• hani ensardı lan. ne oldu arkadaşlar hepiniz müslümandınız? kılıçdaroğlu barışı sağlayıp suriyelileri ülkesine göndereceğiz dediğinde yuhalıyordunuz, ne oldu?
  • polisin acil şekilde müdahale edip, suriyeli kardeşlerimizi bu çomarların elinden kurtarması lazım.
  • 2 sene boyunca hendek de eğitim fakültesine gidip geldim bilenler okulu bilir. hendek için söyleyeceğim tek şey,

`yiyin birbirinizi ete para vermeyin sikin birbirinizi göte para vermeyin`.

hendek, akyazı gibi yerleri tanımayanlara garip gelebilir yadırgayabilirler, hendekte öğrencilik yapmış, yaşamak zorunda kalmış arkadaşlar neden böyle söylediğimi çok iyi anlayacaktır. öğrenci düşmanı, insan düşmanı pislikler.
  • yüzde 70'in evet dediği yerden bahsediyoruz. sorsan bunlara, yine chp'yi suçlarlar, adamlar sebep sonuç ilişkisini kurmaktan aciz olduğu sürece sürer gider bu berbat hikaye...
  • üzücü olaylar. ama bunlar daha başlangıç.

sen suriyelileri ülkemize doldur, onlara para ver, vatandaşlık ver. üniversiteye sınavsız giriş hakkı ver. içlerinde mühendisler avukatlar varmış diye konuşmalar yap, onlara iş ver (sanki bizde yok mühendis, avukat).

adamlar buldular cennet vatanı sahiplenecekler tabi. tabi ki sonunda bizi kovmaya çalışacaklar.

bu töleransları bir tc vatandaşına hangi ülke vermiş sorarlar adama.

5-10 sene sonra hepten yaşanılmaz bir ülke olacak burası.
  • konuşunca mangalda kül bırakmayan, kendi vatandaşından çok suriyelileri savunan çomarların, işine gelmeyince suriyelilere en çok saldıran tipler olması büyük ironi.

biz "suriyeliler kontrolsüz şekilde ülkeye dolduruldu, hepsi işsiz güçsüz, eğitimsiz insanlar, suça karışıyorlar" dediğimizde, bu tipler bize "siz garibanın halinden anlamazsınız, onlar bizim kardeşlerimiz" diye maval okuyorlardı. ulan biz hiç olmazsa adamlara saldırıp, linç etmiyoruz. sadece mesafeli duruyoruz. iki yüzlü şerefsiz çomarlar.
  • sakarya üniversitesinde okumuş ve orada ev tutup öğrenci evinde yaşamak zorunda kalmış biri olarak yazıyorum; sakarya türkiye'nin en dindar ve en tutucu şehirlerinin başında gelir, halk dindar olduğu kadar, dışardan gelen kimseyi sevmez ve istemez, öğrencilere evlerini kiraya verip öğrenciler üzerinden ekmek yedikleri halde en ufak birşeyde tepelerine binerler ve ötekileştirmek için ellerinden geleni yaparlar. bunları ben birebir yaşadım. kendi ülkesinin öğrencisine, öğretmenine, memuruna, işçisine tahammül edemeyen bir halk, suriyeli' lere mi tahammül edecek. bu doğal bişey fakat benim anlamadığım bunu biliyorsunuz ve bu hükümetin tüm icraatlarına canla başla destek oluyorsunuz. bu ne yaman çelişkidir böyle.
  • bunlar daha başlangıç
  • dun tvde bi haber vardi.

suriyeliler bayramlasmak icin suriyeye gidip temmuz 14 e kadar geri donebilecek diyordu haberde.

adamlar memlekete bayram tatiline gidiyor oglum 20 gunlugune.

bizde yok o lüks:) yurtdişina cikis harci da ödemiyorlardir kesin:)

ama mağdur da mağdur. neyse yapcak bir sey yok. yuzlescez artik.
  • yaa çomar kardeş çok rahat konuşuyordun ensar diyordun, misafir diyordun, barış kardeşlik diyordun 4 milyon mülteciyle nasıl baş edecek şimdi bu ülke. 4 milyon mülteci en az bi kaç milyon vatandaşı işinden gücünden edecek bunu sakın unutma ve daha acı olaylar yaşanacak. onlar yüzünden işlerini kaybedenler onlara zarar verecektir. misafir diyordun? ucuz iş gücü diyordun?
hesabın var mı? giriş yap