• sözlükteki salak ordusunu da ortaya çıkaran bir rezalet olmuştur ayrıca. ulan adam çocuğunu bir yere emanet etmiş, emanet edilen yerde sorumlu olan kişilerin çocuktan haberi yok (üstelik yüzme kursu olması, havuz gibi ciddi tehlikeli bir ortam olması cabası) bizim zeki yazarlarımız ise başlığı açan yazarı eleştiriyorlar.
  • 6 yaşındaki oğlumuz evimize yakın olan izmi güzelbahçe uğur koleji kampüsünün yüzme kursuna gidiyor. olay bugün aynen şu şekilde cereyan etmiş; oğlum annesi tarafından bizzat üç yüzme öğretmeninden birine teslim ediliyor. bir saat sonra ise tekrar teslim alınıyor. öğretmene havuza girip girmediği sorulduğunda “tabii ki girdi biz oradaydık yoklama bile aldık” cevabı eşime veriliyor. kursun nasıl geçtiği oğluma sorulduğunda “iyi” diyor ve konuyu kapatıyor. ancak eve gelinip çantası açıldığında hiçbir kıyafetin ıslak olmadığı ve çanta düzeninin aynı kaldığı annesi tarafından görülünce, oğlumuz biraz şıkıştırma ile kimsenin kendisi ile ilgilenmediğini soyunma odasında 1 saatten fazla oturduğunu ve herkes havuzdan dönünce çıkıp geldiğini söylüyor.
    1- öğretmen havuza girmeyen çocuğun havuza girdiği yalanını neden söylüyor.
    2- öğretmen bu yoklamayı neresi ile alıyor
    3- altı yaşında üç çocuğumun en küçüğü olan gözüm gibi baktığımız oğlum ismine cismine güvenerek kursuna verdiğimiz (allahtan bu kolejin öğrencisi değil) bu okul tarafından nasıl 1.5 saat güvenliği çok da belli olmayan bir ortamda unutuluyor.
    4- yoklamayı alan öğretmen bu çocuk nerede diye nasıl oluyor da merak etmiyor ama zaten çocuğun varlığından bile haberdar olmayan bu üç kişilik kadro çocuğun başına bir kaza, yaralanma, ya da kötü niyetli üçüncü şahıslardan gelebilecek bir zarara açık bir şekilde daha 6 yaşında bu çocuğu nasıl sahipsiz bırakıyor. oldu başına bir şey geldi, doğurup büyütüp tekrar benim babalık anılarımı yükleyip teslim mi edeceksiniz.
    tek kelime etmiyorum, gereğini yapmadan önce anayasal olan eleştiri hakkım ve zaten mesleki zorunluluğum olan çocuk koruma kanunu uyarınca bildirme zorunluğumu yerine getiriyorum. çünkü ortada net bir ihmal var ve bu ihmal bizleri tribüne almadan içeride veliye kapalı şekilde yüzme kursu yapan kuruma ait. ve sorun kamu vicdanını ilgilendiriyor ki; benzeri vakaların kayıpla sonuçlandığı düşünülürse belki olacak veya olabilecek olanlara engel olmak adına dair çorbada bir gıdım tuzumuz olur.

ne diyeyim kalkıp yarın okul müdürünü arasam “olur öyle” dese alı al moru mor kalsam daha mı iyi olacak, sorumlusu duyar işitir gereğini yapar ya da yapmaz bu da böyle nahoş bir anı olarak bize ders olur… artık kurum göz etmeksizin kurslarda gözümüzü dört açarız…

edit: bu arada dediğim gibi havuzun başına ya da tribüne almıyorlar velileri “madem o kadar kıymetli başında dursaydın” diyen kardeşlerimize cevap olarak eklemek isterim… verdik bu kursa yaptık bir hata ve bence ağır konuşmanızı gerektirecek bir şey yok ama yine de takdir sizin…

edit: başlığa katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. alışkınım ben; oldu olacak çocuğuma sahip çıktığım için anama bacıma da sövün ki; içinizdeki irin ve sevilmemiş kimlikler iyice ortaya çıksın. keşke sizin babanız da size benim kadar sahip çıksaydı… bu sözlük çok bozdu çook…

edit: yok yahu yok vallahi de billahi de benim bu ülkeye dair hiçbir umudum yok, neredeyse 24 saat oldu kursu açan okulun yönetiminden bir telefon bile gelmedi. yeter bence; üstüne ne küçücük çocuğun ruhsal sorunlu ilan edilmediği kaldı; hani cem yılmaz diyor ya ''bana anlatıyor'' diye. büyük oğlumun yaşında çocuklar gelmiş bana anlatıyorlar benim işimi...

diğer yazar kardeşlerime gelince; saolun eksik olmayın, eşim sevmiyor böyle şeyleri zaten, zaten sabah beri arayan kurs öğretmeni de yalvar yakar oldu; üzerimde baskı var, ne olur kaldırın diye...

bir iki saat daha kalsın bu başlık, sonrasında da bence silelim gitsin bunları... ne zamanım var bunca işin arasında ne de bütün bunlarla uğraşasım...

madem ki kurum sorumluluğu bir öğretmene bırakıyor, öyle olsun... yine olgunluk biz de kalsın... sağlıcakla kalın...

son edit: okul bizimle bağlantıya geçmeyince bizzat ben aradım; okula müdür beyin asistanı yoluyla, kahve içmeye çağrıldık... ama bunun bizim için anlamı nedir çözebilmiş değiliz... neden müdür bey bizimle ben aradığımda görüşmedi o da bir muamma olarak kalacak sanırım...

çağrımızı duyan milli eğitim müdürlüğü ihmali olan öğretmen hakkında soruşturma başlattı; ekşi sözlük yoluyla sesimizi duyurabilmek ve gereği konusunda harekete geçilmiş olması bizi çok mutlu etti. eminim ki sorumluları hakkında gerekli işlem yapılacaktır... amacımız da sadece haklı haksızın belirlenmesiydi zaten...
    saygılarımla...
  • rezaleti beğenmeyen yazarlar, rezalet olması için o çocuğun başına soyunma odasında yalnız otururken taciz, yaralanma gibi bir olay mı gelmesi gerekiyor. olay doğruysa ortada büyük bir ihmal var. 10/10 rezalettir.
  • adamı yemirmişsiniz ama bir nevi haklıni sayılır. cocuğu allah korusun biri kaçırıp gitse kimsenin ruhu duymayacak. 1 saat boyunca nasıl tek başına bırakmışlar anlamadım. yalnız efendim sizin cocukta biraz asosyal sanırım 1 saat boyunca tek basına boş boş beklenir mi amk?
  • gerizekali turnusolu baslik olmus resmen.

adam canindan cok sevdigi varliga bir sey olabilirdi korkusu ile bulabilecegi her mecraya derdini anlatmaya calismis ama empati yoksunu embesil surusu goygoycu tayfa basligi begenmemis, cocuga teshis koymus, akil vermeye kalkmis, espriler uretmis, vs vs vs.

10/10 rezalettir. umarim kimsenin basina gelmez.

son olarak da is guvenliginde "kaza geliyorum der" felsefesi ile aciklanacak duruma ornek verilecek bir hadise olmus. 100 defa bu sekilde yapilan ihmal sonucu allah korusun bir cocugun basina gelebilecek vahim bir durum olabilir. hos gerci o zaman eksici tayfa begenirdi rezaleti.
  • çocukta sosyal davranış bozukluğu olabilir, zaten bu tarz sorunları engellemek adına çocuğun sosyalleşeceği yüzme, takım sporları vb. olaylar olur. bu noktada hocaların kesinlikle çok ciddi ihmali var. çocuklarla ilgili sonunda cidden bir rezalet gördüğümüz başlıktır.
  • çocuğun asosyalliğinden girip ruh sağlığından çıkan ergenler bi halt bildiğiniz yok çocuklarla ilgili. çocuk 6 yaşında ve ilk kez girdiği bir ortamda. ne yapacağını bilememiş beklemiş orda biri gelip yol göstersin diye. çok girişken çocuklar da vardır elbet ama o yaşlardaki çocuklar yanlarında güvenebileceği biri olmadığında bazen o kadar çaresiz ve çekingen kalıyorlar ki içi yanıyor insanın. yüzmeye gidiyorum diye heveslenip bir saat tek başına orda bekleyince neler hissetti kim bilir yavrucak. bunun da ötesinde kursta büyük bir güvenlik zaafiyeti var demektir. 10/10 rezalet.
  • adam gelmiş çocuğunun başına birşey gelmiş ve çok şükür kazasız atlatmış. ortada havuz var, derin su var ve yüzmeyi bilmeyen bir çocuk. herşey olabilirdi. şuna bile umursamaz alaycı tavır takınanları görünce elim engelle butonuna gidiyor ister istemez.siz ancak sevişmelik yazarlar veritabanına isim yazdırın.
  • insanların içindeki kötülüğü ortaya çıkaran başlık.
  • arkadaşlar çok saçmalamışsiniz.

bal gibi de rezalettir.
    1. yüzme antrenoruyum
    2. bu organizasyonları yıllardır yapıyorum ve işleyişi çok iyi biliyorum.

insanlar bizlere çocuklarını getirdikleri zaman bize/antrenöre ve organizasyona koşulsuz güvenerek getirir. zaten önceden bir şüphesi, korkusu, tereddütü var ise ya getirmez, ya izlemek ister ya da başka yollar bulur güvenmek için.

uğur koleji sistemi nasıl işliyor bilmiyorum ancak veliyi soyunma odasına sokmuyor, çocuğu bina dışından alıyorsan tüm sorumluluk sana aittir. o çocuğun başına gelecek iyi ya da kötü her şey sana yazılır.

veli çocuğu teslim edip gider kahvesini çayını içer işi varsa halleder sporunu yapar vs. bu güvenen veli profilidir. izleme imkanı varsa 3 5 dk çocuğu izler sonra gider.

burada bence ucuz atlatilmis bir olay var. bu çocuğu teslim ettiğin kişi çocuğu serviste unutur, yemekhane de unutur, başka derste unutur, başkasına teslim eder. en kötü olan şey ise kalabalık bir ortamda boğulma tehlikesi bile yaşatır.

bu tür çocuklu organizasyonda yoklama, çocuk takibi, çocukları saymak çok önemlidir. inanın suyun içinde grubuma ait çocukları ders içerisinde kaç kez sayıyorum anlatamam. çünkü en ufak hatanın telafisi yok suyun içinde.

o yüzden veli kesinlikle haklı.

çocuğum yok ama artık şunu çok iyi anlıyorum, böyle bir şeyin çocuğunuzun başına geldiğini düşünün. sonra yorum yapın. belki daha kötüsünü bile düşünebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap