• benim için oldukça kötü geçen bir turnuvaydı, ananemin cenazesi çin maçı sırasında memlekete doğru geliyordu ve maç sonrası sevinç (!) yüzünden ankara'dan 1 saatte çıkabilmişlerdi.
  • rakip ve türk halkının ne zaman biteceğini bilmediği hasan şaş çalımlarıdır.
  • ilhan mansız'ın, senegal'e attığı golün sevincini abartıp parçaladığım tişörtüm. baya mustafa sarp'ın yaptığı gibi bölmüştüm ikiye.

hala atmam, saklarım.
  • (bkz: kim young joo)
  • ümit davala'nın saç tıraşının çocuklar arasında moda olması.
    brezilya'nın gruptan çıkmayı garantilemesine rağmen kosta riko'yu farklı yenmesiyle gruptan çıkmamız. bunun üzerine ronaldo formamla taksim'de kutlamalara katılmam, gazetecilerin fotoğrafımı çekmesi. sonradan ronaldo'nun yarı finalde attığı golle kupadan elenmemiz.
  • 2002 dünya kupası dendiği zaman 3 şey anılarımda canlanıyor

1. annem hayati bir ameliyat olmuştu, yoğun bakımda yarı baygınken bir tek beni aldılar yanına, bana ilk cümlesi şu olmuştu, "brezilya maçı noldu, yendik mi?"
    2. ilhan mansız'ın enfes çalımı ki biz bunu sokaklarda bol bol yapardık, sıkıysa o maçta yap derler adama...
    3. hasan şaş'ın içinde uranyum varmışçasına durmaksızın koşması...

dikkat ettimde hepsi aynı gün ve aynı maç ile ilgili :)
  • ronaldo'nun göbekli olduğu dönemde bile efsane olduğu gerçeği.
  • kosta rika maçı olduğu saatte lgs sınavına girip çıkar çıkmaz maça koşmuş olmam. (1-1)
  • yalova'da halka açık dev ekran ve tezahüratlar eşliğinde izlenen türkiye - senegal maçında taşkınlık olmaması için mikrofonla uyarı yapan yetkilinin, mikrofonu açık unutup ".mına koycam bu hakanın" şeklinde bir sürü pozisyon harcayan hakan şüküre küfretmesi, herkesin bu küfürü duyması üzerine milletin koptuğunu görünce utancından yerin dibine girmesi.

ve tabii ki ilhan mansızın altın golü...
  • turnuva sonrası ülkesine dönen milli futbolcularımızın uçağını hava kuvvetleri'nin karşılaması.

bizler doğunun bekçileri -türk hava kuvvetleri 182nci filo komutanlığı- atmaca filo olarak hava kuvvetleri personeli ve amirliği adına milli takım oyuncularını ve teknik idarecilerini gönülden tebrik ediyoruz. bizlere yaşattığınız güzel duygular için sağ olun. yuvanıza hoş geldiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=5i5szlaradm
hesabın var mı? giriş yap