laureux

  • 360
  • 1
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

burak aksak'ın çalışanına şiddet uygulaması

daha bu sabah onedio'nun telif haklarını hiçe alan uygulamaları hakkında girdiler okudum. üstün denk gelince şaşırmadım açıkçası. türkiye'nin her yerinde yaşanan mevzularından sadece biri.

içerik yazarı olarak uzun zamandır serbest zamanlı olarak çalışıyorum. kariyerimi de bu doğrultuda geliştirmek istediğim için izmir'de bir içerik ajansının açtığı ilana başvurdum. adamlar güle oynaya kabul ettiler. öyle aman aman bir maaş da verilmeyecekti ama bir nevi referans olarak kabul edildiğini düşündüğüm için çalışmaya başladım. profesyonel bir içerik ajansı olduğunu düşünmüştüm ama bildiğin internete çöp içerik salan ve kendilerini webmaster olarak adamlar için içerik ürettiklerini çok geçmeden öğrendim. bu arada sigortam falan yapılmadı vs. iki hafta sonra anlaşamadık ve ayrıldım. neyse paramın içeride kalmayacaklarını belirtmelerine, biz delikanlıyız modunda takılmalarına rağmen 5 kuruş alamadım. bu arada 30'u aşkın ülkede varlık gösteren bir firmayla gene serbest zamanlı olarak çalıştığım dönemden bir ayım içeride kaldı. bu adamlar kendi ülkelerinde bunu yapsalar tabir-i caizse götlerinden kal alırlar. ülkemizdeyken kendilerini bozuyorlar ama nasılsa.

çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı'nın çalışanları, üretenleri ve emeklerini ortaya koyanlarını koruyamadıklarını ortaya koyan durumlardan sadece biridir. ne ilk ne de son olacaktır kısaca. dilerim dava vs. ne gerekiyorsa yapar arkadaş ve hakkını alır. benim gücüm kalmadı.

devamını okuyayım »
05.10.2017 21:07