• yıldızının hiç kuşkusuz alex olduğu tören.

akşamüstü kardeşime mezuniyet elbisesi almak için bağdat caddesine gittik. yılların galatasaraylısı olarak şampiyonlukmuş bilmem neymiş umrumda değil bu sezon haliyle. bir gittik ortalık kıyamet yeri gibi, çubuklu forma farz olmuş adeta, insanlar coşkuyla yürüyor, futbolcuları bekliyorlar. saatler sonra mağazalardan birinden çıktığımızda otobüs nihayet caddeye varıyor... insanlar aşağıdan güizaya formalarını atıyor imzalasın diye, bağırıyorlar avaz avaz, lugano kalabalığı coşturuyor, herkes bir yanda. derken alex gözüküyor otobüsün üstünde... bağdat caddesi kilitleniyor aniden, bütün tezahüratlar aynı adama gidiyor, onca insan tek bir kişiymişçesine birlik oluyor, alkışlar dinmiyor.

ben bile dayamadım bir ara, en az sevmediğim fenerbahçeli futbolcuyu alkışladım o gazla. o sakin ve utangaç haliyle el salladı alex de yine. demem odur ki; fenerbahçeliler eğlemeyi biliyor azizim... ve alex de o halkanın ortasında olmasına rağmen ağırbaşlılığından taviz vermeyişiyle daha da sevdiriyor kendini.
  • izlemeye başlamamış olan fenerbahçeliler, cidden izlemeyin. oyuncuların anonsu yapılıyor ve her anonsta yaşlar dökülüyor.

edit: fenerbahçeli olmayanlar bu başlıkta çoğunluktaymış anlaşılan. rekor zamanda gitti zmanın ötesine.
  • stada 7 dakikalik mesafedeki evimin cevresinde stalingrad kusatmasi varmis hissi yaratan toren. sakin ol sampiyon..

not: butun fenerbahceli dostlarimi kutlarim.
  • esnasında gaza gelip atrium fenerium store'u komple 6 taksitle satın aldım. devren.

çalışır öderiz allah güç versin.
  • adamlar öğlen 2'den beri içiyor. mikrofon vermemek lazım ellerine. sadece volkan'da kalsın yeter :)

koyduk mu?
  • çok profesyonelce yapılan bir şampiyonluk kutlamasıdır.gerçekten organizayon anlamında ders niteliğindedir.
    ama bir beşiktaşlı olarak en beğendiğim nokta , sahaya hiçbir fenerbahçe taraftarının atlamaması yada atlatılmaması ve kutlamaları ebepleriyle , oturdukları yerde izlemeleridir.
    olması gereken budur.

2011-2012 sezonunda, kupanın beşiktaşımın ellerinde yükselmesini umarak beklemekten başka yapacak birşey yok artık.

edit: ulan iyiki girmiyorlar , girdirilmiyorlar dedik.yine bir kaç kendini bilmez sahaya atladı.
    klasik türk taraftar profili.takımı ne olursa olsun sahaya atlamadan duramıyor bu millet.
  • volkanın an itibaren "laylaylaylay.... koydukmu" diye tezahürat yaptığı kutlamalardır. yürü be koçum volkan , atın bir sezonun stresini...
    koydunuz be koçum koydunuz :)
  • fenerbahçeli futbolcuların da en başta senin benim gibi birer en koyusundan fenerbahçeli "taraftar" olduğunu göstermesi açısından çok güzel oldu.

sen ben tribünde bağırıp, cafede oturduğumuz yerden küfür edip stres atarken o stres bu adamlara gidiyor toprağa değil.

onlar da hak ediyorlar bunu.
  • semih'le volkan'ın mikrofonu, alex'in kupayı kimselere vermediği tören.. çocuklar gibi şen, mutlu, gururlu bir takım var sahada.. alkışlıyoruz mütemadiyen.. her yer sarı, her yer lacivert...
  • 5 saatlik otobüs yolculuğu boyunca alkolün dibine vurmak yaramış tüm futbolculara. çocuklar gibi eğleniyorlar. başta semih ve volkan o mikrofonu bırakacak gibi gözükmüyorlar.
hesabın var mı? giriş yap