• güneş tutulması esnasında zuhur eden gayri tabii şuaya maruz kalarak efsane yazmazsa ölecek hastalığına tutulmuş pis bir nesildir. o kadar ki* başlığa sığmazsa bile efsn. yazar.

edit: 1999daki güneş tutulmasına şahit olmuş efsn. nesil/#49961468 entry'niz 99'daki güneş tutulmasına şahit olmuş efsane nesil başlığına taşındı

edit 2: 99'daki güneş tutulmasına şahit olmuş efsane nesil/#49961468 entry'niz 11 ağustos 1999 güneş tutulmasını görmüş nesil başlığına taşındı
  • koca bir nesil katarakt oldu
  • heycanlı bi üyesiydim. 1999 yılına dair hatırladığım ender olaylardan. güneş tutulması olacak diye baya heycan yapmıştım. hatta arkadaşlarla en iyi nerden görürüz diye döne dolaşa bi inşaatın tepesine çıkmıştık. artık yakından daha iyi mi göreceğimizi sanmıştık bilemiyorum çocukluk işte.
  • tanrim, hic unutmuyorum 18 yasindayim, yazin kavurucu sicaginda bir kizla opusuyordum. tam o an grupça gunes olayina fokuslandik. tutulmayi izlerken icime kötülük, uğursuzluk hisleri doldu. hic bir canlinin onu izlerken hayirli seyler hissetmedigine de eminim. ve sonraki gunlerde aniden bel agrisi yasadim, sol ayagimi one bile atamiyordum acidan. depremin oldugu aksam butun vucudum cozuldu.
  • maalesef birkaç gün sonrasında gerçekleşen büyük kocaeli depremine de şahit olan nesildir.
  • aralarında olduğum nesil. tanımı zorunluluktan yaptım, derdim başlığın 50 karakter sınırına takılması ile. efsn. nesil nedir arkadaş? efso yazsaydın bari, daha samimi.

edit: 1999daki güneş tutulmasına şahit olmuş efsn. nesil/#49961577 entry'niz 99'daki güneş tutulmasına şahit olmuş efsane nesil başlığına taşındı
  • içinde bulunduğum nesil.

esenköyde izlemiştim,salak gibi güneş gözlüğüyle bakmaya çalışmıştım.sonra valideden dayağı yedik tabi.*
  • yanılmıyorsam 11 ağustostu zira benim 21.doğum günüm idi, çok şiddetli bi tutulmaydı en azından benim yaşadığım yerde hissedilen öyleydi, akabinde 6 gün sonra 17 ağustos depremi oldu, bilim adamı yada deprem uzmanı gök bilimci değilim ama tutulmayla deprem ilişkisi çok tartışıldı o zamanlar, hayvanların huysuzlukları, yer altında yaşayan enteresan canlıların sokakta görünür olması, olmadık yerlerde farelerin cirit atması, yer kabuğundaki hareketlenmeyi hissetmişler zahir diye düşündüydük, allah bi daha yaşatmasın o felaketi ama güneş tutulması deyince ben depremi hatırlarım zira hiç hoş anılarım olmadı kendisiyle, telafisi mümkün olmayan maddi manevi hasar bıraktı bendenizde.
  • o zamanlar kullanılan ama yeni neslin varlığından bile haberdar olmadığı fotoğrafların negatiflerini 4-5 kat olacak şekilde üst üste getirerek izlemiştim çok net görünmüştü. oluşan loş hava çok tuhaftı renkler ağırlaşmış, bir serinlik gelmişti üzerimize ağustos sıcağında.
hesabın var mı? giriş yap