• şimdi gelecek yine 150 bin lira para mı, 150 bin liraya araba mı kaldı, 150 bine bisiklet alırsın falan diye yorum yapacak olanlar.

adam sadece bir soru sormuş belli ki 150 bin bütçesi var. 150 bine sıfır araba yok belki ama sonuçta piyasada o fiyata araba var, olaya bu şekilde bakmak lazım. fav almak için 150 bini küçümser yorumlar yapmayalım.

biliyorsunuz 150 bin=36 asgari ücret= 3 yıllık asgari ücret maaşı..
  • ilk entry'de audi a4 bmw 320 yazıyordu. son entry'de seat leon yazıyor vay mk
  • neredeyse tam bir yıl önce 150 bin'e 2018 model 40.000 km'de tramersiz tertemiz kia rio almıştım.

alırken de bi içim acımadı değil yani, 3 sene önce 150 biriktirip bmw 1 serisi alırım diye yola çıkıp o paraya kia rio alabilmek bi koymuştu.

şimdi başlığı, entryleri görünce gittim bi ilanlara baktım. şuan asansördeyim gidip benim şimşek mcqueen'e bi sarılayım geleyim.
  • 150bine ne alınırsa alınsın, ufak tefek gibi görünen sorunları "yha bu nolacak halletiririz sanayide" diyerek hareket etmeyin. gerekirse satıcı ile tamircilere gidip fiyat alın. sanayi sizin bildiğiniz sanayi değil artık. hele japon, alman ve amerikan grubu bir sapladı mı kıvrım kıvrım kıvranırsınız. *
  • temizini bulabilirseniz 2005 audi a3 tek kapı. 2 yıldır kullanıyorum aşırı memnunum, gerçi şimdi 200 bandına gelmiş baktım da ağustos 2020 de 68 e almıştım, hey gidi günler.
  • biraz gerçekleri konuşalım. sarı siteye girip 150 bin yazıp 15-20 yaşında mercedes bmw audi tarzı araba önerenler var. o arabaların masrafları ve parça fiyatları hakkında bilgisi olmayan sırf görüntüsüne bakıp yazanlar var. 150 bin lira günümüzde me yazık ki değerini yitirmiş bir paradır. kısıtlı bütçesi olan bir adamın aracı aldıktan sonra da kısıtlı bütçesi devam etmektedir. şu aşamada yapılacak en doğru adım piyasada çokça bulunan ve parça fiyatları ucuz/bulunabilir olan fiat albea veya hyundai accent era tarzı 2010 model araçlardan alınmalıdır.

benim ilk arabam taksi çıkması bir albea sole idi. hedeflediğim arabaya param yetmediği için bunu bir geçiş arabası olarak aldım. yaklaşık 600 bin km'de 2009 modeldi. 2 sene kullanıp sattığımda üstüne ilk baştaki paramın yarısı kadar koyup daha yüksek model bir araba aldım. üstelik bu süre zarfında yağ değişimi ve baskı balata hariç hiçbir masraf da çıkarmadı. vag grubu alsaydım o yıllarda 2 bin tl iken mapa debriyaj baskı balata setini işçilik dahil 450 tl ye taktırmıştım.

kısaca daha ulaşılabilir ve aldıktan sonra da sizi üzmeyecek bir araba alın. sonrasında imkanınız olunca değiştirirsiniz.
  • (bkz: ağzı olan konuşuyor)

herkes her şeyin uzmanı olmuş aq. biri diyor fransız ömrü 200 bin diğeri diyor 150 bin para mı it sanıyor herkesin altında milyonluk araç var. 150 bin üzerine 150 bin daha koy diye esprilerin havada uçuşması... martı scooterlar yok efendim 10 yaştan sornası hurdacılar. ulan bakımlı ise trafikte 70 yaşında araçla da gezersin. iyice 23 nisan'da lunaparka döndü sözlük...

ya bilginiz dahilinde yazın ve fikir verin ya da susun...

12 yaşını geçti diye miadı dolmuş onları almayın demek ne demek bir kere ? 12 yaşından genç aracı sana 100-150 bine sana kim veriyor pardon da ? ha verir de asıl o arabadan uzak durulur işte. çünkü aksine parça kalitesinin de kendsinin de 5 para etmediğinin net kanıtıdır. günümüz üretimi çakma chevy gibi chevrolet sparklar kaloslar gibi... (ki onlara bile aşırı bok atmam 2 sene kullandım gördüm ettim bir süre işini görür fazlasıyla) çin malı oyuncak gibi... içine bindiğinde her şeyin kalitesiz plastik olduğu güven vermeyen al kullan 2 gün sonra atarsın dercesine üretilmiş olanlar gibi... ayrıca hangi marka ve modelin 12 yaşı ? o bile çok önemli... araba var 30 yaşındaki hali başka marka modelin 5 yaşındaki haline eşdeğerdir ! bu dediğimi unutmayın.

başlık belli. 150 bine kadar... 150 bine kadar 3-5 yaşında araba alma imkanın var mı ? yok. o zaman sus. fransız ömrü 200 bin taş çatlasa bilgisi nasıl bir bilgidir ? arabasında arka koltukları yatırıp ayakkabı satan ve bu arabayla 500-600 bin km yi geçen birini de gördüm. 200 bin standardı yoktur. kullanıma bağlı kullanılan ortam şartlarına bağlı bir sürü etkene bağlı çok şey hatta her şey değişir. ha araç vardır motor ömrü ekstra uzundur. atıyorum dönem mazdaları için 400-500 bin km nin korkulmaması gereken bir şey olması gibi...

araba var 350 bin km de olsa 25 yaşında da olsa 1 milyonu bile görme ihtimalin olabilip 600 binleri rahat görebileceğin hala çatır çatır sağlam ve dayanıklı, araba var 150 bin kmde olmasına rağmen ağzına sıçılmıştır bilemezsin. araba var tecavüz edilmiş gibi kullanılan araba var bilmem ne olan...

amaç ne ayarıca ? ayağı yerden kesmek mi şehir dışına asla çıkmayıp şehir içinde işimi görsün demek mi ? park problemi yaratmayıp ufak tefek bir şey olsun ve motoru da ufak olsun ki vergisi düşük az yaksın ekonomik bir bütçe arabası cep dostu olsun mu ? yoksa bastım mı koltuğa yapışayım yaksa da olur biraz, düğüne bayrama tatile gidebileyim her yerde havamı yapayım beni utandırmasın tadında bir araç mı ? önce ne istediğinizi ya da neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek zorundasınız.

bırak 150 bini şu an 100 bine bile hala çoğu insanın bilmediği, gayet bakımlı ve diri bırak ayağını yerden kesmesini türlü özelliğiyle bilenin de kullananın da aşırı memnun kalıp görenin de şirin sempatik bulduğu dijital göstergesinde rampa aşağı 199 km yi gördüğüm düz yolda 140-150 ye kolayca çıkan ama buna rağmen ekonomik klimalı ön kısmın ultra özellikle büyük yapıldığı saysam ohaa denecek türden detayları ve kullanışlı özellikleri olup değerinin zamanında bilinmediği, yol tutuşu gayet mükemmel, trde gitmediğim yerin kalmadığı araç bile var. 3 şerit rampada 200 bin liralık araçlar orta şeritten tıngır mıngır giderken benim sol şeritten yardırıp kedi gibi tırmandığım... nasıl yok ? ha dersen ki şu zamanda 50 bine araba yok anlarım. fakat sen 4-5 yaşında olmak zorunda demediğin sürece gayet de asla utandırmayacak aksine herkesin beğenebileceği seni üzmeyecek sorun çıkarmayacak gayet seçenek var 100-150 bin aralığında... yok diyemezsin, var. sadece sen bilmiyorsun. ya da beklentilerin fazla yüksek... o zaman da zaten bir şey demene gerek yok 350-400 bin liran olunca araba almak zorundasındır. çünkü sana göre zaten anca o fiyattan başlar binilecek arabalar...

anlatmıyorum da öğretmiyorum da aq bilmemeye devam edin. siz bilgi de hak etmiyorsunuz. ha 300 bin vardır cebinde elbette seçenekler artar genişler ve daha da güzelleşir ama bugün paranın çöp olduğu devirde dahi 150 bin para mı lan dersen seni döverler. çünkü evet para... çünkü bırak 150 bini önü çevre yolu olan evimdeki camdan şu an dahi baktığımda dışarısı 50-80 bin aralığında araçlar da bolca mevcut. 100-150 arası seçenekler de...

e başlık ortada işte... o paralara neler olabilir buna göre bu doğrultuda yaz bilgilendir ya da kullandığın tecrübe ettiğin marka modeller varsa eksilerini artılarını yaz bilgi ver ki bi amaca ulaşsın insanlara faydası olsun.

miadı dolmuşmuş. sanki herifin cebinde araba için ayırabileceği yarım milyon bütçe var da zevk olsun diye 150 bine bakıyor. 350 bin verebilecek olsa ona göre araç bakardı ama durum bu 150 bine kadar denmiş. bilgi ya da fikirler de buna göre verilmelidir. delirdim bak yine...
  • 2010-2011 dizel ford fiesta. iyi durumda bulunabiliyor o fiyatlara. iyi bakarsanız, bakımlarını zamanında yaptırırsanız hiç üzmez sizi.

hayırlı forumlar
  • 2007-2008 fiat punto 1.3 multi jet az yakar parçaları ucuzdur.
  • seat ibiza 1.0 tsi dsg . 166.000 tl uzerinden anlasip bugun kaporayi verdim. 13 agustos teslim.

aslinda aklimda corsa , clio ve focus hb vardi ibiza 4.siradaydi. ama bu uc markada ekim kasima kadar arac olmamasi ve fiyat garantisi verememeleri beni ibizaya itti. bu paraya deger mi? kesinlikle degmez. ama kur bu haldeyken ve her ay min yuzde 5-10 arasi zam yiyen piyasa varken alip kurtulmak istedim.
hesabın var mı? giriş yap