• 1 erkek in yapı markette genlerinde yatan "yol bilirim iz bilirim" takıntısıyla ,
    1 kadın ın birilerine soralım ısrarlarına rağmen kaybolmaları ertesi spoiler gelir.

--- spoiler ---
    1 kadın : hayatım, milyarlarca sperm içinden neden sadece bir tanesi yumurtaya ulaşabiliyor biliyor musun ?
    1 erkek : yoo, nedenmiş bi'tanem ?
    1 kadın : içinizden biri de, durup yol soralım demiyorsunuz da ondan.
    --- spoiler ---
  • tipik turk erkegi ve tipik turk kadini gulmek icin yeterli bir malzeme iken, uzerine sos niyetine guzel islenmis arizalar koyup bunlari baya bi yoldan cikartinca ortaya izlenmeye doyulmayan bir yapim cikmis... 24 bolum arka arkaya hic sıkılmadan izledik, izlemeyene de gayet tavsiye ediyoruz

--- spoiler ---
    1 erkek: hayatim sen bana hic orgazm taklidi yaptin mi
    1 kadin: aaa yok.. a. olur mu oyle sey.. yok yok yapmadim
    1 erkek: hah.. hani iste yapsan diyorum.. arada bi yapsan
    1 kadin: aaaa niye be
    1 erkek: e gelemiyosun cunku.. bi gun sen gelincen diye ugrasirken ben kalp krizinden obur tarafa gitcem kizim! ondan!
    --- spoiler ---
  • "ya evliliğe karşıyım ama şu gelinlik bana çok yakışmaz mı?" cümlesi ile senaristlerinin bir yerlerde bir şeyleri doğru anlamış olabileceği izlenimini verdi bana bu dizi.
  • dizi'den 'kisa enstantaneler'e facebook'ta denk geldim. genel butunlugu icinde nasil oldugunu, ne kadar kendini izlettirebildigini bilemiyorum ama sirf gordugumden hareketle diyebilirim ki izledigim en 'cesur' yerli yapimlardan birisiymis. bunu soylerken sadece ereksiyon elletme, meme kontrolu gibisinden 'risque' seylerden bahsetmiyorum, ic ses vesaire gibi standart pratikleri kullabilmis olmasi acisindan da turkiye'deki genel 'duz'luge ters durabilmesi bile basli basina cesaret (ve kurumsal destek) gerektiriyor. anaakim kanallarin ''total'e oynamak''dan anladiklari ''varsayilan gerizekalilik'' temelli ticari ve ideolojik stratejisine ters dusebilece bu tip yapimlara, 'cesaret'e ihtiyacimiz var.
  • olası teoman şarkısı ismi.
  • bu akşamki bölümünde üşengeçlikle alakalı olan kısım çok güzeldi. tembelliğin tavan yaptığı anları gayet esprili bir şekilde anlatmayı başarmışlardır.

önlerinde duran cipsi bile yattıkları yerden uzanıp almaya erindiler. sonrasındaki muhabbette kadınların gücünü ortaya koymuştur.*

kadın: senin de canın cips istiyo mu?
    erkek: evet, keşke beyin gücüyle nesneleri hareket ettirebilsek.
    kadın: hadi uzan da al.
    erkek: (uzanıp cipsi aldığı sırada) beyin gücüyle neler yapıyo insanlar..
    kadın: ben de bey'in gücünü kullanıyorum. beyime söylüyorum getiriyor.*
  • 86.bölümden koparan konuşma.
    zeynep ve ozan muhasebe bürosundadırlar, zeynep kurmak istediği şirket için bilgi almaktadır. zeynep konudan oldukça uzaktır ama türlü numaralarla cahilliğini belli etmemeye çalışmakta ve gittikçe komik durumlara düşmektedir:

muhasebeci: (vergileri anlatıyor) bir de stopaj var.
    zeynep:onu biliyorum, onu bilyorum. muhasebeci bayramı o.
    ozan: haa! (gülmeye başlar çılgınca)
    zeynep: ne gülüyorsun? ne gülüyor bu? her mart denize giriyorsunuz! beraber toplanıp denize giriyorsunuz, o değil mi?
    ozan: her mart muhasebeciler toplanıp denize giriyorlar, sonra da çıkıp çiftleşiyorlar.
    zeynep: ne diyorsun ya?
    ozan: lan kabotaj o, kabotaj bayramı lan. ne alakası var martta yüzen muhasebecilerle?
  • bir çok sahnesiyle adamı koparır. ama bir sahnesi var ki hakikaten adamı oturduğu yerden düşürüyor.

zeynep kendi kendine göğüslerine dokunurken görülür. ozan sorar n'apıyosun sen diye? göğüs kanserinde erken tanı çok önemliymiş kendi kendime kontrol ediyorum der. ozan yardım lazım mı deyince ozanın elini alıp göğüslerine götürür. zeynep, "burda bi sertlik var mı?, burda?, peki burda? diye soradursun bizim ozan çadırı diker. sonra zeynebe şöyle der.

- ver bakim sen şu elini. peki burda bi sertlik var mı?
  • --- spoiler ---

ozan'ın zeynep'i aldatma olayında fazla tepki gördü, kesin yanıtlar beklendi diziden, merak edildi ne şekilde devam edeceği. ama dizi başından beri süregelen doğallığını hiç kaybetmedi. bu kadar sevilmesinin esas nedeni de buydu bence. hemen herkesin başına bir kere gelmiş olayları sundu bize. işte bu aldatma olayında da zeynep'in ozan'ı terketmeyip ilişkisine devam etmesi ve fakat bulduğu her fırsatta da bunu ozanın burnundan fitil fitil getirmesi de gerçek hayatın taa içinden gelme bir davranıştı.

zeynep:kaç kere yattın o sürtükle
    ozan:1 kere
    -ne zaman
    -2 nisan
    -kaç kere yattın
    -1
    -kaç kere yaptınız
    -1
    -ne zaman
    -2 nisan
    -kaç kere yattın
    -2
    -hahhh işte biliyodum itiraf ettin iki kere yattın iki kere. ne kadersizmişim beeennnn...

--- spoiler ---
  • 50-60 yaşına gelmiş, artık türk sinema tarihinde geçtim çınarı, anıt çınar olmuş oyuncuların yaptıkları saçma sapan sit-com demeye dilimin varmadığı "şey"leri gördükten sonra, işte sit-com budur dedirten dizi..
hesabın var mı? giriş yap