• camide bulaşmayan virüs gece klubünde bulaştığı için yerinde bir genelgedir!!! çünkü biz biliyoruz ki imanlı adama virüs bulaşmaz, virüsü hep alkolikler bulaştırıyor. öyleyse kapansın meyhaneler...

neyse ironi bir yana anlaşılan o ki, virüs bahanesiyle 30 ağustos kutlamasını yasaklayıp miting düzenlemekten de geri kalmayan akp zihniyeti yine iş başında...

edit: camilerden çıkmayan "imanlı" kardeşlerimizin küfür arşivi ne kadar da sağlammış. eyy gerizekalılar kavmi! benim camiye bir düşmanlığım yok, ben isterim ki zorunlu olmadığı halde insanların yakınlaşmasına imkan sağlayan tüm mekanlar kapatılsın. gece klupleri de, camiler de, kafeler de , kiliseler de... ama olaylara sadece ideolojik bakabilen kafalarınız bunu anlamıyor. biriniz de çıkıp "alkollü mekanda bulaşan virüs starbucks'ta bulaşmıyor mu?" diye düşünemiyorsunuz. farkında değilsiniz ama çoban bu kafalarınızı sadece gütmekle yetinmiyor...
  • enteresan. birahanede virüs bulaşıyor. lokantada, cafede bulaşmıyor herhalde. yoksa neden sadece birahanede, barda yasaklansın ki?
  • soylu kapansın meyhaneler, açılsın minareler demiş.
  • bu hükümet neden sadece seküler kesimi koruyacak tedbirler alıyor? yazık değil mi muhafazakar kesime.
  • yetmez. akp bunu bir mitingle duyurmalıdır.
  • kısaca:

alkol tüketildiği için, islami yaşam tarzına uymayan iş yerleri covid19 bahanesiyle kapatılmıştır.

kahvehaneler, restaurantlar, nargile kafeler, spor salonları gibi diğer kapalı alanda çalışan ve topluluklara hizmet veren iş yerleri çalışmaya devam edebilir.
  • artık bizde ki nefreti aştı , yorulduk bıktık artık dini dayatmalarınızdan.
  • edit: haberden bağımsız, aylardır eğlence/etkinlik sektöründe çalışan binlerce işçi-işveren kaderine terk edilmiş şekilde yardım bekliyor. bu karar da ideolojiktir, uygulanan yanlı tutum da ideolojiktir.
    covid karantinasının ilk günlerinde alkollü mekanlar kapandığında demiştim ki; benim bildiğim akp sırf bunu fırsat bilerek bu mekanları temelli kapatır. bunu söylediğimde çevremdekiler gülmüştü, hatta barda gitar çalarak para kazanan kuzenim bile. şimdi gelinen noktaya bak. covid falan bahane.

kafeler açık, düğün salonları açık, toplu taşımalar çalışıyor, restoranlar açık, ama içkili mekanlar kapalı. :)
  • anlaşılan akp muhafazakar kesimi gözden çıkarmış. alınan bütün tedbirler atayist, kefere, zerdüşt, içkici, kumarcı halka yönelik. onlarda ümidi kesti muhafazakar kesimden ellam.

öyle bir genelge.
  • hiç kimse okuduğu şeyi anlamıyor mu, yoksa ben mi yanlış anlıyorum diye merak ettiren genelge.

15 mart 2020 öncesi gece kulübü, bar, meyhane ruhsatı olan bazı mekanlar karantina süresince açık olabilmek için ruhsatını cafe, lokanta vb. olarak değiştirmiş. ve bunlara cezai yaptırım uygulanacak deniyor.

yani mevcut bar, gece kulübü, meyhane gibi mekanlara bir yaptırım yok.
hesabın var mı? giriş yap