şükela:  tümü | bugün sorunsallar (9)
1416 entry daha
 • (bkz: reserved)

  yasak başladı.
 • günün görüntüsü bu olmuştur: https://youtu.be/vkos8lj5eay?t=302
 • doğru fakat yapılabilecek en kötü şekilde yapılan yasak.

  bu yasağı 2 saat kala açıklarsanız tabii ki izdiham oluşur. ve virüs aksine daha hızlı yayılır. kimse "fırınlar açık" demesin millet 2 gün boyunca ekmekle yaşayamaz. yasağın açıklamasından daha önce uyuyan bir insan 2 gün boyunca evde bir şeyi yoksa, sadece ekmek alabilecek. böyle bir saçmalık olamaz.

  düşük bir ihtimal olarak gözükse de, sokağa çıkma yasağı isteyenleri susturmaya yönelik bir karar da olabilir. bakın yaptık, böyle oluyor gibisinden. her ne şekilde düşünülerek yapılmış olursa olsun, kötü sonuçlara yol açtığı ortada.
 • hava güzel, millet kendini haftasonu sokağa atmasın diye alınan; fakat milletin anlamsız paniği öngörülemediğinden kötü sonuçlara gebe olan karar. ha zamanında nüfus sayımı için bir gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, ha şimdi iki gün ne fark var abi? gerçekten ne fark var? evde iki gün idare edecek hiç mi erzak yok? değer mi bu riske anlamıyorum. 48 saatçik yahu, uzarsa zaten önlemi alınır nedir bu panik? hepimize geçmiş olsun şimdiden.
 • üst edit: (bkz: süleyman soylu'nun salgınla mücadele görüntüleri)

  sokakta yakalandığım karardır. şehri kapatırken 3 gün önce duyurup milleti şehirden kaçıranlar sokağa çıkma yasağını son dakika açıklıyorlar. 1 gün önceden hadi olmadı sabahtan açıkla. kasaplar, bakkallar dükkan açtı tüm açık mekanlarda kuyruk oldu. hasta olmayan kapmıştır. 5 ila 14 gün içerisinde gelecek vaka sayılarına bakmak lazım.

  ben hayatımda bu kadar cahilce yönetilen bir süreç görmedim. bu halk bu zamanları iyi görmüş. atatürk olmasa herhalde ispanyol gribi zamanında soyu tükenirmiş.

  büdüt: videoyu mecburen baya bir kırptım orijinalleri fazla büyüktü.

  karar sonrası kadıköy - karar öncesi kadıköy - coffin dance
 • hafta sonu için önlemler alınması gerektiğini burada hepimiz konuştuk fakat aramızdan en gerizekalı olanını seçsek yine de bu kadar aptalca bir önlem almazdı sanırım.

  saat 22:00'de sokağa çıkma yasağı ilan etmek ve detaylarını da saatler sonra vermek nedir arkadaş?
  nasıl bir kafa yapısı ile ülke yönetiyorsunuz, neyin kafasını yaşıyorsunuz tam olarak?

  kaos yaratıp insanları sokaklara dökerek 2 gün içinde yayılacak virüsü 1 saatte yaymış oldunuz zaten.

  ayrıca 1 saat içinde enfekte olan insanlar pazartesi sabah yine dışarıya çıkacak ve yine başka insanlara bulaştırmaya devam edecek coğgözel cidden braaavo size.

  önümüzdeki günlerde vaka sayıları umarım 10 bin bandını geçmez, aksi halde italya'dan çok çok daha kötü oluruz.
 • neredeyse iki saat önce sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi skandaldır. ilk açıklamada detay da verilmedi. benzin istasyonlarını, marketleri, fırınları görseniz şok olursunuz. insanlar dışarıda, iç içeydi, sosyal izolasyon hak getire. çoğunun maskesi bile yoktu, öksüren, hapşıranlar iç içeydi. haftalardır alınan önlemlerin şu iki saatte ziyan olduğunu düşünüyorum. sokağa çıkma yasağı getirilecekse önceden planlama yapılmalı, duyurular net olmalı, insanlara daha önceden haber verilmeliydi. bir çuval incir berbat oldu. sanki kampanya evde hayat var değil de sokakta hayat var gibi olmuş.
 • sosyal mesafe için elzem karar. alinma sekli tartismaya acik elbette

  burada sosyal mesafenin 2 haftalık ve 2 aylık grafikleri var. ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor. gün seçimi linkten yaparak siz de bakabiliyorsunuz.
  (https://www.nytimes.com/…-trump-reopen-america.html)

  tüm bu kaynaklar ve daha fazlası, sohbet ve oyun dahil,hem bilgilendirici hem ciddili hem geyikli (zerre çıkar kaygısı gütmediğimiz), (aktif sahada çalışan/çalışmayan hekim diyetisyen, psikolog ekibimiz dahil) grubumuzda vardır.

  https://discord.gg/vsfqdyt
 • her anlamıyla rezalet olan yasak. hem hükumetin uygulamaları hem de vatandaşların davranışları bakımından. tam iki saat kala yasağı ilan etmek: cumhuriyeti ilan etmiyorsunuz arkadaşlar, milletin nasıl gaza geleceğini hesap etmeniz gerekiyordu. genelgesiyle, açıklamasıyla vs. değil de direkt sokağa çıkma yasağı geldi, ayrıntılar aaazzz sonraaaa demek uygun değil. bizim millet ayrıntıyı duyana kadar kafayı yer ve nitekim yediler. vatandaşlar temel ihtiyaçların iptal edilmeyeceğini bile bile sokağa hücum ettiler. yani iki gün evde idare edebilecek insanlar çıldırmış gibi sokaklarda. süreç iyi yönetiliyor diye kırk türlü takla atıp, süreci karmakarışık etmek sadece bizim yönetime mahsus bir uygulamadır herhalde. gönüllü karantinanın tutmayacağını bile bile bu yolla sınırları sonuna kadar zorladılar.
994 entry daha