• apple türkiye ve troy servis tarafından nasıl dolandırıldığımı anlatıcam size. sağlam verdiğim ıphone 7 plus 128 gb ürünüm nasıl çöp halinde çalılmaz vaziyette geri teslim edildi . başıma neler neler geldi.

durum şuydu .benim ayfonu gece 50 şarjla bırakıyorum sabah sıfır, bi şarja takıyorum oluyo başka şarj kablosunu kabul etmiyo falan derken appleı aradım bu normal mi dedim değil efendim bi servise bırakın diyince gidip bıraktım söyledikleri servislerden birine ki bu marmara park troy oluyo.

teslim aldılar işte sorun ne şu bu adam iphonumu bul özelliğini kapattı bi ayarlar yaptı hatta bi ara icloud alanı arttıralım dedik baktı ki zaten alan almışım falan en son telefonu kapattı kartımı bana verdi iyi günler iyi günler gittim.
    bi hafta sonra cihazınızın onarım işlemleri tamamlanmıştır diye mesaj geldi.
    almaya gittim. elektrikler yok. formu verdim oğlan telefonu getirdi. tamam mı dedim. hanımefendi telefonunuzun garantisi yokmuş galiba dedi. dedim vaar daha alalı 10 ay oldu. dedi apple garanti kapsamında değil demiş 5000 lira istemiş. dedim arkadaşım telefon 5000 lira değil ki. bizimkilere de çok gelmiş itiraz etmişler dedi. ama siz alabilirsiniz telefonunuzu. e para ödeyecek miyim dedim hayır efendim dedi.
    güzel. peki telefon yapıldı mı düzeldi mi pili ? evet efendim onarım tamam. aldım telefonu bi de servis kağıdı eve geldim
    telefon açılmıyo!! dedim herhalde şarjı bitti. şarja taktım yok. sabaha kadar şarjda kaldı ı ıh açılmıyo telefon.
    arayıp sorayım diye servis kağıdını aldım numarayı bulucam. bi baktım ki kağıtta anakart yanmış. telefon açılmıyor. kullanıcı hatası yazıyo
    delirdim apple ı aradım. dedim kardeşim ben bu telefonu çalışır durumda verdim. siz bana anakart yanmış halde verdiniz. servis teslim formunda yazıyo sorunları telefon çalışır durumda diye. bu nasıl iş benim telefonumu hadi tamir etmediniz nasıl anakartı yakıp utanmadan veriyosunuz ? yaklaşık 100 dakikalık görüşmeler sonunda geri verin servise olur mu öyle şey dediler
    servise gittim , biri diyo e yanmış, biri diyo apple bakmıştır ki anakartta ufak da olsa sorun var telefonu kapatmıştır. niye kapatıyo anakartı ? sağlığınıza zarar gelmesin diye. ulan telefon patlayıp parmağımj koparsa yerine dikilmesi 5000 liradan az tutar. manyak oğlu manyak. kavga döğüş verdim telefonu. ille apple bize mail atsın bilmem ne
    bu süreçte apple da görüştüğüm adam her gün arıyo beni waterhardeningsteel hanım takip ediyorum bekliyorum mühendislik kaydı açtırıom bilmem ne
    bir gece yine mesaj geldi. cihazınızın onarım işlemleri tamamlanmıştır diye

sonra hemen aradım. dışarıda açtırmışsınız telefonu. o yüzden yapılmıyo iade gelmiş dediler appledaki adama mail attım hemen e yeter be diye
    apple aradı. mühendislik kaydı açıcaz. telefonu almayın apple care ile görüşüyorum diyin dedi
    olur dedim. bir hafta geçti yine haber yok
    bugün mail attım yine. dedim ben bir ay tekefonsuzum arkadaş. durum nedir?
    mühendisler incelemiş demiş ki bu telefon dışarıdan müdahale görmüş açılmış yapacağımız
    bişey yok

ya arkadaşım , ben neden 4000 liraya telefon alıp , garantili telefonu şarjı az gidiyor diye açayım ya da açtırayım. yapabileceğimiz bişey yok ben de öyle düşünüyorum ama mühendisler ille açılmıs bu diyor dedi . e ben verdiğimde açılmamıştı siz açmışsınızdır ? ilk defada açılma falan lafı yoktu ? tüketici hakem heyetine başvurun dedi adam kapattık.

velhasıl 10 ay önce aldığım pil ve şarj performansından memnun değilim diye apple yetkili troy servise verdiğim telefonum anakart yanmış ve dışarıda müdahale var diye garantisiz ölü bir şekilde geri döndü. gitti bitti telefon . mahalledeki kontur satan telefoncuya versem tamir et diye daha iyi olurmuş

bu konuda önerisi tavsiyesi olan yazarlardan bilgi ve tavsiye rica ediyorum. mahkemeye nasıl verilir tüketici hakem heyetine nasıl başvurulur. avukat gerekir mi. hakkımı sonuna kadar aramak istiyorum yapacağım masraf umurumda değil
  • telefon alınırken zaten içinde kart yoktu. yapıldı mı dedim yapıldı dediler. yanımda iki çocukla elektrik olmayan bi andaydık ve telefonum zaten verdiğimde çalışıyor olduğu için pil ömrünün uzayıp uzamadığını , şarj kablosu seçip seçmediğini orada kontrol edemezdim ki. sağlam telefonu alıp anakart yanmış diyip verecekleri hiç aklıma gelmedi. kimin aklına gelir apple ın böyle bişey yapacağı? verdiğimde telefon çalışmıyor olsa tamam. sorun pil ömründeydi sadece :/
  • iyi niyetli olmak size sadece sevap kazandırır,maddi bir getirisi olmaz. telefonu teslim alırken,karşı taraf cihazın çalışır ve onarılmış olduğunu size kanıtlarsa, sizde teslim tutanağını imzalayıp alırsınız. ilk hata sizin iyi niyetli davranışınız. diğer asıl hata ise tamamen kapalı sisteme sahip bir elektronik cihaza para verip satın almak.
  • apple kullanıcılarının ne yapıp edip cihazlarını apple store'dan başka bir yere götürmemesi gerektiği gerçeğini gösterir.

evet, bahsi geçen firma yetkili servistir. bunun gibi belki bir ton daha vardır. hatta apple sitesinde bile geçmektedir bu firmalar lâkin;

götürmeyin abicim, gö-tür-me-yin! zorlayın, üsteleyin, ısrarcı olun, zorlu'dan ya da akasya'dan randevu alın bir şekilde ve oraya götürün! başka yere götürmeyin. bu kadar basit.

bundan önceki telefonum 6 plus'ı batarya problemi dolayısıyla götürdüğümde genius "bataryada sorun yok ama cebinizde yamulmuş biraz, garantisi varken değiştirelim uğraşmayın" diyerek yeni cihaz verdi.

tekrar söylüyorum;

sözkonusu cihaz apple ise zorlu apple veya akasya apple'dan başka yere

-tür-me-yin!

edit: olm manyak mısınız, bana niye yükseliyonuz. avukatmış, mahkemeymiş banane napıyosanız yapın * sanki apple ceo'suyum. çok da sikimde.
  • anlaşılan bu "premium reseller" lar pek de premium değilmiş. geçmiş olsun.
  • yapılacak şeylerden bir tanesi kesinlikle zorlu'dan randevu alınarak oraya götürülmesi, elinizdeki belgelerle derdinizi oraya anlatmak, diğeri ise apple'ın amerikada ki destek bölümüne mail atılarak durumun anlatılması olacaktır. aksi halde uzun, sıkıntılı ve yorucu bir süreç olabilir maalesef. çok geçmiş olsun.
  • yer türkiye olunca apple bile çirkinleşiyor, niye böyleyiz anlamıyorum. abd'de yaşarken ağzının içine bakıyorlar kötü bi laf etmeyelim diye, kötü reklam olmasın diye; burada paranla rezil oluyorsun.
  • hiç uğraşmadan direk tüketici mahkemesine başvurulması gerekir.
  • 1200 tl lik huawei marka telefonun tamiri için hanımdan 2000 tl istemişlerdi. aklıma birden o geldi.
    tüketici hakem heyetine başvurmanız kanaatimce doğru olacaktır. birde allah sabır versin. apple da bunu yapıyorsa bu işin iyice cılkı çıkmış demektir.
hesabın var mı? giriş yap