• kafamda bir türlü oturtamadığım olay. çünkü ben çocukken, 1970'te doğan insanlar "genç" sayılırdı. yaşlı olanlar 1950'lerde doğanlardı. onlar şimdi hepten dede oldu zaten de, 70'li insan deyince benim aklıma hala uzun saçlı, küpeli, kazağını pantolonunun içine tıkmış üniversiteli genç elemanlar geliyor. halbuki 2019'dayız ve eğer matematiksel birikimim beni yanıltmıyorsa, sene sonu itibarıyla bu insanlar yavaş yavaş 50'li yaşlara adım atmaya başlayacaklar. ben mi bir yerlerde hesap hatası yapıyorum yoksa 70 doğumlular gerçekten kalp ve damar hastalıklarının en gözde müşterileri haline geldiler mi? hala yanıt vermekte zorlanıyorum. sanırım bu konuyu uzun süredir düşünmediğim için, 1970'liler konusunda çocukluğumda sahip olduğum algıyı bir türlü yıkamıyorum.
  • şahsım adına 8 aylık bir sindirme süresi kalan durum.
  • bana da hala garip gelen durum. sanki hala 2000’lerin basindaymisiz gibi, 70’liler 30, 80 dogumlular 20’li yaslarda, ben 10’lu yaslardayim sanki :)
  • boyle bir şakamı vardi! hiç haberim yok. entry s.cmak budur sanırım.
  • 50 yaşın şaka maka genç olması. eskiden amcalıktan dedeye doğru akma yaşıydı şimdi abilikten amcalığa doğru..
    şaka maka derken kaka bir cümle oldu.
    neyse öpüyorum
  • 71 doğumlu olan annemin yaşını kafama dank ettirdi resmen.
  • 2000 doğumluların şaka maka 20 yaşına gelmesinden* daha enteresan değildir.
  • az önce aklıma gelen matematik olayı. yanlış mı hesapladım acaba diye sağlamasını yaptım, gerçekten de 50 çıktı.

not: sözelciyim, hata yapmış olabilirim. sayısalcı arkadaşları hesaplamaya davet ediyorum. bu işte bi ipnelik olabilir.
  • hatta geçtiler:)
hesabın var mı? giriş yap