şükela:  tümü | bugün
3060 entry daha
  • sadece durumu idare etsin diye getirildiği takıma, hepsinden zorunu başarıp bir kimlik ve özgüven kazandırdı. sorunlu oyuncuların bir kısmını ayırdı, kalanları uyumlu hale getirdi; birbirini tamamlayan oyunculardan, ezberlenmiş bir 11 yarattı; hücum futbolunu, önde basmayı hedefleyen bir strateji oturttu; sezonun başında değer bile verilmeyen oyuncuları, kaybedilmesinden korkulan oyuncular haline getirdi; herkesin, canını dişine takarak oynamasını sağladı; kim min-jae'nin, crespo'nun, rossi'nin gerçek değerini kazanmalarını sağladı; arda güler'i parlattı.

gelecek sezon, hangi teknik direktörle devam edilirse edilsin, olabilecek en iyi durumda bıraktı bu takımı ismail hoca. vasat denilen kadro, bir anda ligin en iyi kadroları arasında gösterilmeye başladı. hiç olmazsa, kadıköy'deki son maçında, ıslıklanarak veda emeyi, hiç haketmedi. çok garip bir şeye evrildi bizim taraftar.
  • ilk yarıda on kişi kalmış kayserispora kupada elenen, geldiği günden beri çok iyi analiz ettik dediği slavia prag maçlarında tarihi farktan şansıyla kurtulup elenen ismail, şampiyon kadroyla ikinci olduğu sezondan sonra bu sezonda ikinciliği başarıymış gibi yutturmaya çalışıyor. ikinci adam olmazmış, olma zaten. iki ayda adamın ayağını kaydırıp yerine geçersin. hayattaki tek başarısı sivassporu lige çıkarmak olan, vizyonu potansiyeli de bundan başkasına izin vermeyecek yerli hoca.
  • yine maç sonu bir tarafı kalkmış demeç veren vasat antrenör.

ben geldim şöyle oldu, böyle oldular.

ligin ikinci yarısının lideri ya da geldi geleli en çok galip gelen td diye bir başarı var da bizim mi haberimiz yok amk?

kendisi de vasat olsa da ümit özat ne güzel özetlemiş. "kulüpte çaycı olmaya bile razı olan adam, 1-2 ay sonra ikinci adam olmam havasına giriyor."

fb taraftarı desen zaten futboldan zerre anlamaz. seri yakalamış da daha ne yapması gerekmiş. ulan asıl önemli olan kazanırken vasat olduğunu farketmek değil mi?

neden kalmaması gerektiğini üstüne basa basa söylüyorum bak.
    - bu adamın geçmişinde zerre başarı yok. aksine maça çıkmadan şutlanmışlığı var.
    - rekorla şampiyon olan takımı alıp, avrupa kulvarı yokken ikinci bitirebilmiş. kaybettiği adam hamza hamzaoğlu
    - 3 kulvarda aldığı takımı, tek kulvarda amaçsız kalana kadar form tutturamadı.
    - iki maç kazanınca g.tü kalkıyor.

ulan seneye kalsın, avrupa elemeleri vs ile itin bi tarafına yine siz sokacaksınız. ben de dediğimle kalacam. tıpkı sosa, novak, tisserand, rami, lemos, frey, ademi konusunda dediğim gibi.
    .
  • fenerbahçe maç kaybetmiyor diye övünüyor. umarım kalması gibi bir hata yapılmaz.
  • acımazca eleştirilen kişi.

yok kayserispor'a elenmiş yok prag'dan fark yemiş. sanki adam mourinho kadar maaş istedi ve o havalarda takılıyordu. takım berbat haldeyken geldi toparladı bir süre sonra demek ki 1 ay önce gelse 1 ay önce forma girerdi kulüp belki daha uzun sürerdi şampiyonluk iddiası.

ali koç'a o zaman neden emre' yi gönderdiği için kızdınız? emre'nin başarısı mı vardı? aldığı topçular, seçtiği hoca çok mu başarılıydı? 2 kritik maçta takım atak yapamadı (alanyaspor, sivasspor).
  • ben kalması taraftarıydım ama diğer yandan maalesef ki son haftalarda (eksiklere rağmen sınıfta kaldı) hadi beşiktaş maçında eksiklerin var ve rakip beşiktaş maç derbi. ama kendi evinde karagümrük'ü 45bin taraftarının önünde yenecek formülü bulması gerekirdi. benim tahminim kadrom şu olurdu bu maçta.
    altay, samuel, serdar, tisserand, novak, ferdi, zacj, valencia, irfan, rossi, serdar
    denenebilirdi. bunu denese en azından derdim ki elindeki kadroya sistemini oynatmaya çalıştı. ama şu an eski kafa türk teknik direktör görünümü verdi bana.
  • jorge jesus gibi hocayı her zaman boşta bulamazsın ama ismail kartal gibileri çok bulursun. zaten teklif gitmeden bile kaç kişi fenerbahçe teknik direktörü ben olayım diye açıklama yaptı. duygusal davranmadan olaya bu yönden bakmak lazım bence.

düşen düştü, kalan kaldı, pek çok takım finansal sorun yaşadı. fenerbahçe'nin ikinci devrede oynadığı takımların motivasyonu ile birinci devre oynadıklarının çok farklıydı. ismail kartal ilk devrede olduğu gibi lig-avrupa, lig-avrupa oynasaydı bu kadar rahat galibiyetler alabilir miydi sizce?

kısacası ismail kartal'ı değerlendirebilecek çok sağlıklı veriler olduğunu düşünmüyorum elimizde. as kadrodan bir kaç oyuncu sakatlanınca ismail de vitor gibi tökezlemeye başladı hemen. önemli olan full dinlenme halindeki futbolculardan verim almak değil, yoğun maç temposunda takıma liderlik edebilmek. haftada bir on bir kurup, ben de fenerbahçe takımını yönetebilirim anasını satayım.
  • bu adamın teknik direktörlüğü ile öğrenci işleri ofisinin iş yapma biçimi aynı. ezberleri var adamın, bu ezberleri oluşturan unsurlardan biri ya da bir kaçı elden gidince ne yapacağını bilemiyor. öğrenci işleri ofisleri de öyledir. belirli bir şablonun dışında durumla karşılaştıklarında ne yapacağını bilemezler. sorunu çözmek yerine başlarından atmaya kalkarlar. üstüne bir de kartal'ın ne dediği belirsiz ama kibir kokan açıklamaları da cabası. yine aynı arabesk bir duygusallıkla kimi kesimlerce kalması isteniyor. memur kafası bir teknik direktörle olmuyor bu işler. şablon bozulduğunda yeni şablonu bulmak gerek ki araba tökezlemesin.

böyle adamların destekçileri arabesk duygusallık ile ali koç'un yaşamadığı/yaşatmadığı başarısızlık kalmadı.
  • kendisi için yazdığım entry için nazım'ın sakatlığının açıklanmasını bekliyordum: #137520653

öncelikle kendisi ile yeni sezonda birinci adam olarak devam edilmemesini dilemekle birlikte görüşüm önümüzdeki son maçta alacağı karar ile değişebilir.

şöyle ki, önümüzdeki maç* ligin son maçı. iki takımın da lig sıralamasındaki yeri belli; yani diğer bir deyişle gazozuna bir maç.
    ve önümüzdeki maçta fenerbahçe'nin sağ bek rotasyonundaki nazım sangare sakat ve bright osayi samuel cezalı.

dolayısıyla ismail hoca aşağıdaki seçeneklerden birine yönelebilir:

1 - altyapıdan bir oyuncuyu sağ bek'e koymak:
    ruhan arda aksoy bu iş için şimdilik en önemli aday.

2 - ferdi'yi sağ bek'e alıp sol bek'e çağtay kurukalıp'ı koymak.

3 - ferdi'yi sağ bek'e alıp sol bek'e attila szalai'ı koymak.

4 - marcel tisserand'ı sağ beke alıp stopere attila szalai'ı koymak.

5 - ferdi'yi sağ bek'e alıp sol bek'e filip novak'ı koymak.

bu 4 seçenekten eğer olur da 1'i seçerse, ismail hoca kesin kalsın deyip onun safına geçerim.
    2'yi seçerse helal olsun derim ve kalırsa desteklerim.
    3'ü seçerse nispeten mantıklı derim ve üstünde çok durmam. yine de genç oynatmasını tercih ederim.
    4 ya da 5'i seçerse maçın sonu gelmeden kendisi ile vedalaşılması için ısrarcı olurum.
  • "elindeki" kadro ne ise, "elinde ne varsa" onu oynattı, çoğu hocadan daha başarılı oldu. klopp değil, guardiola değil ama senin forvetin de messi değil serdar dursun. aynı forvete jesus gelse büyük bir fark yaratır mı soru işareti.
    jesus'u getireceksen forveti de değiştirmen lazım.

hesabın var mı? giriş yap