şükela:  tümü | bugün
 • 7 ekim 5:50 istanbul-izmir uçuşu ile ilgili rezalettir.

  3 arkadaş biletlerimizi 2-3 hafta önceden alarak bir dizi toplantı yapmak ve bir taziye ziyareti için izmir planı yaptık. thy ile yada uçakla yaptığımız ilk yolculuk olmadığı için insan gibi biletimizi aldık maillerimizi aldık ve tarihi bekledik. bahçelievler,maslak,mecidiyeköy de oturan insanlar olarak 5:50 uçuşu için 3 otobüsü ile 4.leventten yola çıktık. 3 otobüsüne binmek için 2 de uyandık. şahsen ben bahçelievlerde oturduğum için hiç uyumadım.
  tamam buraya kadar bir sorun yok 4:00 da sabiha gökçene giriş yaptık ve biletimizi çıkartmak için thy gişelerine gittiğimizde çalışan kimsenin olmadığını gördük.
  en yakın görevliden bilgi almak istediğimizde.
  5:50 de bir uçuş olmadığını bu yüzden çalışan kimsenin bu saate burada bulunmayacağını öğrendik.
  anında aldığım mailleri ve smsleri kontrol ettim de görevli beyefendiye gösterdim. detaylı bir telefon trafiğinden sonra uçuşumuzun iptal olduğunu koca uçakta sadece üçümüze mail ve sms gelmediği bilgisini thy müşteri hizmetlerinden bizzat öğrendik. bunun karşılığında bizi bir uçağa da atamamışlardı. en erken sabiha gökçenden 7:00 uçağı doluydu ondan sonraki uçak 10:30 du. bütün toplantılarımız planladığımız ziyaretler tamamı çöp oldu derken. bizi atatürk havalimanına götürüp ordan bindirmeyi teklif ettiler ve kabul ettik. hiç uyumadan bahçelievlerden sabiha gökçene , sabiha gökçenden atatürke bir devri alem yaptıracaklardı.şimdi de bizi götürecek servis şöförü piyasada yoktu yaşanan gecikmeye rağmen vazgeçmedik minimum zamanda izmirde olmamız gerekiyordu.yürüyen zombi misali ucu ucuna atatürke yetiştirildik ve oradan 8:30 uçağına bindik. iç hatlar yolcu hakları gereğince kişi başı 100 avro tazminat hakkımızı müşteri hizmetlerinden talep ettik. telefonda üçümüz aynı anda konuşamayacağımız için arkadaşımız üçümüz adına konuşup üçümüz adına dosya açtırdı. 10 gündür bu dosyanın sonuçlanmasını bekliyoruz. bugün aldığımız bilgi üzerine sadece telefonda konuşan arkadaşımıza tazminatı yatmış. böyle bir şey mümkün olamayacağını ve yine onların hatası olduğunu kabul ederek bizler için bir dosya daha açıp 10 gün daha bekleme süresi verdiler. şimdi asker olduk hakkımız olan tazminatı almak için bekliyoruz.

  ulan bizde uçak bileti alalım o zaman parasını size 10 gün sonra geçelim diyelim. 10 gün sonrada arayıp limitim yokmuş benim hatam kusura bakmayın bir 10 gün daha bekleyin sonra ödeyeyim bilet parasını diyor muyuz?
  insanlara şov yaparken iyi boy boy reklamlar 15 temmuz jestleri her şey harika. gerçek bir hatada mağdur olan müşterinin sorununu çözmeye gelindiğinde yıldırma politikası bekleyin de bekleyin. şimdi de müşteri hizmetleri sistem çöktü sistem takıldı 15 dakika sonra bir daha arayın demeye başladı.bir daha pegasusa bok atan ne olsun

  edit: olay iç hatlar yolcu haklarının uygulanması arkadaslar. evet bizi kısa sürede atatürke götürüp uçuşumuzu gerçekleştirdiler. yapacaklar tabi. 100km yol yaptık uykusuz gık demedik. bizim şikayetimiz sen bir yönerge belirlemişsin bize de 100 avro ödemeyi kabul etmişsin. bari bunda hata yapma
 • 2-3 hafta önceden bilet alıp cenazeye uğrama planından sonrasını okumadığım rezalet.

  birine ötenazi yapıldı da biz mi duymadık?

  not: ilk entry editlendiği için bu entry hükümsüzdür.
 • süper olay.

  2-3 haftadan önce cenazeye uğrarız diye planlanan seyahatmiş. 3 hafta içinde nasıl olsa biri ölür koskoca izmir'de. birine katılırlar artık.
 • -selam kanka naber ? geçerken bir uğrayalım dedik.
  - ....
 • - ölüyü gömdüler mi?
  + yok abi sizi bekliyorlar 2 haftadır.
 • son kullanma tarihi gecmis rezalet.
 • aynı şey yurtdışı uçuşumuz için bizim de başımıza geldiğinden rezaletten ziyade thy nin standart işlemlerinden biri olduğunu düşündüğüm olay. adamlar yolcuymuş, hakkıymış umursamıyorlar kesinlikle. adamların standartı -en azından türk yolculara- kötü hizmet. reklamı 100 farklı şekilde ulaştırıyorlar ama nedense iptal haberi ulaşmıyor.
  biz atatürk e ulaşımı da kendi imkanlarımızla sağlamak zorunda kalmış ve parasını thy den alamamıştık. yine şanslıymışsınız. sabiha gökçende thy kullanmamak lazım. iç ve dış hat olmak üzere topu topu 6 kez uçtum, 4 kez sorun yaşadım.