şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle ilk defa bir rezalet başlığı açıyorum. ve hiçbir şey yapmadan direk rezalet başlığı açtığımı düşünenler olabilir. fakat yaklaşık 1 aydır uğraşıyorum arkadaşlar.

  rezalete gelecek olursak. annemle babam benelüx-paris turuna çıktı. daha önceden bu tur esnasında herhangi bir ücret ödemek istemediğimizi açıkça bildirdik. bütün ekstra turların parasını tatil başlamadan çok önce verdik.

  http://galeri13.uludagsozluk.com/…epeti_1165704.jpg

  sonra tatille ilgili yapılması gereken hazırlıklar için aileme telefonla ulaşıldı. "değerli müşterimiz hazırlıklar tamam mı?" gibisinden sorgu sual yapıldı. bizimkiler de işte gezicez bilmem ne derken annem "yalnız söylediğiniz turlar arasında disneyland'ı atladınız galiba" demiş. kadın da, "yok o tur orada ödenerek alınıyor" demiş. annem de, "biz tatil sepeti'ne gerekli ödemeyi yaptık. niye orada ödeyelim ki" demiştir. onlar da "ödeyemezsiniz. bizim böyle bir uygulamamız yok" demişlerdir.

  neyse diyeceğim kısma geliyorum. tatil sepetine annemler tatile gitmeden 7 kere aradım. "bakın orada mahçup etmeyin." dedim. onlar da her seferinde, "bakın beyfendi, biz parayı aldık. herhangi bir sıkıntı çıkmayacak" demişlerdir. ben de "inşallah" falan derken 15 ağustos'ta olaylar gelişti.

  bakın abartmıyorum annemler aradığında o kadar sinirlendim ki, ana avrat sövmemek için tatil sepeti'ni 2 saat sonra aradım. çünkü defalarca aramama rağmen, oradaki kappa tur'un anlaştığı tur rehberi, "bizim öyle bir uygulamamız yok, burada ödeyeceksiniz, ödemezseniz, gelemezsiniz" demiş. onların da morali bozulmuş tabi.

  aradım tatil sepeti'ni sakinleşince. kadına derdimi anlattım. kadından geri dönüş "bakın beyfendi, bu çok yanlış olmuş. biz şikayetinizi aldık, para iade talebiniz oluşturuldu" denildi. aradan bir hafta geçtiği halde, hala haber yok. ben tekrar aradım. sonra benzer muhabbetler. oyalama taktikleri falan.

  "amaan, üç kuruş para için uğraştığıma bak" dememi bekliyorlar ama demeyeceğim. hatta "bu inat oldu, 1 lira dahi olsa, sizde o para kalmayacak" dedim.. geçenlerde yeniden aradım. yetkili biriyle konuşmak istedim. karşıma çıkan kadın " yetkili benim" dedi.

  "yetkili siz değilsiniz, çünkü yetkili olsanız bu problemi çözersiniz. lütfen beni yetkiliye aktarın"dedim. aktarmadılar.

  en sonunda bir kişi "siteden şikayet edin" dedi. siteden de şikayet ettim. hala arayan soran yok. muhtemelen bugün ya da yarın kendilerini tüketici hakem heyetine vereceğim. bir de sosyal medya ayağıyla buradan tatil planı yapan insanlara ulaşayım dedim.

  annemler hayatlarında ilk defa ve belki de son defa gittikleri avrupa turuna, çok istedikleri halde disneyland turuna katılamadılar. geri dönüşü ve telafisi yok. fakat gayet de yapmaları gereken para iadesini hala yapamıyorlar. basit bir para ödeme işini bile halledemiyorlar. özür dilemeyi, telafi turlarını geçtim, muhatap bulamıyorsun.
 • okumadım ama tura çıkmadan önce kappa tur başlığı okunsaydı yukarıda ne anlatıldıysa yaşanmazdı. başlık 2 sayfa ama dolu dolu şikayet var.
 • asıl rezalet kappa tur ile tura gitmektir. internette yapılacak 30 saniyelik bir araştırma ile nasıl bir şirket oldukları öğrenilebilirdi.
 • kappa tur'la tatile gidilmemiştir. eğer okunursa, tatil sepeti isimli firmadan tatil satın alınıp, kappa tur taşeronluğunda gerçekleştirilmiştir.

  yani şu örneği veriyim, yemek sepeti'nden yemek söyleyip, parayı da yemek sepeti'ne ödeyip, burger king'in patatesimi getirmemesi iyi bir örnek olacaktır.
 • yasal mecralara taşınıldığı takdirde adamın götünden kan alınabilecek rezalet. bu bildiğin rezalet değil, gasptır. işini bilen bir avukat bu davadan on yüz bin milyon adet tatil parası tazmin edebilir.
 • tatil sepetinin aynı mevzunun bezerini bana da yaşatmışlığı vardır. kısaca; otel beğendim, ödeme yaptım, bodrum'a vardım, oteli aradım, biz size tatil satmadık tatil sepetine yerimiz olmadığını ilk gün söyledik ama defalarca aradılar dedi. tatil sepetini aradım tekrar gidin kalın dedi, otel gelmeyin, tatil sepeti gidin yeriniz hazır dedi ve defalarca döndü bu diyalog. bildiğin topaç oldum bodrum havalanında yanımda hanım, elimde bavullarla. tatil.com'dan (tatil sepetinin yan kuruluşu) bi müdür geldi (tatil sepeti mi yoksa otel mi yönlendirdi, şikayet departmanları mı yoksa havaalanında çok bağırdığım için tesadüfen mi oradaydı bilmiyorum) sağ olsun başka otele yerleştirdi.

  tatilim bitti tatil sepeti yüzsüzce kalamadığım otelden memnun kalıp kalmadığımı sordu sinirlendim, özür dileyerek %5 indirim şeysi verdiler ben de kayış orada koptu haliyle.
 • jolly, ets fark etmez, her tur şirketinde benzeri rezaletler yaşanıyor. en temizi turlardan uzak durmak.

  adamların karlılıkları düştükçe çirkinleşiyorlar.
 • (bkz: acentenin acentesinin acentesi)

  bir kere bu turun tekeli hollanda merkezli flyexpress'tir. yani yukarıda yazdığım gibi çok fena inception var bu işte. araya bu kadar aracının girdiği işte rezalet olmaması bir mucize.

  allah sabırlar versin. özellikle benelux paris turu alacaklar gidip flyexpress'in kendi bürosundan alsınlar, bu kadar aracıyla uğraşmasınlar. müsait bir zamanda aynı turun pronto versiyonundan bahsedeceğim.
 • eski bir turizmci olarak konuşursam alışık olduğumuz bir senaryodur. en bilinen acenteden de tur alsanız böyle durumlar olur zira ortada 20 tane fln operatör var. tatilsepeti ve kappa'dan sonra paris'teki lokal acente ve disneyland turunu düzenleyen başka bir acente daha işin içinde. bunların transferini ve biletlemesini yapanları saymıyorum bile. excursion'ları her zaman gittiğiniz yerde alınız efenim.