• ilçesinden de hissedildi
  • çanakkale'nin "çanakkale geçilmez dediler,artık geçilecek."diyenlere karşı tepkisidir.
  • istanbul'da hissedilmistir; daha dogrusu bir seylerin devrilme sesi duyulmustur. hala neyin devrildigini bulamadik, ev kedi dolu olunca onlar yapti sandik.

gecmis olsun, umarim daha buyugu olmaz

edit: sokak kopekleri havlamaya devam ediyor, bir de yogun sis var. korku filmi gibi
  • yarım saattir kapalı oda kapısını tırmalayıp, devamlı miyavlayan bir kediyle korkudan uyuyamıyorum. inşallah bir daha olmaz. yer: izmir-göztepe.
  • bir istanbullu olarak bütün depremleri bir fiil yaşadık ve amatör jeologlar olarak tonla şey okuduk ettik. ailem çanakkalede yaşıyor ister istemez bunu da sürekli takip ediyorum. ama ben böyle bir şeye daha önce denk gelmedim. deprem fırtınası diyen var ama bir garip. sürekli aynı büyüklükte bir deprem oluyor 4.8-5.5 arası. ardından onun artçıları geliyor. kaç aydır hep aynı düzen. basına da adam gibi yansımıyor. anca istanbul izmir hissedecek de haber olacak. korkuyorum.
  • niğde'de hafiften öksürtmüş, van'da da suratımı üflemiş depremdir, yani demek yakın olsam...

ulan var ya, büyüklüğü (bak büyüklük diyoruz, şiddet değil, taam mı aslan yavrusu) genellikle istatistikler ya da bazı depremsel yorumlar hakkında önem taşıyabilecek kapasitede -tabi çürük binaları, yıkıntı-döküntü barınakları saymazsak- ciddi bir hasara yol açma kapasitesi olmayan ekserisi "5"in altındaki sarsıntıların ardından buraya bir kalabalık doluşuyor. sanırsın japonya'da yaşıyor it, gökdelenin çatı katında paratoner misali sallanmış da çok korkmuş!

burası da kendi çapında ciddi fayları olan bir deprem memleketi ve artık lütfen şu tuvalette sidik artığı dökerken çük sallamasından hallice depremlerde, gelip şurada korku osurukları bırakmayın, yüksek soylular!

siz daha gerçek deprem görmemişsiniz, bu ne lan, tiksindim yav. bırakın korkmayı da gerçekten yıkıcı depremler için neler yapılıyor -daha doğrusu yapılmıyor- bu ülkede, onun takipçisi olun! yazık yiten canlarımıza...

(bkz: deprem büyüklüğüne şiddet diyen ekşi cahilleri)
  • son günlerde gün aşırı meydana gelen çanakkale merkezli depremlerinden sadece biri. hafif sallantılar halinde olması belki beklenen istanbul depreminin şiddetini azaltıyordur diye umut ediyorum. her sallayışında ev arkadaşım olan simba beyin, kendisi kedidir, "panik yapıyım mı, yoksa yalanmaya devam mı edeyim?" bakışı ile karşı karşıya geliyorum. bense yıllarca kandırıldığımızı düşünüyorum. hani kedi, kuş, köpek gibi hayvanlar önceden hissedip haber veriyorlardı. hatta sadece depremi değil bir çok tehlikeyi önceden sezip sahiplerini falan ölümlerden kurtarıyorlardı. bizimkinin götünde pireler uçuşuyor arkadaş. yat sen yat ikide bir sallıyor alışamadın mı daha.
  • gece gece salladı bizleride. izmir çiğli'yi yani.
  • çanakkale merkezde ikamet edip de öldük bittik çok sallandık diyenlerin açık şekilde işkembeden salladığı deprem. ulan ben de çanakkale merkezdeyim ve depremin olduğu saatte uyanıktım. senin 17 ağustos tribine girdiğin depremi ben hissetmedim bile. tamam sen hissetmişsindir itirazım yok ama niye abartıyorsun?
  • (bkz: haarp)
hesabın var mı? giriş yap