şükela:  tümü | bugün
  • bugün konya’dan izmir’e yapacağım yolculukta kamil koç firmasından biletimi aldım. genellikle uçak yolculuğunu tercih ederim. otobüs yolculukları çok konforsuz ve uzun gelir. ancak mevcut ekonomide ve ay sonunun gelmesi sebebiyle bu kez otobüs kullanmak zorunda kaldım. bir kaç firma araştırdım. hiç kimsenin hiç bir firmadan memnun olmadığını gördüm. ismi lazım değil özellikle bir otobüs firması tanıdım ki resmen brazzers senaryoları yaşatıyor yolcularına. uzun araştırmalarım sonucu en az problemli firmaları 2’ye kadar düşürdüm. bunlar pamukkale ve kamil koç’tu. pamukkale seyahatın konya izmir arası seferleri olmadığı için kamil koç’u tercih etmek zorunda kaldım. yolculuk saatim geldiğinde koltuğumda yerimi almıştım. her koltuğun önünde dokunmatik android uygulamalar görünce şaşırdım ve sevindim. çeşitli filmler ve oyunlar oynanabiliyordu. hemen angry birds oyununu açtım. yolculuk 2 dakika 17 saniye rötarla başladı. bu rötar yolcularda oluşan gergin bir havaya sebep olmuştu. üstüne üstlük muavin’in pişkin pişkin güler yüzlü olması beni çileden çıkarmıştı. neyse dedim kendi kendime metanetini koru.

15 dakika geçti ve bir yolcu perdesinin olmadığını söyledi. gerçekten o yolcunun perdesi yoktu ve talep etmek hakkıydı. muavin üzgün olduğunu yapabilecek bir şey olmadığını söyledi. ancak cam kenarında oturan ve güneşin yanaklarını deli gibi yaktığı o adam haklı olarak. “bana ne kardeşim, perde mi takıyorsunuz yerimi mi değiştiriyorsunuz ne yapıyorsanız yapın” diye çemkirdi. bunu duyan ön tarafta perdeli yolcu isterseniz yer değiştirebiliriz dedi. adam ben yerimi değiştirmek istemiyorum diyerek itiraz etti. aman tanrım dedim kendi kendime bu adam daha demin yerimi değiştirin dememiş miydi?

10 dakika sonra adamın güneşte uyuklamasıyla sorun çözüldü ve adam sakinleşti. ancak bu uyuklama beraberinde başka problemleri getirecekti. çemkiren adamın yanındaki memur tipli adam muavini çağırdı ve muavine “yerimi değiştirin efendim bu adam horluyor dedi” muavin ise sinirleri bozulmuş bir şekilde gülerek ve kibarca boş yerin olmadığını söyledi ve üzgün olduğunu belirtti. memur tipli adam çemkirmeden kaşlarını çatarak muavine trip attı ve cevap vermedi. o sırada iki koltuk arkada tahminen 3 4 yaşlarında bir çocuk ağlayarak elindeki muz kabuğunu muavin’in yüzüne fırlattı. muavin’in morali çok bozuktu ve kabuğu yerden alıp çöp torbasına attı. yerine geçti ancak şu an başka bir problem vardı ve bu genel bir problemdi. ağlayan çocuk susmuyordu ve uyuklayan adam çocuğun sesine uyanıp daha buraya perde takılmadı mı diyerek çemkirmeye tekrar başladı. muavin çocuğun annesine dönerek yolcularımızın rahatsız olmaması için çocuğu susturmayı deneyebilir misiniz dedi. annesi cevap bile vermeden suratını ekşitti. çemkiren adam muavin’in bu tavrından hoşlansa gerek çemkirmeyi o anda kesti. ancak çocuk hala susmuyordu. ben ise o anda angry birds’ün 3. bölümüne çoktan gelmiştim. inanılmaz gergin bir hava ve avazı çıktığı kadar ağlayan çocuk sesine o güzel, rahatlatıcı ve sıcak anons yetişti. “değerli yolcularımız 10 dakika ihtiyaç ve dinlenme molası veriyoruz” otobüste birden bayram havası oluşmuştu herkes ayaklanmıştı. insanlar kendilerini dışarıya atmıştı. kaptan kontağı kapattı ve bende dışarıya çıkıp sıcak bir çay içtim. 10 dakika sonra otobüse tekrar bindim ve otobüs 1 dakika 7 saniye rötarlı hareket etmişti. bunca problem arasında çok göze batmıyordu ancak yine de bu bir problemdi. ben bu duruma içten içe çok sinirlendim. ağlayan çocuk susmuştu. çemkiren adam uyukluyordu. memur tipli adam güler yüzlüydü. herkes bu probleme susuyordu ve bu dayanılmaz bir hal almaya başlamıştı. tam o sırada android uygulamalı dokunmatik ekranımı çalıştırdım ve angry birds oyununu açtım. birde ne göreyim gözlerime inanamadım. benim ilmek ilmek geldiğim 3. bölüm tekrar kilitlenmişti. her şeye en baştan başlamak zorunda kalacaktım. sinirlerimin atmasıyla ve bi anlık patlamayla ahmet kural’ın garson çağırma sesiyle ”muavin!” diye bağırdım. muavin geldi buyurun efendim dedi. “bu ne rezalet angry birds’te öldürdüğüm bütün domuzları tekrar öldürmek zorunda mıyım ben” diye sordum ve muavin ellerini açarak ne yapıyım ben dercesine laubali bir tavırda bulundu. bu beni zıvanadan çıkarmıştı ve ayağa kalktım. muavin’e benim yerime oturmasını ve 3. bölüme kadar gelmesini söyledim. muavin itiraz edince çıldırdım ve suratına bir tane çubuk kraker fırlatıp seni ve firmanızı ekşi sözlüğe yazacağımı aynı zamanda avrupa insan hakları mahkemesine başvuracağımı söyledim. rezil edeceğim sizi sürüm sürüm süründüreceğim dedim ve perdesiz çemkiren adam sakin olmamı söyledi.
  • sonuna kadar rezalettir. anlatim, kurgu, hikaye orgusu... hepsi bok gibi. yalniz muavin baslik sahibine ne zaman cakacak diye beklemedim degil. cunku muavine karsi bir ask beslenmis orasi belli.
  • aklı sıra espri yapıyor. yarın okulu açılaca ergen bebenin..

rezaletini sikiyim dediğimin rezaleti...

sanki galaksiler arası yolculuk yapıyor pezevenk.angri börds bilmen ne' altı üstü konya'dan izmire gidiyorsun. sözlüğü ayağa kaldıracağını zanneden başarısız bir troll denemesi...
  • iki yıl aradan sonra?
  • bir de ekonomik kriz yok dersiniz. baksana koskoca firma liseli ergenlere üç beş kuruşa reklam senaryosu yazdırmaya başlamışlar amk.
  • tipik konyali