılı bir feedback oluşturmak ve geri dönüş beklemek burada başlık açıp bir kurumu kötülemekten daha mı zor? önce doğrudan hakkını ara (ki burada yolcunun değişiklik ve iade hakkı baki), makul bir süre içerisinde yanıt alamazsan yine gel çemkir, eyvallah.

ekstra olağandışı bir süreçten geçildiğini unutmayalım. biraz sağduyu lütfen.

edit: başlığı oluşturan yazar mesaj göndermiş, kendisine yanıt dönemiyorum. beni şirketin bir önyüz geliştiricisi falan sanmış. değilim. alemci, neşeli bir delikanlıyım.
  • benim ve çevremdeki bir kaç kişinin daha bileti iptal oldu.
    thy çağrı merkezi cevap vermiyor
    web sitede açıklama niyetine bir şey yok.
    ki iptal bedelleri bile 60 gün sonra yatacak diye ibare var.
    bileti sat sonra iptal et o paraları iki ay işlet ohh miss gibi fikir.
    sadece bir fikir gerçeklik payı yoktur şu an sinirliyim ve üzgünüm.
  • adam çıkıp ciddi ciddi 4 paragraf thy'yi savunmuş ya... bilal eksi, sen misin?
  • martın ortalarında pegasustan almış olduğum uçak bileti salgın dolayısı ile iptal edildi. değişim yerine para iadesi talep ettim. ilk önce 2 ay sonra iade işlemi yapılacak dediler. 1 ay oldu 1 ay kaldı diye sevinirken şimdi de diyorlar ki uçuşlar başladıktan sonra iki ay sonra iade olacak. yahu bu nasıl bir hırsızlıktır böyle?

üstelik devlet resmen bunun için iç tüzük mü ne oluşturup resmi gazetede yayınlamış.
  • uygun fiyata satılan biletler nedeni ile [muhtemelen] zararına uçuş yapmamak için çok kişinin biletini iptal etmiştir.
    evet zarar etmemek için iptal etmiştir. kapasite dolu olduğu için değil.
    sonuçta pistler de hava güzergahları da neredeyse boş. fazla yolcuya bilet satıldı ise de hangarda bekleyen uçaklardan uçak çekersin piste.
    --
    yapılan şey kelimenin tam anlamı ile" şerefsizlik".
    şimdi haberleri izliyorum, ilk uçuşun kutlama videoları var. thy açıklama yapmış 30 bilmemkaç şehre daha seferlere başlıyoruz diye. bir an başka memlekette mi yaşıyorum ben dedim.
  • bizzat mağdur olan biri olarak ben de iki söz söyleyeyim. öncelikle bu firmanın ne kadar yetkilisi varsa hepsinin vicdanına,şerefine ayrı ayrı tüküreyim. öyle 23 nisan’da 19 mayıs’da uçak kaldırıp ay yıldız çizmekle halkına hizmet etmiş olmuyorsun. 1 saat 10 dakikalık bir arama sonucu bu siktiğimin firmasına ulaşabildim ve adam bana şu an sistem kitlendi dedi. lütfen sabah deneyin dedi. adama zerre bi şey demedim. asgari ücretin az biraz üstü ile çalışan emekçi. ama amk firması bu kadar mı acemi olur. lan amk evlatları 3 ay boyunca bomboş beklediniz. ne uçak kaldırdınız ne bi sik yapabildiniz bu dönemde. şu süreçte en çok kaybedenlerden biri de siz oldunuz. hiç mi düşünmediniz amk normalleşme sürecinde yoğunluk olur biz biraz bu konu üzerine yoğunlaşalım. yoğunluk zamanı mağduriyet oluşturmayalım. lan durduk yere uçuşum niye iptal oldu ? hava durumu ananızın amı gibi parlıyor. normalleşme sürecine de girdik. işiniz gücünüz şov zaten amk . bizi size mecbur bırakanlar utansın.

edit: saatler sonra amk firmasına ulaşabildim ve biletimi değiştirebildim. tüm emekçi kardeşlerimi tenzih ederek ne kadar yetkili kişi varsa ebelerine rahmet okuyorum. allahtan bin türlü belalarını bulmalarını umuyorum. öyle milli duyguları ön plana çıkarıp ne kadar şov yapan var ise sonları böyle oluyor işte.
  • (bkz: havayolu şirketlerine getirilen tazminat muafiyeti)

uçuşlar neden ardı ardına iptal ediliyor, sebebi mart ayındaki bir yönetmelik değişikliği.
  • ülkenin tüm kurumlarının dibi görmeden toparlanmasının imkansız olduğunun kanıtıdır. thy yönetim kurulu ve üst düzey yöneticilerinin tamamı kartal imam hatip lisesi mezunu. gün gelecek elif can yetim dahil, tamamı haksız yere bulundukları görevlerinden alınacak ve yargılanacaklar. bu yapılanların vatan hainliğinden farkı yok
  • 4 haziran trabzon - izmir (istanbul aktarmalı) uçuşum iptal edildi. müşteri hizmetleri kesinlikle hatta düşmüyor. konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olan yazarlar yardım niyetine yeşillendirebilirse memnun olurum.

edit : thy uygulamasını indirip biletimi ücretsiz olarak aynı günün farklı bi saatindeki seferle değiştirdim. siz de deneyebilirsiniz
  • biletler ilk açıldığında hes kodu ile beraber 6 haziran istanbul- van için uçak bileti almıştım fakat uçuşunuz iptal edilmiştir diye sms geldi ve herhangi bir sebep veya açıklama yok. iki kez müşteri hizmetlerini arayıp 50'şer dakika toplamda 1 saat 40 dakika beklememe rağmen açan olmadı. web sayfasında da başka uçuş seçerken hata veriyor. van turizmden otobüs bileti alsaydım daha çok ilgilenirlerdi aq

dipnot: önceki entrylerde arkadaşların belirttiği gibi uygulama üzerinden bilet değişikliği yapmaya çalıştığımda 'iki uçuş arasında yeterli zaman yok' hatası alıyorum. bilenler yardımcı olabilir mi?
27 entry daha
hesabın var mı? giriş yap