• ön bilgi: türknet'e göre aktif altyapıdayım yani yapa dediklerinden. ve ankara'nın göbeğinde yaşıyorum.

6 ocak'ta türknet'e abonelik başvurusu yaptım. bugün 2 şubat ve her gün türknet'i arayarak veya online işlemlerden yazarak durumu sorgulamaya çalışıyorum. fakat bana türk telekom hattı açacak, bina bağlantısını kontrol edecek, süreci takip ediyoruz vs. diyerek sorunu öteliyorlar ve halen internetim gelmedi!

bu süreçte türknet, türk telekom'a en az 5 defa arıza kaydı açtı. türk telekom bu kayıtları tam olarak 'tt kaynaklı arıza yok' diyerek kapatıyor. türknet'i arıyorum, türk telekom'un çözmesi lazım diyorlar, türk telekom'a göre de sorun türknet'te!

ben ne yapacağım şimdi? türknet de suçsuz türk telekom da! ben suçluyum galiba türknet isimli internet servis sağlayamayacısına başvurduğum için...

zaman çizelgesi (güncellenecek):

6 ocak - internetten abonelik için başvurdum

9 ocak - belgeleri teslim aldılar

10 ocak - belgeleri sisteme girdiler

11 ocak - türknet kurulum ekibi geldi. bina içi tesisatın sağlam olduğunu test ve teyit ettiler. fakat modemi taktık ve baktık ki sinyal gelmiyor!
    türk telekom'un gelip santralden binaya kadar sinyal vermesi lazım dediler. halbuki türknet'in iddiasına göre 11 ocak'tan önce türk telekom gelip binaya kadar olan bağlantıyı zaten yapmıştı! arıza kaydı oluşturuldu.

13 ocak - türk telekom ekipleri binaya geldi. bina girişindeki kutudan ankastre bağlantısını yaptı, kabloya etiketleme yaptı ve gitti.
    bildiğim kadarıyla etiketleme işlemi normal şartlar altında belgeler türknet'e ulaştığında, türknet ekibi eve gelmeden önce yapılmalıydı. bende yapılmadı fakat bunun sorumluluğu da türknet'te. türk telekom ile olan iletişimlerini doğru kursalarmış!

24 ocak - halen bağlanmadı.

26 ocak - delireceğim artık...

27 ocak - online destekten onları sonunda yıldırmış olmalıyım ki türknet kurulum ekibini tekrar gönderdiler. ankastrede (tekrar) sinyal kontrolü yaptılar ve sürpriiiz! sinyal yok.
    türk telekom'un sinyali (muhtemelen bilerek ve isteyerek) bağlamadığını, onların da arıza kaydı açmaktan başka ellerinden bişey gelmediğini söylediler. yazık ki ne yazık...

30 ocak - yok işte yok. türk telekom şubesine gidip onlara sordum ne oluyor diye. sistemden baktılar ve altyapıda sorun görünmüyor dediler. bize başvurun 1 gün içinde bağlayalım diyorlar pişkin pişkin. birkaç gün daha dayanıp iptal ediyorum, sabrım tükendi.

1 şubat - 13 ocak'ta türk telekom ekibi etiketleme yapmaya gelince beni cep telefonlarından aramışlardı. o numarayı geçmişten buldum ve arayıp sorunu çözmelerini yoksa şikayetçi olacağımı söyledim. bu şekilde ikna edip eve getirebildim. yaptıkları testlerde santral çıkışından binaya kadar sinyal geliyor fakat türknet'in santraldeki yapa dslam cihazından binaya sinyal gelemiyordu. bunun türknet'in santraldeki cihazının bir arızası olduğunu, bu durumu haftalar önce türknet'e bildirdiklerini söylediler. o cihazı düzeltmek ve yönetmek türknet'in sorumluluğunda dediler. fakat türknet o zamandan bu yana cihazı onarmamış. 4 haftadır bana türk telekom'un sinyal vermesi gerektiğini söyleyip topu onlara atıyorlardı. görünen o ki türk telekom işini yapmış ama türknet kendi cihazının arızasından bihaber. rezalet büyüdükçe büyüyor...

3 şubat - rezaleti ekşisözlük ve diğer internet platformlarında paylaşmam ve ilgi çekmem üzerine türknet teknik ekipleri beni telefondan aradı. gerçekten türk telekom'cuların dediği gibi türknet'in santraldeki dslam portunun bozuk olduğunu ve portu (santrali arayarak) değiştirttiklerini söyledi. şimdi telekomcuların devre bağlantısını tekrar yapmasının ardından internetim bağlanacakmış, özür dilerlermiş, içim rahat olsunmuş...

5 şubat - tekrar telefonla arandım. kaç defa port değiştirmelerine rağmen sinyal gelmiyormuş. santralle sürekli iletişim halindelermiş, onların ifadesiyle santraldeki telekomcularla akraba olmuşlar. santraldeki telekomculara türknet dslam'ına modem bağlatmışlar, yine sinyal gelmemiş. o yüzden vae'ye geçireceklermiş beni. 1 aydır ben vae için bekliyordum değil mi? santraldeki dslam'ı konfigure edebilecek 1 tane teknik elemanımız yok anlamına geliyor dedikleri şey. daha santralin içine internet getiremiyosunuz, müşteriye sinyal vermek sizin neyinize...

6 şubat - santralle tekrar konuşmuşlar. santraldeki telekomcular bir de bakmış ki benim hatta giden kabloda bir problem var. kabloyu değiştirmişler ve sorun çözülmüş. inanılır gibi değil ama internetim (yapa olarak) 31 günün ardından geldi. modemin dsl ışığı yanabiliyormuş demek...
  • hala türknet'e güvenip üye olma rezaleti kadar büyük bir rezalet değildir.
  • aynısını ben de yaşadım. baktığınızda, daha belgeleri yollarken arayüzde internet ve telefonu binanıza kadar getirdik diyorlar. sonra hop sinyal yok! yok sinyal verecekler, yok etiketleme yapacaklar derken günler geçiyor. bunlar arıza açıyor ttnet kapatıyor. ancak suç kimde, belli değil. basıp iptali geçeceksin.
hesabın var mı? giriş yap