• ata’nın sözünü dinleseydiniz bu halde olmazdınız. sizin bu saçmasapan yorumlarınız öngörüleriniz de bizi “yedi”.
  • benim dedem de "hacıdan, hocadan karanlık geceden korkacaksın." derdi. haklıymış rahmetli.

edit: de'nize sokayım size bir şey olmasın. siktiğimin memleketin de herkes tdk amk.
  • hz.yusuf yaşadığımız bu zamanda olmadığı için, geçersiz bir önsezi olarak kalacaktır.

(bkz: umut fakirin ekmeğidir)
  • amerika'da yedi yılın bize göre 70 yıl sayılması..
  • dünyayı 7 yıl silah lobileri yönetir, 7 yıl da bilişim/teknoloji lobileri ..
  • oha lan ülkenin profesörüne bak, '' 7 yıl önce darlık vardı, 2020'den sonra bolluk gelecek '' diyor.

üretim, yönetim, ihracat-ithalat, dış ilişkiler, markalaşma falan hikaye. '' 7 yıl dişinizi sıkın, 7 yıl sonra kralsınız oğlum'' diyor adam. komik bir tespit. yalnız bunu söyleyen profesör olunca trajikomik oluyor işte.

(bkz: vatandaşı olmasan eğlenceli ülke)
  • doğum kontrolün önemini gösteren tivit.
  • dedesi kim acaba?

“yehova alçakgönüllü ve imanlı kişileri sever, bu yüzden bilge adamların ve rahiplerin yorumlayamadığı rüyaların anlamını yusuf’a bildirdi. yusuf firavun’a iki rüyasının da aynı anlama geldiğini söyledi. yehova vermek istediği mesajı iki kez tekrarlayarak “bu olayı gerçekleştirmekte kararlı olduğunu” ve söylediklerinin kesinlikle gerçekleşeceğini vurguluyordu. besili inekler ve dolgun başaklar mısır’da yaşanacak yedi yıllık bir bolluk dönemini simgeliyordu, cılız inekler ve cılız başaklar ise bu dönemin ardından gelecek yedi yıllık bir kıtlık dönemine işaret ediyordu. kıtlık bolluk dönemini unutturacak, diyarı kasıp kavuracaktı (başlangıç 41:25-32).“
  • boş işler profesörü burhan kuzu'ya ait saçmalama örneklerinden biri.
hesabın var mı? giriş yap