• sporcu gibi oynadilar sporcu gibi kaybettiler iste. 1 mac kazaninca kiclari arsa ermedi, kimseden hesap sormadilar, kucuk daglari yaratmadilar. bugun bu takim kaybederken de alkislaniyorsa kadin basketbol takimi oldugu icin degil sonuna kadar mucadele ettigi icin alkislaniyor.

faul hakkimiz varmis sanirim son topta. o tempoda reaksiyon verememis olabilirler attigimiz baskete sevinirken yari sahaya kadar gelmisti zaten ispanya. ısil'a kizmak gelmiyor cok icimden. son sut girerken ki yuz ifadesi her seyi anlatiyordu zaten. canlari saolsun.

o kotu oyuncu, bu yetersiz falan filan diye de aptal aptal konusmayin. erkek basketbol takimi bir kere gelemedi bile su olimpiyata. ne adamlar geldi gecti.

elestri yapmak ayri bir sey bok atmak icin yazmak ayri bir sey. kimsenin "kizlar elestirilmesin.." dedigi yok en azindan benim oyle bi amacim yok. ama brezilya macinda isil'in oynadigi oyunu gormeyip adina paye vermeyen insanlar bugun gelip de son topta faul yapmadi diye "yetersiz" yazarsa o is oyle olmaz. aradaki farki anlamak fazla zor degil.
  • sözlükte ilgi çekmemesinin sebebi kadın basketbolu olması. feministlik yapmaya falan çalışmıyorum olay tamamen bu.

becerebilselerdi onlar da çıksalardı nedir yani? bence bu performansla kadın takımına 12 dev adam, erkek takımına potanın perileri ünvanı verilmeli.
  • şerefli mağlubiyetlere bir yenisi daha ekledik, fazla duygusal ve kırılganız, faul yapmamanın izahı olamaz
  • iki önceki maçta nevriye yılmaz ve lara sanders'ın, geçen maçta ışıl alben'in azmi almıştı maçları. bugün hangi kadın kahraman devreye gier bilmiyorum ama bu takımı seviyorum.

biliyorum ki 20 sayı geriye düşseler bile hep umut var; zira "kahraman" dememiz ondan.

haydi kızlar!

maç sonu:

"ortalığı ermenilere bıraktınız, allah belanızı versin pis çapulcular..." diyen rıza bey'i desteklemedim insanlık adına, yıllardır evimi/hayatımı/paramı/ derdimi/kederimi... paylaştığım insan mı insan, dost mu dost ermeni kökenli türkiye vatandaşı caanım dostum adına, öğrendiklerim adına, "sırf omurilik görevini yapıyor diye iki ayak üzerinde yürümenin insanlık olmadığını" bildiğim/özümsediğim değerlerim adına...

ama bu kadınları en başından seviyor ve destekliyorum. bakınız lokomotifi ışıl alben gezi zamanı ne güzel anlatmış öbürü evinden ezberlerle kendi vatandaşına hakaret ederken:

"'27 yaşındayım. hiçbir siyasi partiyi desteklemiyorum. oy verme zamanı geldiğinde sandık başına giderken kime oy vereceğimi bilmeyerek gidiyorum. hiçbir siyasi olaya, toplantıya, mitinge, protestoya katılmışlığım yok. belki utanç verici olsa da tüm bunlarla ilgili çok fazla bir bilgim de yok. sanırım apolitik dedikleri bu.

vatanımı seviyorum. aynı toprakta yaşadığım insanlarla barış içinde yaşamayı seviyorum. din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet, sınıf, statü asla ayırt etmeden yaşamayı seviyorum. milli maça çıktığımda göğsümdeki ay-yıldızı seviyorum. ülkem için hizmet etmeyi seviyorum. cumhuriyet'i seviyorum. orada savaşmış nenelerimizi seviyorum. atatürk'ü seviyorum, ata'ma ve silah arkadaşlarına minnattarım. bir yerden şehit haberi geldiğinde, tv de bir şehit anası ağladığında oturup hüngür hüngür ağlıyorum. atatürk'ü çok seviyorum. her maça çıkmadan önce dua okumayı, her gece uyumadan önce dua okumayı seviyorum. şükretmeyi seviyorum. dinimi seviyorum. camii'ye gitmeyi seviyorum.

sevmediğim şeylerde var elbette. günlük hayatımda taksim'e gitmeyi sevmiyorum. gitmiyorum da.
    ancak dün taksim'e gitmeyide sevdim. orada gördüğüm insanların büyük çoğunluğunu da sevdim. arada sağa sola saldırıp, amacı farklı olanları sevmedim tabii.. yardımlaşmayı, bir olmayı, güvenmeyi, dayanışmayı, sevgiyi, saygıyı, duyarlılığı sevdim... 6-8 yaş arasındaki iki çocuğunun elinden tutmuş anneyi, 90 yaşında yürürken düşmemek için sağa sola tutunan dedeyi, daha aylıkken kucağında bebeğiyle gelen babayı sevdim. ellerinde türk bayraklarıyla yürüyen 12-16 yaşındaki çocukları, herkesin eşit oluşunu, omuzunda maymunu motorunda türk bayrağı olan abimi sevdim. sadece 1 ay önce, kadıköy'de maçta belki de bana küfür edenlerden biri olan, boynunda fenerbahçe atkısıyla 'iyi akşamlar kaptan' diyen kardeşimi sevdim. tanımadığım ve bilmediğim çok fazla şeyi sevdim dün. şimdi ise sevgi ve saygıyla çoğalmayı diliyorum....''

aha bunu desteklemeyip de n'apıcan?

biz çok seviyoruz ülkemizi len! emin olun. rantımız, çıkarımız da yok, salt seviyoruz işte ve zarar görmesin istiyoruz. insan gibi sporcu da çıkınca bayılıyoruz.

iyi ki varlar, son deme kadar mücadele ettiler.

sevgi ve saygıyla hepsine...
  • ilk çeyrek 17-12 millilerimizin üstünlüğü ile bitti. iyi gidiyoruz bozulmaz inş.
  • dünyanın en dangalak takımıyız, enayiliğimize doymayalım. ben bile hazmedemedim, bu kızlar nasıl uyuyacak acaba.
  • tam kanser sebebi olan mac. yirmi sayi fark yeseler bu kadar koymaz. kapasite bu der gecersin ama boyle bir suru sacmalalik arka arkaya gelince insan daha cok uzuluyor, daha cok kiziyor.
  • son topta öyle bir gerildim, öyle bir "laaan" diye bağırdım ki evde, kedi yataktan aşağı düştü korkudan.

tanım: son saniyede beni üzen maçtır.

canları sağolsun iyi oynadılar.
  • kızlar iyi götürüyor. son çeyreğe girerken fark 5 sayı da sözlükte niye ilgi çekmiyor anlamadım. lan alooo yarı finale çıkıyoruz kazanırsak ???
  • son saniye basketiyle kaybettik ama çok güzel bir maçtı. heyecanla, gururla izledik. tek başına bu bile çok kıymetli. takımla gurur duymak için illa madalya almalarına gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap