• yirmi senedir yerli ürün, yerli üretici, çiftçi, sanayici aklına gelmeyenlerin yerli üretimi koruyoruz ayağına çıkardıkları deli dumrul vergileri. her ne adla olursa olsun toplanan vergiler tek bir havuza toplanır, adı ister ötv olsun ister mtv olsun ister gümrük vergisi olsun farketmez. kasada para kalmadı yaslan vergilere
  • ya bırakın şimdi vergi haberlerini, ellerinizi açıp duanızı edin. bir de yetinmeyi bilin yetinmeyi.

sanki ithalat ihracat yapıyorsunuz da bunları düşünüyorsunuz.

edit: olum yazık lan bir insanın ciddi ciddi bu düşüncede olabileceğini nasıl düşünürsünüz?
  • çok güzel hamleler cidden böyle olması gerek ama şöyle bir sıkıntı var, ülke içinde yerli mal üretimi yok.
  • 21 mayıs’a ne zaman geldik daha 20 mayıs’ta değil miyiz dedirten başlık .
  • hani bi fikra vardi koprulu falan..nasildi o fikra?
  • (bkz: devlet bahçeli) sana ettiğim küfürler yüzünden kendimden iğreniyorum artık.
  • neyse ki bünye alıştı ..
  • yerinde bir çalışma olmuştur.

bir sanayici olarak bu uygulamaya katılıyorum. sanayide türkiye'nin rahatlıkla üretebileceği birçok malzemeyi şirketler dışarıdan alıyorlar sebebi sadece uğraşmamak.

bizim insanımızın dilinde bir laf vardır; "kim uğraşacak ya"

uğraşmak zorundayız. üretici olmak zorundayız. yoksa bu devlet yıkılır.

çin'den al al nereye kadar? çanta fermuarına kadar her şeyi imalat sektöründe dışarıdan alıyoruz.

bu gerçekten çok kötü bir durumdur.

edit: bir ekonomist değilim. ülke ekonomisinin kötü olduğunu biliyorum ama ayrıntısına kadar bilmiyorum. benim burada dikkat çekmek istediğim şey çanta fermuarını bile çin'den almamız. ben olayın sadece imalat boyutuna baktım. hükümetin kararlarından ve ekonomi kötü olmasından konu açmadım. ekonominin nasıl olduğunu ekonomistler bilir ben tam konuya hakim değilim.
hesabın var mı? giriş yap