• güç kalkanları devreye sokulmamis. lazer topları ortada yok. amm mangası toz duman.

bülent arınç haklı galiba.
  • yaklaşık 1.5 dakika boyunca koskoca genel kurmay nizamiyesinde kapılar ve güvenlik dubaları açık kalmıştır. hani nerede alfa timi dediğiniz manga ? ulan en boktan alayın bile acil durum kadrosu bellidir. bizi boş yere yerde yat sürün yaptırmışsınız şerefsizler.
  • yıl 2009, askerliğimi yaptığım alay komutanlığının çatısında nöbet tutuyorum, ortam sakin ve sessiz. tüm alay içtima için alayın bahçesinde toplanmış eve alay komutanının duhül etmesini bekliyor. alay şehrin en merkezi yerinde ve önünden bir cadde ve hemen sağından bir sokak geçiyor. derken alay komutanı teşrif ediyor ve her zaman ki gibi alayı aşağından yukarıya doğru fırçalıyor. derken sağda ki sokakta kiralık ilanı olan ve alayın bahçesini kabak gibi gören 3. katta birine gözüm takılıyor. sigarasını çekip ani bir hareketle gözden kayboluyor. beni oldukça tedirgin etmişti ve hemen g3'ün namlusuna mermiyi sürüp binanın çatısında bir duvar sütresinin ardında siper aldım ve o güne kadar ne halt yemeye aldığımı bilmediğim düdüğü cebimden çıkarıp ağzıma götürdüm. aşağıda her ne kadar çok kızsam da silah arkadaşlarım var ve duruma en hakim olabilecek olan asker de benim. derken adam tekrar pencereye yöneldi ve elinde uzun sayılabilecek bir karton cisim var. o dakika tüm gücümle düdüğü öttürmeye başladım 5. katta. kimse bir şey anlamadı ilk anda ve tüm gözler bana yani alt tarafı hasbel kader er olarak askerliğini yapan şahsıma çevrildi ama ben sütre gerisinde ateşe hazır bekliyordum. kafanızdan kısa zamanda çok şey geçiyor elinizin altında ki tetik üzerinde. düşünmeye fırsat bırakmadan g3'ün namlusunu havaya kaldırıp tek el ateş ettim ve silah arkadaşlarımı ve gaddar alay komutanımı durumdan haberdar etmek istedim. koca koca subaylar astsubaylar g3 sesini duyunca sanki öbüs topu patlamışçasına sağa sola kaçıştı. erbaşlar hala esas duruşta bekliyorlar çünkü kimse onlara eğitim alayında böyle bir durumda ne yapacaklarını öğretmemiş. silah sesini duyan şahıs hemen pencereden uzaklaştı ve ben 5. kattan bağırmaya başladı en yüksek sesimle.

(bkz: hedef saat 3 yönünde)

alt devrelerden oluşan (benim devrelerimdir) yaklaşık 15 erbaş olay mahalline doğru yönlendirildi ve şahıs binayı terketmeye çalışırken yakalandı. sonradan öğrendik ki adam masum bir sivil, binada badana boya işlerini yaparmış ve sırf daha fazla para kazanabilmek için dairenin elektrik işlerini de üstlenmiş.

izlediğim görüntülerde hemen ortalarda bulunan betondan bir kulübe ve bir asker var. saklanıyor kuzucuk çünkü can tatlı, ya silah arkadaşlarının ?
hesabın var mı? giriş yap