• hayatın tadı 30’dan sonra başlıyor. neden mi? 20’li yaşlarımız genelde sınav, iş kaygısı, olgunlaşma süreci vs gibi şeylerle geçiyor. lakin 30’a kadar bunların çoğunu düzene sokmuş oluyoruz. fiziken de kendine iyi baktıysan en keyifli vakitlerini 30’dan sonra yaşarsın.

not : 35
  • ruhunuz yaşlı olm sizin 25 olsanız ne olacak
  • rockn roll bir insan yaş aldıkça gençleşir.
  • neye göre? kime göre?

bir kaç yüzyıl önce insanların 50 yaşını bile görmediği dünyada artık insan 100 yaşını görebiliyor. lisans, doktora derken insanlar 30'lu yaşlarda dahi adı üniversite olsa da okula gidip geliyor
    hayata başlamak için geç bir yaş değil artık 30'lar
    hatta günümüz dünyasında evlilikler dahi 30'lu yaşlarda yapılıyor
    20'li yaşlardaki gençler hala ana kuzusu iken 30'lara yaşlı demek haksızlık değil mi?
    çeşitli sebeplerden insanların intihara sürüklendiği şu günlerde insanlara umut gerek, yaşama sevinci gerek. kim ne derse desin 30 da genç 40 da genç yeni bir başlangıç yapmak için 50 de genç
    hayat her yaşta güzel, takılmayın şöyle şeylere
  • 18 yaşından bakarsan yaşlı,
    48 yaşından bakarsan genç...

bana göre genç:)
  • tabii ki genç... 20'ler çocuk...
  • 30 yasindaki kadina teyze demeyi dusunen insan da maksimum 12 yasindadir. sen ne ara ilkokulu bitirdin de yazar oldun amk :/
  • adam akıllı işe 26ımda ulaşabildim. iş hayatı ofis manyaklarına adapte derken 4 sene geçti. evlenebileceğim kişiye de daha rastlayamadım.
    büyümeyi red etmiyorum ama hala kendimi gerçeklestirebilmiş hissedemiyorum.
    yeni nesil 30 yaş kesinlikle bundan yirmi sene önceki 30larla karşılaştırılmamalı. ülkede her şey yavaş ilerliyor ve biz geç olgunlaşıyoruz.
  • açılın, uzmanı geldi.

0-9 çocukluk
    10-19 ön gençlik (ergenlik)
    20-29 gençlik
    30-39 ileri gençlik (ön yetişkinlik)
    40-49 yetişkinlik
    50-59 ileri yetişkinlik
    60-69 ön yaşlılık
    70-79 yaşlılık
    80-89 ileri yaşlılık
    90+ aşırı yaşlılık
  • 40 yasina gelince cevabini anlayacaginiz soru. 30 yas omurde hic bir sey, yolun daha basi.
hesabın var mı? giriş yap