183 entry daha
  • lionel messi denen insanüstü yaratığın 90+2 de ki golü ağlara saldıktan sonra formasını çıkarıp kale arkası tribününe, formasının kendi ismi yazılı olduğu tarafı çevirip 5 sn kadar çenesi yukarıda beklemesi... o vakur duruş, o endam, o delikanlılık! ey yavrum benim be.
  • yıllardır hiçbirini kaçırmam, izlediğim en iyi el clasico'lardan biriydi. futbol topu dişlemek istiyorum şu an.

barcelona messi faktörü sayesinde hakeme ve savunmasına rağmen kazandı. adam ağzında peçeteyle gol attı. tarihin en iyisine tanıklık ediyoruz. bunu kabul etmeliyiz.

edit: maç beinsport'un popülist yayın anlatışıyla baltalanmıştır bu arada. bu maçta spiker yanındaki yorumcu bülent timurlenk olmalıydı. sırf isim diye yorumları vasat, diksiyonu rahatsız edici rüştü'yü koydular. adam 8 kere "beraberlik real madrid'in işine gelir" dedi, maç bernabeu'da real madrid öne geçmiş "her şey real madrid'in lehine" dedi. üstat bunlar nasıl tespitler? biz de biliyoruz bunun böyle olduğunu aptal değiliz. spiker yanındaki yorumcunun taktiksel olarak benim göremediğimi görmesi, benim bilmediğimi bilmesi lazım. yoksa gereksiz. beinsport gerçekten dolu insanlara haksızlık ediyor.
  • tek kelimeyle muazzam bir mac oldu.messi tekmelere, dirseklere ragmen sindirilemedi.adam tartismasiz gelmis gecmis en iyi oyuncu.tek eksigi bir dunya kupasi.inaniyorum ki onu da kariyerini noktalamadan alacak.

duzeltme:real madrid barcelona'dan net daha iyi bir takim.belki de gelmis gecmis en iyi kontra atak futbolunu oynayan takim.bunlar messi'nin ne kadar buyuk bir oyuncu oldugunu daha da net gosteriyor.
  • madrid'in 10 kişi ile nasıl kontraya çıkılacağının dersini verdiği maç. iki taraf da insan değil.
  • saat 19:00 daki el reziliko dan sonra ilaç gibi gelen muhteşem el classico.

bu seneki maçlarda genelde kötü başlayıp iyi bitiren real madrid'in bu sefer iyi başlayıp rezil ettiği maç olmuştur. şayet messi son dakikada golü atmasaydı maçın adamı kesinlikle keylor navas olacaktı. maçı sorumsuzluk ciddiyetsizlik sergileyen ronaldo'lu madrid değil tam tersine sorumluluk alan messi ve barcelona kazanmıştır.ramos'un kartlık hareketi son derece gereksizdi ve böyle bir maçta takım kaptanına yakışmayan cinstendi.kendi adıma görüşüm casemironun oyundan alınması madrid orta sahasını zayıflattı ancak onunda sarı kartı vardı hatta kırmızı karttan da ucuz yırttı.madrid yine marcelonun çabasıyla 2-2 ye getirip oyuna tutunmaya çalışsa da messi şanına yakışır şekilde son darbeyi indirdi.

madrid ve barcelona nın puanları eşitlendi madrid'in maç eksiği var.ancak madrid in sevilla ve büyük takımlara terslikler yapan valencia ile maçları var.bu sonuçla la liga da işler yine karıştı.
  • real 2-2 yaptıktan sonra müthiş bir özgüvenle oynadı hatta 3-2 yapacak pozisyonları da buldu ama 90+2 de müthiş bir kontrayla barça 2-3 yaptı skoru.

marcelo kontraya müthiş çalımlarla çıkan oyuncuyu düşürebilirdi -bana kalırsa düşürmeliydi de, ama o dokunmamayı tercih etti ve ilk yarıda ağzını yüzünü kan içinde bıraktığı messi barnebau sakinlerinin ağzına yüzüne verdi.
  • bizim derbiden daha güzel oluşunun nedenini, futbolculardan önce, aynı maçı anlatan ingiliz ve türk spikerlerin maçı yaşayışlarında, yorumcuların yaptıkları yorum kalitelerinde ve son dakika da attığı gol sonrası yabacı cisim bombardımanından dolayı ölüm korkusu olmadan madrid trübünlerine koşan barcelonalı futbolcuda aramamız gereken maç. aynaya bakmadan başımızdaki politikacılardan nefret etmemizin aynısı. herkes hak ettiğini yaşıyor.
  • sergio ramos'un kirmizi karti alenen real madrid'i katletmektir. katalan diasporasi yine devreye girmis sampiyonlar liginden elenmis barcelona'yi sampiyon yapmak icin elinden geleni artlarina koymayacaklar.
  • "eğer bu bir futbol karşılaşmasıysa, ülkemizde aynı gün oynanan neydi" diye beni düşüncelere gark eden bir sanat eseriydi. teşekkürler.
  • aynı gün gs-fb derbisinden sonra futbol şölenini yaşattı bize sağ olsunlar. maçın her saniyesi izlemeye değdi. hakem bitiş düdüğünü çalmadan maçı kapatmadım ki iyiki kapatmamışım çünkü 90+2de messi çıktı meydana verdi veriştirdi navas'a 3-2 bitti maçta.
29 entry daha
hesabın var mı? giriş yap