şükela:  tümü | bugün soru sor
 • suikast öncelikle başarısız olmuş.

  bir hafta önce furkan vakfı'na operasyon yapılmış, vakfın lideri alplarslan kuytul ve 20 kişi gözaltına alınmıştı. vakfın kasasından çıkan 350 bin tl'ye el konulup vakfın başına kayyum atanmıştı.

  buraya kadar sorun yok. kuran yerine bir yığın hurafe üzerine eğitim yapan, saçma sapan dogmalarla insanların beyinlerini yıkayan bir kurumun faliyetlerine devam etmemesini gönülden destekliyorum. iyi oldu diyorum. darısı diğer hurafeci beyin yıkıyan cemaat, örgüt ve tarikatlara.

  ama belki de operasyon biraz siyasi idi, belki başka şeyler de vardı. furkan vakfı için abd'nin yeni fetö planı da diyorlar. sonuçta her ne sebepten olursa olsun hurafeci bir vakıf ortadan kaldırıldı ve liderleri de içeri alındı. hayırlı uğurlu olsun dedik.

  ancak şimdi vakfın içerideki liderinin eşine suikast girişimi yapılıyor. bu kabul edilemez. alparslan kuytul'un eşi semra kuytul hanımefendi'ye yapılan suikast kabul edilemez. zaten vakfın takipçileri uzun süredir isyan halindeler. doğal olarak lidelerine ve vakıflarına yapılan operasyona tepkilerini gösteriyorlar.

  peki ya suikast başarılı olsaydı? ülkeyi karıştırmak, iç karışıklık çıkarmak, ülkedeki fanatik hurafeci dincileri kışkırtmak isteyenlerin bir amacı mıydı bu? onu allah bilir.

  ancak görüyoruz ki bu suikast girişimi ile okyanus ötesi ülkeyi karıştırma çalışamalarına başlamış. bu sefer amaç da belli: ülkedeki radikal hurafeci dincileri kıştırtmak.

  herkes tetikte olsun. dikkatli olsun. abd çalışmalara başlamış.

  https://odatv.com/…ye-mi-calistilar-0502181200.html
 • ileri görüşlülük bu olsa gerek.
  ayrıca hakkaten yerinde olacak bu sefer semra kuytul kim amk.
 • sadece kaza boyutuna bakacak olursak ; adana’yı ve kazanın olduğu yeri bilmeyince böyle komplolar mantıklı gelebilir.

  olayın olduğu yer ordu caddesi ve gençlik stadının yanı. olayın olduğu saat gece 1. besbelli kazaya karışan diğer araçtakiler alkollüymüş. polis çağırmayın demelerinin sebebi de kesin budur. o saatte adana’daki 50 arabanın 25’de alkollü sürücü bulmak işten bile sayılmaz ki.

  kaza yapanlara geçmiş olsun. fakat ortada suikast olsa, illaki birisi gelir saldırırdı. adana lan burası. passata, şehir içinde ticari araçla çarparak öldürmeye çalıştıklarına inanmak saçmalık.
 • hangi yildayiz amk.