• yılbaşında piyango bileti alan bir adamın, 20.000 tl isabet eden biletini yakması olayı.

uzun zaman sonra gördüğüm gold premium çomar hareketlerinden biri. şimdi bu eleman ve işvereni olan yancısına sormak istediğim bir kaç soru var:

1) madem haram neden en başta bileti alıyorsun?
    2) o bilete büyük ikramiye isabet etmiş olsa yine haram deyip aynı şovu yapar mıydın?
    3) "amacımız farkındalık yaratıp, piyango biletine olan talebi azaltarak, bunun tamamen kaldırılmasını sağlamak." gibi akıllara zarar bir demeç vermişsiniz. hadi sen bu leş dünya görüşün doğrultusunda hareket edip haram diye el sürmüyorsun, peki bu bileti alan insanlardan sanane? kaldırılsa senin hanene sevap olarak mı işliyor? biz piyango bileti alsak sana giren çıkan ne olabilir? islam'da çan eğrisi mi var?
    4) işverenin de sana böyle bir davranışta bulunduğun için 1 maaş ikramiye vermiş. peki bu haram değil mi? sen bu parayı hakettiğini düşünüyor musun?
    5) son olarak allah varsa sence bunları yer mi?
  • sahtedir o ya, bu devirde nereye yakıyorsun 20 bin lirayı haram edebiyatı yapıp?
  • şaka gibi. gerizekalı bir sürü yardıma
    muhtaç insan var onlara verseydin ya.
  • hadi sen haram diye harcamıyorsun tamam diyelim, o parayla onlarca aç, evsiz insanı mutlu edebilirdin be beyinsiz herif.
  • bizi mi koparıyo'sun ekrem abi anlamadım ki!?
  • az önce başka bir sosyal medya platformunda görüp, aa demeye kalmadan dur dur neden şaşırıyorum ki tepkisi verdiğim haberdir...

günah diyerek, piyango çıkan bileti yakan (bileti satın alırken kafa böyle çalışmıyordu, günah değildi kumara para bırakmak çünkü), beyin fukaralığı ile donatılmış, klasik bağnaz, at gözlüklü, dini sömürücü tayfa üyesidir.

unutulmamalıdır ki; bu insanlarla oy kullandık. ve de kullanacağız. ve daha da acısı, bu insanlar bu kafa ile ebeveyn oldular, olacaklar... en üzücüsü bunlardan da aynı nesil gelirse, ki muhtemel son bu olacak, eyvahlar olsun halimize...
  • birincisi haramsa niye alıyorsun, ikincisi allahım neden böyle mallara para dağıtıyorsun?
  • gitti ya la mis gibi 20 bin
  • kardeş bana verseydin ben yakardım.
  • noterden tasdiklemiştir. iki taraftan kazanmış. win-win.
hesabın var mı? giriş yap