şükela:  tümü | bugün
  • bu durum avrupa birliği adına bir utançtır. aynı parayı kullanıp vizesiz dolaşmakla birlik olunmuyor. böyle zamanlarda işbirliği, kaynak paylaşımı, personel ve teknik destek olmayacaksa ne zaman olacak.
  • nato ve avrupa "topluluğu" izlerken bu adımın ruslardan gelmesi epey küçük düşürücü bir olaydır.
  • ıtalya'ya yardimda cin ve rusya basi cekiyor. avrupa birligi'nin, almanya fransa ve nato'nun amerika disinda bir anlam ve hedefinin,onceliginin olmadigini sanirim en aptallar bile anladi.

bu olayin sonuclarini onumuzdeki senelerde gorecegiz.
  • sokarım sizin avrupa birliğinize de size de deyip italya'ya tıbbi malzeme tedariği ve yardım etmek maksatlı rus askerlerin giriş yapması. baktılar nato ve ab götü toplayamıyor, olaya el atmışlar.
  • rus askerinin on yıllar sonra avrupa kıtasının merkezine girişidir bir anlamda.

edit: fazlalık alındı.
  • bu süreç sonunda küresel ve bölgesel ittifakların çökeceğini düşünüyorum.
  • yine taraf değiştirdiler...
  • ne kadar balık hafızalı olduğumuzu gösteren yorumlar içeren hadise. ulan bu ülke daha geçen ay 36 askerimizi katletti, şimdi utanmadan bunları güzelleyenler var
  • avrupa birliği kendi içinde ayrışmaya başladı.
    kimse kimseye yardım etmiyor.
    yardım rusyadan, çinden geliyor.
    mevcut süreçten sonra avrupada kartlar tekrar dağıtılacak gibi duruyor.
  • haber dogruysa eger, zottirik haber kanallarinda sarisin ablalarin gozlerini belerterek dinledigi, uc ailenin yonettigi dunya duzenini cozen, siveli buyuk resimci tayfaya yillarca yetecek ekmek cikti bu sekilde.