• 10-18 kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuardır.

imza günleri
    etkinlik listesi

onur yazarı: selim ileri
    fuar teması: hayatı edebiyatla kuşatmak
  • 2017 yılında 5 tl olan giriş ücreti bu yıl 8 tl'ye çıkarılmıştır. kitap fiyatlarında %20 gibi komik indirimler yapılacaksa nezdimde fuar tüm cazibesini kaybeder.

dipnot: öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere giriş ücretsizdir.
  • 10 kasım 2018 cumartesi günü, 37. kez kapılarını açacak fuar. öğlen saatlerinde okullardan gelen öğrencilerin oluşturduğu karmaşa ve yoğunluğun; saat 16 - 17 civarı bitmesiyle daha gezinebilir hale gelen fuar. ayrıca sanat fuarı da eş zamanlı olarak 28. kez ziyaretçi ile buluşacak.
  • benden duymuş olmayın ama yayınevleri iyi indirim yapacakmış diyorlar..
  • en son gittiğimden beridir 10 seneden daha fazla oldu. imkânı olan ve gidenler çok şanslı. kitap kokularının arasında gezmek çok güzel.
  • sözlükte beklediğim ilgiyi görmemiş güzide olay. yarın sabah oradayım. ilk günü nedense gitmek istemedim. burada indirim oranlarını, yayınevlerinin yaptığı kampanyaları falan paylaşırım. at fava yarın faydalanırsın.

edit: eveet gittik geldik, gördüğüm bazı indirimleri ve fuar izlenimimi paylaşayım.

-----------------------------------------

april yayıncılık yüzde 30

yabancı yayınları yüzde 25 birkaç set yapmış avantajlı olabilecek. örneğin warcross, ada vs gibi setleri var. geçen yıl da vardı ada serisi. onlar değerlendirilebilir. yüzde 25 çok yetersiz. bunun dışında 10-15 liraya ithaki-yabancı kitapları var ama çok iyi birşey gözüme çarpmadı. yüzde 50 indirim olan biraz kitap da var. göz atın.

ithaki yayınları yüzde 25... tam bir hayal kırıklığı. her fuarda, her internet alışverişinde deli gibi alışveriş yaptığım, ilk uğradığım yayınevi ithaki ama bu fuar çok çok zayıftılar. özellikle zaman çarkında yüzde 25 indirim olup da aradığınız sayı da ellerinde yoksa cidden fuara hiç gelmeseydiniz o zaman diyesi geliyor insanın. geçen sene zaman çarkında yüzde 35 indirim vardı. tüm seti alırsanız da yüzde 40 indirim oluyordu. ayrıca her sayısı da mevcuttu. yazık oldu seti tamamlayacaktım, başka bahara kaldı.

can yayınları yüzde 30' la fuarın iyilerindendi. bazı kitaplarda fiyatların üzerine etiket yapıştırılıp fiyatlar yükseltilmiş gibi görünse de bu durumun sebebi şu olabilir. bazı eski baskı kitaplarda fiyatlar güncel olmayabilir. bir önceki baskısı 33 lira olan kitap güncelde 35 liraysa onu yazmış olabilirler. bu tamamen benim aklıma gelen bir ihtimal. dediğim gibi kalabalıktan kontrol etme fırsatım olmadı.

metis her sene olduğu gibi yüzde 20 indirim yapmış. bu yayınevi internette de fazla indirime girmiyor. yüzde 20 den fazla bulursanız direkt alın zaten. amma bazı yazar setlerinde yüzde 40 a kadar varan indirim mevcut.

işbankası kültür yayınları yüzde 25

doğan kitap yüzde 20 indirim yapmış..standlarında 10 tl diye bir bölüm var. güzel kitaplar var bir bakın derim.

ayrıntı yayınları yüzde 25, yazar setlerinde yüzde 35 var.(örn tom robbins)

kırmızı kedi yayıncılık yüzde 25...yazar setleri yüzde 35 civarı

everest yüzde 25

artemis yüzde 25

kapı yüzde 25

arkadaş ve akılçelen kitaplar yüzde 25...bir iki kitapta fuara özel yüzde 50 var..(buz ve ateşin dünyası vb.)

bunların dışında genelde yüzde 25 indirim gördüm. bazı setler var iyi bakmak lazım tüm sergilerine. kaçırmak iyi olmuyor. delidolu'ya da bakacaktım, bakmayı unuttum. giden biri paylaşırsa sevinirim. diskdünya eksiklerimizi alacaktık unuttuk yahu..

pazar günü gittiğimden yine ana baba günü bir fuar geçirdim. giriş ücreti de 8 liraya yükseltildi. öğrenci öğretmen vb. lere de ücretsiz biliyorsunuz zaten. sıkıntılar yine aynı sıkıntılar. park sorun, mesafe sorun, kalabalık sorun, fiyatlar sorun...hiçbir şey değişmemiş ama artık mutat bir şekilde her yıl gittiğimizden gidiyoruz işte ne yapalım o kitap kokusu için bile gidilir.

dışardaki mcdonalds sanırım fiyatları şişirmek için siparişinize 6 lı nugget falan ekliyor. fiyatlar standart mc fiyatlarından yüksek. nasıl oluyor bu iş bir anlatsınlar. kendilerini şikayet edeceğim. varsa bir hatam buradan düzeltirim.

-------------------------------------------------
  • ensesi kalın ya da tüyap organizatörleriyle arası iyi olan yayın evlerinin, en güzel salonlarda ikişer banko kapabildiği, diğer az tanınmış yayın evlerinin pahalı olduğu için ya da erkenden dolduğu için banko bulamadığı ya da ücra köşelere atıldığı, anadolu yakasından gelmenin 3 saati bulduğu, toz toprak içinde, doğru dürüst wc ve dinlenme, yeme içme alanı ve otopark hizmeti bulunmayan, sadece ve sadece okuyucuların özverisi sayesinde vasatlığını kurumsallaştırmış kitap fuarı.
  • indirimlerle ilgili yeşillendirmeyen ayıp eder. özelikle internet fiyatlarına kıyasla olursa sevinirim. ayrıca ismail saymaz, sinan meydan ve ercal kesal söyleşilerini merak ettiğimdir.
  • bugün gittiğim ve genel olarak memnun kaldığım organizasyon.
    saat 10 itibariyle girip kalabalıklaşmadan 1 saatte tüm salonları gezebiliyorsunuz.
    fiyatlar genelde bu şekilde:
    https://eksiup.com/ddfb3415b247
    https://eksiup.com/7e80686f7223
    can yayınları dışında dişe dokunur bir indirim yapan yok.
    mesele indirimli kitap almak değil zaten ama bu şekilde fiyatlar konulması biraz sinir bozucu.
  • sahaf standında 5 tanesi 90 liraya satılan şerafettin seti uykusuz’un kendi standından 50 lira. ilginç bir fuar oluyor.
hesabın var mı? giriş yap