• adam kıçından dil uydurmuş konuşuyor resmen hebrew,yiddish,pastho ne bunlar amk pokemon ismi gibi

gelen mesajlardan dolayı zorunlu edit : ??? nasıl bilmezsiniz bu dili nasıl bir cehalettir bu. herkes ingilizce bilmek zorunda değil ayrıca ben bu dillerin yiddish dışında ne anlama geldiğini zaten biliyordum ,bunların pokemon ismi olmadığınıda biliyorum ama sözlük sazan avı anası satıyım hee cahilim ben ibraniceyi de bilmiyorum gelen mesajlar o kadar komik ki neymiş orta okulda yidlerden bahsediliyormuş,millet isimlerinden dilleri çıkarmam lazımmış falan filan neyse ironi anlayan arkadaşlar oldu.
  • sözlükte seviyenin ne kadar düstügünü de bize gösteren genç. çinin resmi dili olan mandarini bilmediği gibi mandalin diye dil ögrenmiş amk diyen mi ararsın, pakistan ve afganistanda(pastho) konusulan dili, ibraniceyi(hebrew) bilmeyip adam kıcından dil uydurmuş diye dalga geçen, konustugu dilleri önemsiz kimsenin bilmediği abuk subuk diller zannedenler mi ararsın hepsi var amk. hayır madem bilmiyosun şuraya yazmadan önce aç o dilin başlıgını ne olduguna bak
  • türkçesi yaklaşık iki yıl türkiye'de okuyan yabancı öğrencilerden daha iyi olan genç. bunu da şurdan biliyorum, türkiye'ye kosova'dan üniversite okumaya gelen 3 arkadaşım vardı. geldiklerinde hiç türkçe bilmiyorlardı ve ilk sene tömer'de hazırlık okudular, sonra kendi bölümlerine başladılar. türkiye'de birinci sınıfı bitirdiklerinde bu kadar konuşamıyorlardı türkçe'yi. bu arkadaş ise türkçe'yi kitaplardan öğreniyor ve richard adlı arkadaşıyla pratik yaparak çalışıyor ve bu hale gelmiş. sanırım 3 ay türkiye'de kalsa benim yaptığım imla hatalarını falan düzeltmeye başlar.
  • amına koyim gece gece kalktım ayakta alkışladım çocuğu. babamlar ayaklandı evde "noluyo lan itinoğlu kafayı mı yedin bu saatte ?" diye diye. baba dedim gel bak çocuk 16 yaşında 20 dili şakır şakır konuşuyor dedim. her neyse izlettim adama bunu yine küçükten "sen hala yüksek lisans düşünüyor musun ?" diye esprili bir kıyaslama yapmaya çalıştı gülerek. ben de gördüm güldüğünü "hehe baba ne komik adamsın amına koyim" dedim o gazla. zor kaçtım evden şu anda dışarıdan yazıyorum.

velhasıl , kariyer.net'te başvuru yapsa yine iş bulamayacak gençtir. o richard'ın da amıneşşekler siksin.
  • kapalıçarşı'da işi garanti olan çocuk
  • velet farsçayı yalamış yutmuş ama türkçede sıçmış. çalışması lazım.

http://www.youtube.com/watch?v=lyvp_e7guna
  • muhtemelen iş tecrübesi olmadığı için eğer kariyer.net ile türkiyede iş arayacak olursa, 1000 tl maaş ile işe başlayacak olan gençtir.
  • 25 yaşında olup "eee..." demeden ingilizce cümleye başlayamayan insan için saç baş yoldurası gençtir. ve gıcıktır. gereksizdir. allah bilir okul hayatı arkadaşlarını hocalarına gammazlayarak geçmiştir.
hesabın var mı? giriş yap