• dedelerimizin dediği cümle. doların 15'e yaklaştığı günümüzde geçerli spektrum ne acaba? 7 yılda duzeleceksek çok şükür deriz çünkü.
  • sanırım mevcut ekonomik buhranı atlatmak için yeni türetilen motto, herkesin diline yapışmış. tutar mı tutar, bakalım.
  • hangi akp'li peygamberin rüyasında gördüğünü merak ettiğim şey.
  • yusuf peygamber bunun tersini söylerken, varlık zamanındayken, yokluk zamanı için önlem alınması gerektiğini de söylemişti.
  • islami vazelin markalarından biri.
  • 1- geçen yıl (2020) açılmış bir başlığın küçük kelime değişiklikleri ile yeniden açıldığı başlık.
    2- zırva.
    3- mesnetsiz iddia.

(bkz: 7 yıl bolluk 7 yıl darlık olur)
    (bkz: aramaya inanmak)
  • daha okuduğu kitabı çözemeyip müslümanım diye gezen züğürtlerin tesellisi.

o bir kader değil o bir öğreti. yani 7 yılda bir bolluk olacağının hiçbir garantisi yok.

diyor ki bolluk zamanında saraylar yaptırıp yandaşlarına para saçacağına, dikkatli harcamalar yap, sağa sola borç yapma, kumar oynama, paranı, kaynağını biriktir. iktisatlı davran ki zorluk günlerinde kendine ve halkına yetesin.

yani tanrıyla anlaşma yapılmıyor 7 yıl idare et sonra kralsın be oğlum diye.
  • hadi varsayalım böyle bişey olduğunu, akp hükümeti devri için konuşuyorum 20 yıl oldu.ilk 7 yılı bolluk 2. 7 yılı kıtlık olsun ama biz şuan 3. 7 yılındayız yani aslında bolluk olması olması gerekmez mi ama ben ortada bir bolluk göremiyorum.ben kendi kesen içim konuşayım 20 yıl içinde herhangi bir bolluk göremedim.
  • abi ben doğduğumdan beri kıtlık yaşıyorum, ne zaman bolluğu göreceğim? gördüğüm sadece büllük.
hesabın var mı? giriş yap