şükela:  tümü | bugün
  • 2001'den daha büyük bir kriz kapımızda. bu seçimleri muharrem kazanamaz(!) ama recep kaybedebilir. referandumda olanlardan sonra bu adamların istemelerinin dışında legal bir şekilde seçim kaybedip gidecekleri ummak polyannacılığın babası olur. neden kaybedebilir hemen açıklayayım.
    1) bakın görün iktidarı onlar aldı kriz geldi yaygarası (2018 sonunda krizi içimizde hissediyor olacağız)
    2) istikrar bozuldu kriz geldi yaygarası
    3) recep'ten başkası yalan dünya lideri o türkiyeyi şaha kaldırmıştı goygoyu.

arkadaşlar serbest ekonomilerin(kapitalizm) en büyük sac ayağı krizlerdir. belli dönemlerde krizler çıkarılır ki sermayedarlar daha çok kazansın. yada para sahipleri, iktidar sahipleri değişsin diye.
    bu gelen kriz gerçekten çok ciddi bir kriz olacak. 2002'de dünyayı dolaşmaya başlayan arapların petrol fazlası doları artık evine gitmeye başladı. fed faiz arttırarak gel babana diyor. dünya üzerinden o fazla doları çekiyor. o doları tek bir şekilde ülkede tutabilirdik. zamanında 2002li yıllarda ülkemize giren sıcak parayı inşaata değil bilime yüksek teknolojiye ayırsaydık şuanda dünyaya mal satıp ülkemize dolar girmesini sağlardık. vizyonsuz yöneticilerimiz sayesinde arsa alıp sattık, doları betona gömdük. ne bir fabrika ne bir arge hiç bir yatırım yapmadığımız gibi üstüne üstlük 2002den itibaren dünyada bollaşan doları düşük faizlerle borçlandık. yol yaptık, köprü yaptık (!) o zaman aldığımız borçların şuanda 2 ila 4 katı fazlasını kur yüzünden geri ödeyeceğiz, faizi hesaba koymuyorum bile. (eğer bizimde maaşlarımız 2 ila 4 arasında artmış olsa idi hiç bir sorun olmazdı tabiki)
    asıl arap baharı 2002 ve 2008 arasında yaşandı. 2012de arap baharı bitti. bu bir dönemdi. petrolden zenginleşen arapların klasik tabirle globel köye açılma isteğiydi. bu paradan her ülke nasibini aldı yatırımlarını yaptı. biz inşaat yaptık.
    ben bu gelen krizi ne muharrem ne meral nede selahattin çıkardı. bu kriz recep tayyip erdoğan ve saz arkadaşlarının eseridir. muhalefetin kucağına böyle bir bomba bırakarak ben kaybettim gidiyorum demek 5 sene sonraki(erken seçimde olabilir) seçimlerde bunların yani sağ kesimin daha kuvvetli bu ülkenin başına çöreklenmesi demektir. bu basiretsiz ve vizyonsun sağ politikaları bu ülke daha fazla kaldıramaz. bütün bu krizin ceremesi krizi getirenlere bayağı sağ iktidara bırakmak için oy kullanmamak en doğru seçim gibi duruyor. hatta akp'ye ve recep'e de oy verilebilir. bu krizde millet arabasına benzin koyamaz ilaç alamaz duruma geleceği için sorumlu olan akpdir, muhalefet değil.

edit: arkadaşlar burada bir ironi var. bunu görmek gerçekten zor mu ?
  • katran mı lan o?
  • vermeyeceah...#tamam