• özel bir güne ne hacet hergün onların günü zaten. özgüveni tavan yapmış bu ırk, istediği şekilde hareket etme yetisine sahip olup, türlü tuhaflıklarla sevimlilik yaratmaya çalışarak her günü kendi günleri ilan etmişlerdir. (bkz: kedilerin gariplikleri)
  • estetik varlıkların günü.

güzel olan her şeye düşman olan varlıklardan çok çektiler.

ormana atılan kedilerin 44'ü öldü. geriye kalanlarına güzel bir hayat vermek ise elimizde.

(bkz: ormana atılan 75 adet yavru kedi)
  • güzel varlıkların günü olan gündür.

diğeri için:
    (bkz: 22 şubat dünya kediler günü)

ilave: 22 şubat tarihinin japonya kaynaklı olduğu ve sosyal medyada yayıldığı söyleniyor. abd'de 29 ekim hem uluslararası hem de ulusal kedi günü olarak kabul ediliyor. rusya'da 1 mart ulusal kedi günü olarak kutlanıyor.

wikipedia'daki açıklama metni:
    --- spoiler ---

ınternational cat day is a celebration which takes place on 8 august, every year. ıt was created in 2002 by the ınternational fund for animal welfare.

ınternational cat day is also referred to as world cat day in some countries and since its inception, it has been growing worldwide. while most countries now observe this unofficial holiday on august 8th, russia celebrates national cat day on 1 march and the u.s. celebrate both ınternational cat day and their own national cat day on october 29th.

ınternational cat day is a day to raise awareness for our feline friends and learn about ways to help and protect them. cat day is another unofficial cat holiday observed on february 22, that originated in japan and has become a social media sensation and is growing worldwide as people across the globe share the cat pictures and videos.

--- spoiler ---

kaynak:
    https://en.wikipedia.org/…iki/international_cat_day
  • iyi ki varsın mona.
    tüm varlığımsın daima.
  • kutlu olsun.

"bir kedinin dostluğu tonlarca ilaçtan çok daha şifalıdır." enzo jannacci

"kedimizle oynarken, o mu bizi eğlendiriyor, yoksa biz mi onu eğlendiriyoruz kim bilebilir?" montaigne

"bir kediyle geçirilmiş zaman asla vakit kaybı değildir." sigmund freud
  • hani 17 subatti kedi gunu, 8 agustos nerden cikti simdi?
    neyse, kedilere her gun bayram zaten, avizlarini yediklerim..
  • kaç tane dünya kediler günü var bilmiyorum ama hepsi kutlu olsun. yerim ben onları <3
  • kedi candır, herkesin evinde en az bir tane olsun ki 2 adet idealdir, kimsenin dolar, yuro, altın, borsa, faiz hastalığı kalmaz, gece mışıl mışıl uyursunuz.
  • keşke kedi olsaydım da sizinle beraber kutlasaydım sevimli kediler.
  • dünya kediler günü kutlu olsun sevimli mırmırlar. biz insanlara verdiginiz neşe daim olsun.

edit: kedi deyince aklıma adnan hocanın kedicikleri geldi. onlar ne yapar ne eder merak ediyorum. mamasız kalmasınlar yazık olur
hesabın var mı? giriş yap