• şu güzelim ülkemizin yaşadığı tüm sorunların temelini oluşturan, dönemin başbakanı suleyman demirel'in turgut özal'a hazırlattığı kararlar bütünü.
    şu an ülkenin uğraştığı bütün finansal sorunların temelini bu kararlar oluşturur yabancı paranın serbest ticareti, borsanın kuruluşu küresel ekonomik sistemin bir parçası olarak tüketim toplumuna koşar adım gitmemiz bu kararlar vesilesi ile mümkün olmuş ve memleket bir daha düzelmemek üzere cari açık vermeye başlamıştır.
  • 12 eylül askeri darbesine giden yolu açan bu kararlardır. küresel yağmaya türkiye’nin açılmasını sağlayan uygulamalar darbe ile gerçekleştirilmiştir. program turgut özal tarafından değil imf tarafından hazırlanmıştır.
  • türkiye’yi doğu bloğu ülkeleri gibi olmaktan suriye gibi olmaktan kurtaran kararlar.
  • aradan 40 yıl geçmesine rağmen bazı götlerin hala savunduğu kararlardır.
  • amerika'nın emri ile kurulan devlet planlama teşkilatının yetiştirdiği elemanlarının ülke yönetiminde başrole geçtiğini bildiren kararlardır.
  • ben gerçekten kanser olacam.

bu ülkede ciddi ciddi kuzey kore, iran, küba gibi olmak isteyen insanlar var. niye küresek sermayeye karıştık diye soranlar, bunu yargılayanlar var.

gerçekten bizla ağır taşşak geçildiğini düşünüyorum.
    küba vs. gibi yerlerde yaşamak istiyorsanız elinizi kolunuzu sallayarak gidip yaşayabilirsiniz arkadaşlar. yirmi birinci yüzyılda gerçekten buna ihtiyaç duyan varsa gidip oralarda yaşayabilir.
  • peşinden gelen 12 eylül 1980 darbesiyle birlikte akp'yi iktidara taşıyan kararlardır.
    bu kararları savunan arkadaşların siyasal islama ve akp'ye söz söylemesi mantık sınırları dışındadır.
    beraberinde montrö boğazlar sözleşmesi de değerlendirilebilir.
    darbe yaptıran güç kanal istanbul'un da açılması için elinden geleni ardına koymaz.
  • 12 eylül darbesinin temel sebebi.
hesabın var mı? giriş yap