• kendi dolabını satsa şirket kurabilecek insanların böyle konuşması çok itici
  • neler derdim de demeyeceğim korkudan degil bizim insanımız kendine bunu layık görüyor ise bana da bok yemek düşer.
    bravo sana emine erdoğan böyle devam ejder meyvesi elinde israfın kötü bişey oldugunu anlatmaya devam edin
  • maldivler, mauritus veya endonezya vb. dünyanın cennet sahilleri başka dinde olamaz mıydı? hayır, çünkü batı onlara bu dini uygun gördü. nedeni de çok basit;

1) denize girmesinler diye.
    2) şükretsinler diye.

bile isteye islam propagandası yaptılar, hocalara para yedirdiler çünkü müslümanı yönetmek kolaydır, çünkü "şükür" müslümanın en önemli belirtecidir. onlardan olanın peşine gittiklerinden rahat kandırılırlar.

bir tutturmuşlar ajan da ajan, muhalif konuşan ben miyim ajan? ben gibi ajan olur mu lan? ajan dediğin "gibi yapan" olur.

mesela milliyetçiye yaklaşmak için milliyetçi gibi yapan, müslümana yaklaşmak için müslüman gibi yapandır ajan. ben sana yaklaşmak istemiyorum zaten kardeşim, için rahat olsun yani.

eğer çevrenizde "ajan" arıyorsanız size din kisvesiyle şükretmeyi öğütleyenlere bakın. nasıl yaşadıklarına bakın, anlarsınız.

eyyorlamam bu kadar.
  • çok önemli açıklamalar
    kesinlikle uyulmalı
    kendisini örnek alın
  • chp ile ilgili bir sürü başlık açıp da alt alta yorumlar düsen sevgili ak kardeşlerim nerdeler acaba? sonra troll deyince alınıyor bu zat-i muhteremler.
  • mide bulandırıcı bir açıklama.

öncelikle kimse islamın çizdiği sınırlarda yaşamak zorunda değil.

halkın büyük bir çoğunluğunun israf edecek kadar kazanmadığı bir dönemde böyle bir açıklama yapmak hangi vicdanla bağdaşır bilemiyorum.
  • he he kesin öyledir.
  • alenen dalga geçiyorlar, hakikaten tebrikler.
  • ekonomi bakanı çıkar “ geride bıraktığımız her dönem, bir önceki dönemden daha iyi geçiyor .. “ der.. siyasal altyapılı bir ekonomist olarak şaşıramadım bile izlerken.. şimdi de lüks içinde yaşayan först (!) leydi çıkmış “ israf haramdır..” demiş.. yani insanların akıllarıyla mı oynamak istiyorlar cidden anlamıyorum.. afrika da olan şu müslüman ve halkı açlıktan ölen, hastane bulamamayı bırakın içecek su bulamayan halkın başındaki liderler ve eşler de aynı.. bir çoğu ile işim gereği aynı ortamda bulunduğumda yüzlerine vurasım gelmiştir.. velhasıl hiçbir şey değişmeyecek maalesef.. siyaset böyle kirli bir rant savaşı.. oturumda birbirine hakaret eden vekillerin, kamera olmayan bölümde birbirleri ile şakalaşacak yemek yedikleri, kahveler içtikleri bir meclise sahibiz.. bu devran hiç değişmeyecek bundan emin olun.. x gidecek ve onu zamanında eleştiren y gelecek.. lakin eleştirdiği her şeyi kendisi de yapacak.. dönün bakın siyasi tarihe, hep böyle olmuştur.. olan biten her daim biz halka olmuştur.. olacaktır..
  • açıklama aynen şöyle: "bugün sürdürülebilir yaşam kriterleri diye tanımlanan, aslında islam'ın özüdür. ölçülü yaşamak, yeme içmeden tutun doğal kaynakların kullanımına kadar islam, bize sürdürülebilir yaşamın sınırlarını çizmektedir.
    ilahiyatçılarımızın bu alanlarda toplumu aydınlatması arzumuzdur."

link: https://twitter.com/…gan/status/1229776026579980288

düşünüyorum da gerçekten islam olsun ve hatta budizm bile olsun israf diyen, doğal kaynakları har vurup harman savurun, yakın-sökün ve yok edin... diyen bir din var mı? yok...

peki bu sözlere niye karşı çıkıyorsunuz? biraz düşünün ve titreyip kendinize dönün ey ahali... ne o öyle öğlene doğru sabah programını izledikten sonra pazara gitmek filan... akşamüstü, pazar dağılmadan biraz önce gidin...

bir de bizim halkımızın acaip bir "büyük ev" takıntısı var... emin olun aslında bir yatak odası ve bir salonda yaşıyoruz ömrümüzün büyük kısmında... ama yok hocam, bizim ahali biraz rahata erdi ya, yaydı kendini... bak elin japonu bile nasıl yaşıyor... bildiğin "tabut evler"de yaşıyor... ne o öyle iki oda 1.000 salon evler..?. pardon bin salon demişim... iki oda bir salon evler... bakın ve linki izleyin... bin oda-bin salon hevesinden vazgeçin...

http://www.gazetevatan.com/…aleri-yasam-fotogaleri/

fakat içinizde bulunan bazı fesat kişiler: "tamam da kendileri bin odalı saraylarda yaşıyorlar, bu da yetmiyor ülkenin dört bir yanına saray yaptırıyorlar" diyebilir...

ne yapsınlar? ülkenin itibarını düşünüyorlar doğal olarak... mecburen bu azap verici yaşama katlanıyorlar... oysa gönülleri aslında "nohut oda bakla sofa" evlerde... ama vatani görev işte... çankaya köşkü gibi farelerin gezdiği yerde mi karşılasınlar yabancı misafirleri... itibardan tasarruf mu etsinler yani?

bizi temsilen mecburen katlanıyorlar...

günün anlam ve önemine uygun bir şarkı hepimize gelsin... ne de olsa hepimiz aynı gemideyiz... kimimiz forsa, kimimiz kaptan köşkünde olsak ta yine de aynı gemideyiz...

hepimize ithaf ettiğim şarkının sözleri şöyle başlıyor:

asırlardır yalnızım pişmanım alın yazım
    bir öfkeye mahkum ettik herşeyi
    bir yemin ettim ki dönemem... (yine dönemedik)

https://www.muzikdinle.com.tr/…rsinler-ellere-dinle
hesabın var mı? giriş yap