• corona virüs mirüs değil arkadaşım.
    asıl virüs bu başlığı açandır. bir bitmediniz gitti.
  • şu yaşlılara dalga geçenlerle, öğretmen maaşlarını dert eden aç kitle aynı bokun böcekleri.
  • ne kadar acımasız insanlarsınız... öğretmen, doktor, mühendis, işçi ne farkeder... hiç kimse bir ay değil bir gün bile parasız kalmasın inşallah... herkes geçinmeye çalışıyor, herkes için hayat çok zor... bir insan neden böyle bir şey ister ki... günahtır ya... yapmayın... okullar tatil edildiyse, bir sağlık sorunu varsa ne yapsınlar yani... keyiflerinden mi tatilde bu insanlar?
  • iki kredimi, elektrik ve su faturamı, kredi kartı borcumu ödeyeceksen neden olmasın? hay hay.
  • eğer maaşımız gerçekten ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılacaksa veya bu süreçte işten çıkarılan insanlara fon oluşturulursa eminim benim gibi bir çok meslektaşım seve seve maaşını bağışlar.
    .
    ama senin gibi öğretmen düşmanlarına inat yılda 469362 gün tatil yapmaya ve bu tatillerde de maaşımızı alıp çatır çatır yemeye devam edeceğiz.
  • ülkenin cehalet seviyesini belli eden başlıktır. öğretmenlerin cebine giren üç kuruşa göz dikmek art niyettir, bu ülkeden nefret etmektir.
  • destekliyorum; tamamı biraz abartılı olabilir ama maaşlarının en az %50'sinin sağlıkçılara verilmesi gerekiyor. adamlar en az 45 gün boyunca evde oturmuş olacak..
  • ya burda bi kitle var. öğretmenleri ve doktorları bi türlü rahat bırakmadılar. derdiniz ne bu kadar ya bi türlü anlayamadım ?
  • bunu söyleyen kişinin vicdanına tüküreyim ben. işte haktan hukuktan anlamayan kişiler kendi ezilmişliklerini böyle birilerinden çıkarmaya çalışıyor. ne zaman ki kendi işimize bakar diğerlerine dil uzatmaktan vazgeçip, ben mutsuzum herkeste benim gibi mutsuz olsun iç güdüsünden kurtuluruz o zaman belki bir adım ilerleyebiliriz.
  • maaşlarını tabii ki alsınlar fakat şu yapılabilir

(bkz: öğretmenler #evdekal paylaşımı yapmasın kampanyası)

zira atalarımızın söylediği gibi tok açın halinden anlamaz ve ülkenin büyük çoğunluğu çalışmak zorundayken evlerinden sürekli evde kal paylaşımı yapmaları sinir bozucu oluyor.
hesabın var mı? giriş yap