• sağlığı yerinde değildir.
  • eşit şartlarda 1000 tl alıp mutsuz olandan daha şanslıdır. 1000 tl alanla 3000 tl alanın şartları nasıl eşit olacak orası muallak tabii.
  • "money cannot buy happiness but somehow, it’s more comfortable to cry in a mercedes benz than on a bicycle" sözünü akla getiren mutsuz olma hali.
  • kadınına yetememek gibi koyar adama...
  • her şey para mı? köpeğin bile önüne atıyorsun yemiyor.

o yüzden ne kadar alırsan alsan tek başına para mutlu etmez kimseyi hele ki tek başınıza harcıyorsanız.
  • yarrak gibi meymenetsiz patronlara sahip kisiler, birakin ucbin lirayi, otuzbin dolar alsalar bile o isten gram zevk alamazlar ve neticesinde de mutsuz olurlar. is yerinde yasadiklari mutsuzluk tum hayatlarina hatta yuzlerine bile yansir.

(bkz: aptal patron)
  • maaş hep az gelcek galiba abi normal bence bu durum. ama bana umut sarıkaya'nın ev sahibi olduktan sonra "mutsuzluk" dizisini çizmeyi bırakmasını hatırlattı. "ev aldım sevgili okur, mutsuz olmam ayıp olur artık" diye bitirmişti seriyi. saygı duymuştuk. şimdi karikatürü aradım bulamadım. karikaturbul.net i kapatmışlar çok üzgünüm. ve işte böyle de konuyu değiştirdim. üç bin lira iyi para ama yaa.
  • 6000 lira alamamanın mutsuzluğunu yaşıyordur. ne de olsa homo economicus'tur kendileri.
  • "parası olan daha çok para ister" önermesi ile içinden çıkılabilecek durum.
hesabın var mı? giriş yap