• açıldığına ilişkin bilgi nerede? kaynak götün herhalde.
  • sayfalarca boş muhabbet dönmüş yine. ne de olsa sözlükte bilgi vereni sikiyorlar. ama olsun ben kendimi feda ediyorum; yunanistana girmeden önce https://travel.gov.gr/ adresindeki formu dolduruyorsunuz. kara, hava ve deniz ulaşımına göre prosedürler sitede yazıyor. tüm hava ve deniz limanları, ipsala, pazarkule kara sınır kapıları 1 temmuz tarihinde açılıyor. kel (kim acaba) yamuk yapmazsa tabi :)
  • eşimin ve kızkardeşimin ısrarıyla,"ailece vizeleri yerniler,arada yunanistan'a gideriz" diye mart ayında araba aldım. ama hemen ardından kapılar kapandı, elçiliklerkapandı.ne vize alabildik, ne yurt dışına çıkabildik bu sene. aldığım arabanın fiyatının artmasını bile kar olarak görmüyorum.
  • millet tatil yapmaya gidiyor, para vermeye değil.
    yapılan tatilin tabiki bir bedeli olacak ama " ona bırakma bana bırak" diyen barzoyu görünce benimde gidesim kesinleşti.
    lan ben niye karımı türkiye tatil yerlerindeki barzollara izlettireyim ?? yunanistan'da insan gibi huzurlu tatilimi yapar dinlenirim.
    çok istiyorsan hizmet kaliteni arttırırsın, kimse başka yere gitmez.
    ama sen yamyam kafayla işletmeye çalışırsan internete giremeycek hale gelene kadar boykota devam.

not: kampçıyım, paralı tatil yerlerini boykot ediyorum.
  • ne isterseniz söyleyebilirsiniz istediğiniz sıfatı da kullanabilirsiniz.ülkeyi parsel parsel satanlar değilde insan gibi tatil yapmak isteyenler mi vatan haini?

yıllardır yaz tatilinin büyük kısmını halkidiki’de geçiriyoruz.bir tane canımız olgamız var orada trabzondan göçmüşler mübadelede.miss gibi tertemiz bir villası var .plajlara bizdeki gibi öküz alınacak paraya girilmiyor ister 5€ ver istersen bir bira iç kararda senin.akşam yemeklerini en güzel yerlerde yiyoruz buradaki vasat bir mekan fiyatına insan gibi muamelede yanında cabası. ağustosta rezervasyonumuz vardı bir ümit iptal etmemiştik. süper oldu bu gelişme bi ara kastanies’a gidip evin market alışverişini de yaparız ohhh miss.
  • (bkz: ota boka vatan haini demek)

akp’lilerin her şeye vatan haini demesinden sonra bu kelimenin de içi boşaltıldı.

türk yunan sorunu hükümetler arası bir sorundur. halklar arası bir sorun değil. iki halkta da aşırı milliyetçiler vardır. işin bokunu çıkartan onlardır.

eskiden çok fazla yunanistan’a giderdim (kur artınca patladık). bir kere de türkler kakadır diyen bir yunan’lı görmedim. türkiye’nin herhangi bir ilindeki vatandaşımızdan bir farkları yok.
hesabın var mı? giriş yap